Balyaj Sonrası Saç Dökülmesi

Bugün yine sizlerden gelen soruları yanıtlayacağız. Sitemizin kuaförü ve saç danışmanı Şefika Zorlu canlı destekten gelen balyaj sonrasıyla ilgili bir soruna yanıt getiriyor. Gelen soru bu şekilde:

Saçlarım balyaj sonrası çok sertleşti, çok dökülmeye başladı. Dalgalı saçlarım vardı, dalgası bozuldu. Tülermiş kabarık bir görünüm aldı, hangi ürünü kullanmamı önerirsiniz?

Canlı destekten yazan bir müşterimiz

Merhaba öncelikle saçlarımızın dökülmesini durdurmamız gerekiyor. Sonrasında ise yeni çıkan saçlarımızın dokusunun ve yapısının daha güzel olması için uçlarına farklı bir ürün kullanmanız gerekecek. Saç dökülmesi için Aveda Invati serisi önerebilirim size bağlantı üzerinden tüm ürünleri görebilirsiniz. Bu ürünleri kullandığınız zaman yeni çıkan saçlarınızın ekstra güçlü uzamasını sağlayacaktır.

Saç uçlarınız için yine Aveda’nın toplamda 72 saat nem veren muhteşem bir ürün grubu var onu tavsiye etmek istiyorum. Buda Aveda Nutriplenish serisi daha öncede söylediğim gibi toplamda 3 gün boyunca saçlarınızı nemle koruyarak daha güzel görünmesini sağlayacaktır.

Bütün bu ürünleri kullandıktan sonra dalgalarını ve buklelerini belirginleştirmek için ise yine Aveda markasının Be Curly serisini öneriyor olacağım. Şampuan, krem gibi alternatifleri mevcut bu seride. Saçlarınızın buklelerinin belirgin, güzel ve daha sağlıklı görünmesini sağlayacaktır.