Balköpüğü Saçlar Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En popüler ve doğal durduğu için en çok tercih edilen saç renkleri arasında bal köpüğü yer alan bal köpüğü buğday. Bronz ve esmer tenli kadınlarda çok çarpıcı sonuçlar yaratıyor. 

Modasını asla yitirmeyen ve tüm cilt tiplerine yakışan, doğal ama göz alıcı bal köpüğü rengi, mat ve soluk tenleri canlandırarak çok daha cildi çok daha ışıltılı gösteriyor. 

Bal köpüğü saç rengi kimlere yakışır ?

Tüm cilt tiplerinde olumlu sonuçlar vermekle birlikte bal köpüğü rengi en çok esmer, buğday ve bronz tenlere yakışır. Hızlı solan bir renk olduğu, özellikle de yazın güneş ve denizin etkisiyle saçtan çok çabuk aktığı için ayda bir kuaför salonunuzu ziyaret etmeniz gerekecektir. 

Esmer tenlerde harika sonuçlar yaratan bu renk, beyaz tenlilerde de saç aralarında aydınlatma olarak tercih edildiğinde çok güzel bir etki yaratır. 

Açık bal köpüğü saç rengi, yine en açık bal köpüğü tonlarından… Renk paletinin en başlarında yer alan bu tonu, açık tenli kadınlar daha sık tercih etse de, kumral kadınlar da kullanabilir. Yüz hatlarını ve gözlerini daha fazla ön plana çıkarmak isteyen buğday tenli kadınlar da koyu bal köpüğü tonlarını tercih edebilir. 

Bal Köpüğü Balyaj

Sadece uçlara doğru uygulanan bir balyaj türü olmakla birlikte balyaj, çok kalın olmamak şartıyla röfle tekniğiyle çizgiler halinde de uygulanabilir.

Bal Köpüğü Ombre

Bal köpüğü ombre, özellikle de koyu saçlar için mutlaka bir profesyonelin elinden çıkmalıdır. 

Doğal bir görünüm yarattığı için çok tercih edilen bal köpüğü ombre, saç uçları deniz ve güneşten açılmış kumral saçları andırır. 

Bal Köpüğü Saçların Bakımı 

Bal köpüğü saç renginin en büyük avantajı, saçlara yoğun ve doğal bir ışıltı katmasıdır. Saçlarınızdaki rengi ve ışıltıyı mümkün olduğunca korumak için, saçlarınıza etkili ve düzenli bir bakım uygulamanız şarttır. 

Saçlarınız boya işlemi sırasında kimyasal bileşenlere maruz kalmaktan dolayı yıpranıp hasar görebilir. Bu nedenle seçtiğiniz saç bakım ürünlerinin saçlarınızı besleyen ve güçlendiren içerikler barındırması, özellikle de boyalı saçlar için özel geliştirilen formüller içermesi büyük önem taşır.

Boyalı saçlara uygun olarak hazırlanan bakım ürünleri, saçın rengini zararlı güneş ışınlarına karşı korumayı hedefleyen bileşenler barındırır. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir