Saçlar bazı mevsimlerde dışarıdan gelen etkiler doğrultusunda hasara uğrayabilir. Saçlarda fazla yağlanma, dökülme, kuruluk, aşırı kuruma, kepeklenme, mat ve cansız görünme gibi sorunlar baş gösterebilir. Saçlarınızın bu sorunlardan kurtulması için yapmanız gereken en önemli adım saç diplerinizi canlandırarak enerji kazanmasını sağlamak. Saç dipleriniz ne kadar canlı olur ise saçlarınız da o kadar hızlı yenilenir.

Aveda Pure Abundance Hacim Veren Saç Şekillendirici, içerisinde çeşitli maddeler ile yoğun bakım sağlar. Yasemin, nane, palmarosa, ylang ylang ve diğer saf çiçek ve bitkisel özler içermesi sayesinde saçlara enerji verir iken hoş koku da sağlar. Akasya ağacı, çarkıfelek meyvesi, pirinç kepeği, açai yağı ve aloevera ile saçlara dolgunluk kazandırır. Nemlendirir iken saçları ağırlaştırmaz. Saçları onarır ve besler. Saçları kolayca taranması için yumuşatır. Saçlarınızı ağırlaşmadan şekillendirmek için Aveda’ nın bu saç şekillendiricisini deneyebilirsiniz. İyice çalkalayın ve saçınıza sıkın. Tarayıp dilediğiniz gibi şekillendirin.

Devamını oku

Bir diğer enerji veren saç bakım ürünü ise System Professional Balance Enerji Serumdur. Düzenli kullanımda saçları besler, yeniden yapılandırır ve saçlara enerji verir. Saç diplerini uyararak kan dolaşımını hızlandırır. Uyarılan saçlar, saçları dipten uca besler. Kafein, biotin, laurik asit ve vitaminler gibi özel enerji veren karışım; saçların daha sağlıklı bir görüntüye ulaşmasına yardımcı olur.

Enerji Veren Saç Şampuan Ürün Önerileri

Saçınız yıpranmış ise ve canlanmaya ihtiyaç duyuyor ise saçlarınıza canlandırıcı, enerji verici ve besleyici özellikleri olan şampuanlar kullanmalısınız. Bu şampuanlar saçlarınızı kurutmadan temizleme ve arındırma işlemi gerçekleştirerek saçınızın parlak görünmesini sağlar.

Insight Daily Use Enerji Veren Şampuan saçlarınızın günlük enerji ihtiyacını karşılamak için tasarlanmıştır. Organik limon özü ve enerji verici phytocomplex (kayısı yağı, ay çiçek yağı, mısır tohumu yağı) sayesinde saçları yumuşatır, besler ve saçlara canlılık kazandırır. Saçın doğal nem dengesini korur.

Aveda Brilliant Parlaklık Veren Şampuan ise saçlarınıza derinlemesine temizleme sağlar. Kiri ve yağı arındırıcı özellikleri ile saçlarınızı tertemiz yapar. Yasemin, gül ve karanfil ile saçlarınızda hoş koku bırakır iken aynı zamanda saçlarınızın sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Islak saç ve saç derisine masaj yaparak uygulayın ve durulayın.

Enerji Veren Saç Maskesi Ürün Önerileri

Saç maskeleri çeşitli özellikleri sayesinde saça en iyi nüfuz eden saç bakım ürünleridir. Bu çeşitli özelliklerinden sizin saç yapınıza en uygun olanı alarak saçlarınıza iyi ve kaliteli bir bakım sağlayabilirsiniz. Bakım sayesinde saçlarınıza enerji vererek daha canlı görünüm elde edebilirsiniz. Enerji veren maskeler ile daha güçlü saç köklerine sahip olabilirsiniz.

Insight Daily Use Enerji Veren Saç Maskesi saçı onarır iken aynı zamanda saça parlaklık verir. Saçların kolay taranmasını sağlar ve saçlara ipeksi bir görüntü sunar. İçeriğindeki meyve asitleri sayesinde saça güç ve esneklik kazandırır. Islak saça masajla dağıtarak uygulayın. 5 veya 10 dakika bekletin ve iyice durulayın.

Davines The Wake-Up Circle Yenileyici Saç Maskesi, saça ve saç köklerine enerji vererek saça canlılık katar. Saça hacim ve dolgunluk verir. Saçın hava değişimlerinden etkilenmemesi için saçları güçlendirir. Saçlarda arındırıcı etkisi vardır. İçeriğinde bulunan mor kil ile saçın kirden ve toksin maddelerden arındırılmasını sağlar. Altın kök bitkisi, saçı güçlendirir ve canlandırır, saça parlaklık ve canlılık katar. Jojoba yağı ise saçta mevcut olan nemi korur, ekstra nem sağlayarak saçın daha parlak görünmesini sağlar.

Enerji Veren Saç Kremi Ürün Önerileri

Saç Kremleri çoğu zaman durulama gerektirmeyen etkili ve pratik saç bakım ürünleridir. Saçların ihtiyacı doğrultusunda saçın beslenmesini, hacim kazanmasını, arınmasını sağlar. Nem kazandırma konusunda yoğun etkiye sahip besleyici saç kremleri düzenli kullanımda saçlarda etkisini gösterir.

Insight Daily Use Enerji Veren Saç Kremi Saçın doğal nem dengesini korur. Saçlara ağırlık vermeden saçlarda yumuşaklık hissi sağlar. Saçın kolay taranmasına ve şekillenmesine yardımcı olur. İçeriğindeki meyve asitleri saçlara enerji verir ve canlılık kazandırır. Islak saça eşit şekilde dağıtarak uygulayın. 5 dakika bekletin ve iyice durulayın.

Pure Abundance Hacim Veren Saç Kremi kaolin kili formülü ile saçlara hacim katar. Saçlara enerji veren formülü ile saçlarda dökülmeyi azaltır. Yumuşak ve parlak görüntü ile saçların daha sağlıklı durmasına yardımcı olur. Saçlarınızı aşağıya doğru eğdikten sonra dipten uca doğru uygulayın. Taradıktan sora saçlarınızı kaldırarak şekillendirin. Bu yöntem saçların daha dolgun görünmesine yardımcı olur.