2020 Saç Modelleri

Saç Modelleri

Her yıl en trend saç modelleri değişiklik gösteriyor. Son 20 yıla hızlıca bir göz attığımızda permanın moda olduğu günlerden dümdüz saç modellerine geldiğimizi rahatlıkla görebiliriz. 2020 saç modelleri arasından yüz tipinize, tarzınıza ve saç şeklinize en ideal olanı seçebilirsiniz.

  • Bakımlı saçlara: Camdan Saç Modeli

Kısa saç modelleri arasından en modernize edilmiş kesim, camdan saç modelidir. Bu modelin en önemli özelliği bakımlı olup cam gibi parlamasıdır. Genellikle kısa, küt, bob kesimlerde pürüzsüzlüğün elde edilmesiyle camdan saç modeline kavuşulur.

  •  Kurtarıcınız: Örgülü Saçlar

Örgü ister moda olsun ister olmasın her kadının kurtarıcı saç modelleri arasında ilk sırada olan saç modelidir. 2019 yılında örgüler büyük bir çıkış yakalayarak 2020 saç trendleri arasına girmeyi başardı. 2020 yılında sımsıkı örgülerden ziyade klasik salaş örgüler daha çok ön planda.

  • Kakül Modası Devam Ediyor

Kaküller, çoğu kadının hayatında en az bir kez denediği saç modelidir. 2020 kakül modası tüm kakül kestirme pişmanlıklarını geride bırakarak geliyor. Düz, abartısız ve sade kaküller bu yıl çok konuşuluyor. Birçok ünlüde de bu sene kakül görebilirsiniz.

  • Geriye Dönüş Var

2020 saç modelleri hem 80’leri hem de 60’ları içerisinde barındırıyor. 80’lerin kabarık ve kıvırcık saç modelleri, 2020’nin enleri arasında. Vintage bob saç kesimi ise 60’lardan geliyor. Kulak hizasının biraz altında biten bu tip kesim, kulak hizasının altında biten saç modellerini geri getiriyor.

  • Saçlarınızı Kestirmeyin

Kısa saç modelleri 2020 yılının gözdesi olduğu gibi uzun saçlar da trendler arasında yer alıyor. Uzun saçları 2020 yılına uyarlamak istiyorsanız belinize kadar uzatmalı ve düz kullanmayı tercih etmelisiniz. Son dönemlerde birçok ünlü yıldız, ekstra uzun saç modellerini tercih ediyor.

  • Saç Aksesuarları Kullanın

Saç aksesuarı kullanımı, 2019 yılının sonuna doğru ortaya çıkmaya başladı. 2020 yılında ise büyük ses getirerek devam ediyor. At kuyruğu için saç aksesuarı genellikle büyük kurdelelerden oluşuyor. Günlük kullanımda saç aksesuarları ise daha zarif, incili veya minik taşlı olarak karşımıza çıkıyor. Her türlü saç modelinde kullanabileceğiniz saç aksesuarı bulabilirsiniz.