Balyaj mı, Röfle mi?

balyaj

Balyaj mı, röfle mi? Çoğu kadının kafasını karıştıran ve karar vermekte güçlük çektiği bir konu. Tam bir röfle aşığıysanız kuaförünüz büyük ihtimalle röflelerinizi balyaja dönüştürmeye çalışmıştır. Ancak, bu ki boyama tekniği arasındaki fark konusunda hala kafanızda soru işaretleri varsa, yanıtlarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Balyaj mı, Röfle mi Size daha Uygun?

Folyo saçı dipten uca aydınlatırken, balyaj saçın diplerde daha yumuşak olmasına imkan tanır ve uçlara doğru ilerledikçe hafifler. Yeni çıkan saçlar balayajda daha az belirgindir, dokunmadan aylarca kullanabilirsiniz. Balyajın folyosuz çalışıldığı bilinse de bazı kuaförler saçı balyajlarken folyo kullanmayı tercih ediyor, çünkü folyo süreci hızlandırmaya yardımcı oluyor. Yaz sezonu geldi. Küllü sarılar ve platin sezonu açıldı.  

sarı saç - röfle
Instagram @kuaforemekcileri

Tamamen sarışın bir görünüme sahip olmak istiyorsanız, röfle en iyisidir, zira kuaföre sarının ne kadar açık veya koyu olacağı konusunda bir kontrol sağlar. Geleneksel röflelerin nihai sonucu, genel olarak daha hafif bir görünümdür. Balayajda ise daha koyu ve hafif dipler ile uçlara doğru eriyen bir renk söz konusudur.

balyaj
Instagram @canerilgun

Saçınızla fazla uğraşmayı sevmeyen, rahatlığa önem veren biriyseniz saçlarınızın uçlarının daha parlak göründüğü balayajı, klasik ve geleneksel biriyyseniz ve kuaför salonunu sık ziyaret etme konusunda bir sorununuz yoksa saçınıza tamamen hafif bir görünüm veren röfleyi tercih edin. Saçınız daha öhce hiç boyanmadıysa, seçiminizi bayjajdan yana kullanmalısınız.

Geleneksel röflede, genellikle sadece yeni uzayan saçlar aydınlatılır, ancak balyaj yaptırdığınızda zaten açık olan saçları açmaya devam edersiniz, bu nedenle hasar görme olasılığı daha yüksektir. Her iki teknikte de saçınızın işlemi minimum hasarla atlatmasını sağlamanız mümkün. Bunun için sizi saçınıza zarar vermeyen iyi bir saç boyasına güvenle yönlendirebilecek profesyonel bir kuaföre başvurmanız kritik önem taşıyor.

Röfle ve Balyaj Bakım Süreçleri

Geleneksel röflede 6-8 hafta arasında salonu tekrar ziyaret etmeniz söz konusuyken, balayaj yapıldığında saçlar 3-4 ay dayanabilir. Saçınızı her boyattığınızda, saçınızı 3 aylık bir bakım programına almanız önemlidir.

Boyalı, İşlem Görmüş Saçlar İçin En İyi Ürünler

Alterna Caviar Bağ Yapılandırıcı Seri: Saçın yapı taşlarını desteklemek için saça derinlemesine nüfuz eder – kuru, kırılgan telleri onarır ve yeniden inşa eder. Kimyasal işlem, ısı şekillendirme, ve çevre nedeniyle hasar görmüş saçları onaran seri, besleyici bakım hidrolize keratin ve biyo-özdeş peptidlerle formüle edilmiştir ve saçınızın esnekliğini yeniden kazanmanıza yardımcı olur. Asi, sert,  hasar görmüş saçlara ağırlık yapmadan nemlendirme ve yönetilebilirlik sağlar.

Aveda Color Conserve Boyalı Saçlar için Güçlendirici Bakım Serisi: Saçı güçlendirir, derinlemesine besler ve saça parlaklık verir. Saç renginin uzun süre dayanmasını sağlar.

System Professional Color Save Bakım Serisi: Saç teline bakım yapan ve yumuşatan serinin ürünleri, içerdiği Fibrachrome Kompleks ile saçın renk parlaklığını etkin bir şekilde korur. Günlük kullanım renk solmasını önler, boyalı saçın canlılığını garanti eder.

Kerastase Reflection Bain Chromatique Riche Serisi: İnce telli ve boyalı saçlar için rengin ışıltısını koruyan ve saçların kolay kontrol altına alınmasını sağlayan yoğun etkili serinin ürünleri, Rengi korur ve kalıcılığını, parlaklık ve ışıltısını 40 güne kadar muhafaza eder.

Insight Colored Hair Renk Koruyucu Seri: saçı canlandırarak rengi aydınlatır ve zenginleştirir. İçeriğindeki doğal yağlar ve zengin formülü sayesinde saçların daha uzun süre parlaklığını korumasını sağlar. Boyalı saçlar için özel olarak üretilmiş saç kremi şampuanın etkisini tamamlayıcı göreve sahiptir.

Aveda Botanical Repair Yıpranmış Saçlar için Onarım Maskesi: Saçı anında içten dışa yoğun bir şekilde güçlendirmeye ve onarmaya yardımcı olur. Yüzde 93 doğal türevlidir.

Loreal Serie Expert Vitamino Color Saç Kremi: Boyalı saçlarınızın parlak ve canlı tonunu 8 haftaya kadar korur.

Bonacure Ph 4.5 Renk Koruma Serisi: Tüm tonlarda boyalı ve röfleli saçlar için uygundur.pH 4.5 dengeleyicili yüksek performanslı formülü ile iç saç yapısını anında sıkılaştırarak renk pigmentlerini saç matrisinin içinde dondurur. Saç sıfır renk solmasına hiç olmadığı kadar yaklaşır, renkler ilk günkü kadar canlı görünür.

Kerastase Reflection Masque Chromatique – Thick Saç Maskesi: Kalın telli, hassaslaşmış, boyalı veya röfleli saçlar için zengin bakım maskesi, rengin parlaklığını 40 güne kadar korur.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.