Boyadan Sonra Hasar Görmüş Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Fotoğraf: MM Bahçecik 2020 Koleksiyonu için Zeynel Abidin Ağgül

MM Bahçecik Kuaför salonundan Kuaför Doğan Kopal cevapladı:

Saçlarını sık boyatanlar, saçlarında kırık uçlar, kuruluk, ve sertliğe çok aşinadır. Boyadan sonra yıpranmış saçların mutlaka bakıma ihtiyacı vardır.

Boyadan sonra hasar görmüş saçların bakımında nelere dikkat etmeli?

Boyalı Saçlara Özel Bir Şampuan ve Saç Kremi

Saçlarını düzenli olarak renklendirenlerin saçlarının sağlığı için atacakları ilk adım boyalı saçlar için özel olarak hazırlanmış bir şampuan ve saç kremidir. Alkol ve sülfat içermeyen bir şampuan ve saç kremi tercih etmelisiniz. Bu bileşenler zaten kurumuş olan saçlarınızı daha da kurutabilir. Boyalı saçlara parlaklık kazandıracak yoğun nemlendirici bir şampuan ve saç kremi idealdir.

Boya sonrası saçta biriken kimyasal kalıntıların giderilmesini sağlayarak yumuşak ve pürüzsüz bir saç yüzeyi oluşturan, saç rengini koruyan, saçların parlaklığını uzun süre korumasını sağlayan farklı marka ve ürün alternatifleri bulunmaktadır.

Bakımın Olmazsa Olmazı Maske

Kalın telli, hassaslaşmış, boyalı veya röfleli saçlara derinlemesine bakım yapan Kerastase Reflection Masque Chromatique – Thick Saç Maskesi önerebileceğim ürünlerin başında gelmektedir.

Saçınızı Sık Şampuanlamayın

Boyanmış saçta kırılgan uçlar ve kuruluğun önüne geçmenin en iyi yollarından biri daha az şampuanlamaktır. Saçınızı haftada iki-üç defadan fazla yıkamayın, çünkü sık yıkamak saçtaki doğal yağların arınmasına neden olur. Sağlıklı doğal yağlar, parlak saçlara sahip olmanın ve kuru, zarar görmüş saç uçlarını beslemenin anahtarıdır.

Saçınızı Düzenli Olarak Kestirin

Kırık saç ve kırık uçlarla mücadele ediyorsanız, saç uçlarını her altı-sekiz haftada bir kestirmek de son derece önemlidir.

Yanıtlayan: Kuaför Doğan Kopal / MM Bahçecik Ulus, İstanbul
Fotoğraf: MM Bahçecik 2020 Koleksiyonu için Zeynel Abidin Ağgül

Yorumlar kapalıdır.