%10
944,10 
%25

Saçlarımız gün içerisinde maruz kaldıkları çeşitli maddeler yüzünden, stresten veya kimyasal ürünlerden dökülmeye başlayabiliyor. Hem kadın hem de erkeklerin korkulu rüyası olan saç dökülmesini önlemek ve geciktirmek, iyi bir bakım ile mümkün. Sizler de saçlarınızın eski canlılığına kavuşmasını ve onları dökülmelere karşı korumayı istiyorsanız bu yazımız sizlere çok yardımcı olacak.

Dökülme Önleyici Saç Bakımı Ürünleri

Sizlere önereceğimiz çeşitli ürünler sayesinde, saç köklerinizi güçlendirerek dökülmelere bir dur diyebilirsiniz. Saç kremleri, saç maskeleri ve özel şampuanlar ile kendinize bir bakım rutini oluşturduğunuzda, giderek dökülmelerinizin azaldığını ve saçlarınızın güçlendiğini göreceksiniz. İsterseniz güçlendirici şampuan önerilerimizle yazımıza bir giriş yapalım.

Devamını Oku

En İyi Dökülme Önleyici Şampuanlar

Kerastase dökülme önleyici şampuan konusundaki başarılarını hepimiz biliyoruz. Dökülme önleyici şampuan olarak da Kerastase Specifique Bain Prevention şampuanı tavsiye ediyoruz. İçerisindeki antibakteriyel, yatıştırıcı, düzenleyici ve tamamen doğal karışımlar ile saçınızı güçlendirerek dökülmesini önlüyor. Saçınıza banyo sırasında bu şampuanı uyguladıktan sonra kan dolaşımını arttırmak için elinizle masaj yapmanızı öneriyoruz. Ardından saçlarınızı durulayarak bakım rutininizin diğer aşamalarına geçebilirsiniz.

Saç dökülmesini engelleyici ve güçlendirici şampuanların en başlarında Insight’ın anti hair loss ürünleri geliyor. Onun dışında davines dökülme önleyici şampuanlar da oldukça popüler bir hale gemiş durumda. İçeriğindeki organik ekstreler ile saçlarınızı güçlendiren ve saç köklerinizi gürleştiren bu ürünü düzenli kullandığınızda saçlarınızdaki değişimi fark edeceksiniz. Bu ürünümüzü şampuan yerine kullanabilir, saç derinize masaj yaparak kolayca uygulayabilirsiniz. Sadece bahsettiğimiz markalar ile kısıtlı kalmanız mümkün değil Bonacure dökülme önleyici şampuan da oldukça iyi sonuçlar veren bir ürün.

Saç dökülmesini önleyici yağlar ve serumlar

Özellikle erkekler için dökülme önleyici en önemli ürünler saç serumlarıdır. Davines’in Energizing Dökülme Önleyici Superactive serumu ile kısa zamanda oldukça iyi sonuçlar alabilirsiniz. Davines dökülme önleyici serum son zamanlarda diğer markalara göre daha çok satışı gerçekleşmekte ve daha çok kullanımı olduğunu söyleyebiliriz. İçeriğindeki doğal maddeler ve vücudumuzun ihtiyacı olan kimyasallar sayesinde etkili sonuçlara merhaba deyin. Bu serumumu şampuandan sonra havluyla saçınıza uygulamanız gerekiyor. Ardından durulamadan bekleyerek sonuç alabilirsiniz.

Önereceğimiz diğer bir saç serumu ise Bc Scalp Genesis Dökülmeye Karşı Etkili saç serumu olacaktır. Ürünümüz, içeriğindeki Carnitin Tartrat, Taurin ve Ekinezya ile komple bir bakım ve koruma sağlıyor. Bu ürünümüzü, günde iki kere eşit olarak saçınıza dağıtmanız yeterli olacaktır. 6 haftalık kullanımda gerekli ve etkili sonucu alabilirsiniz.

Insight dökülme önleyici serum kullananlar neler demiş diye baktığımızda sosyal medya platformu ekşi sözlük, pazar yerlerinde trendyol, hepsiburada gibi öncülerde müthiş yorumlar görüyoruz. Onun dışında önemli olan birinci ağızdan duyduğumuz güzel anlatımlar. Bunlar bize mail ve canlı destek üzerinden geliyor ve alternatif neler olduğunu merak ediyor insanlar. Özellikle kuaför salonlarında uygulamasını yaptıranların yorumlarını dinlemek daha doğru olur diyebiliriz.

Dökülme Önleyici Saç Kremi Önerileri

Aveda Invati Advanced Dökülme karşıtı saç kremi ile dökülme karşıtı bakımlarınızı tamamlayabilirsiniz. Onun yanı sıra aveda dökülme önleyici şampuan ile birlikte kullanırsanız mükemmel sonuçları gözlerinizle göreceksiniz. İçerisindeki organik özler ve Aveda’nın doğal karışımı ile saç dökülmesine bir son verebilirsiniz. Saçlarınızı şampuanladıktan sonra saç kreminizi boy ve uçlara eşit bir şekilde dağıtın. Durulayın ve havlu ile kurulayarak dökülme önleyici saç bakımınızı bitirin. Sizler de düzenli olarak bahsettiğimiz ürünlerle bakım yaptığınızda ne kadar etkili sonuçlar aldığınızı göreceksiniz.

Saç dökülmesini önleyici kürler yok değil mi tabiki var. Bu konuda da Kerastase markası dışında alternatif söyleyemiyoruz maalesef. Çünkü bu marka kendini bu klasmanda geliştiren en iyisi desek diğerlerine haksızlık olmaz. Saç bakım kürü denince hangi kuaföre sorarsanız size Kerastase markasını söyleyeceğine şüpheniz olmasın. Sitemizdeki saç bakım kürleri kategorisine giderek ürünlere göz atabilir ve içerikleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Farklı saç ihtiyaçları için farklı fiyat aralıklarında bir çok alternatif göreceksiniz.