Boyalı Kıvırcık Saçların Bakımı

kıvırcık

İster doğal ister boyalı olsun, kıvırcık saç daima güzeldir. Bazen hepimiz biraz değişiklik isteriz. Kıvırcık saçlarınızı röfle veya balyajlarla değiştirmeyi veya yepyeni bir saç rengi denemeyi düşünebilirsiniz ya da yeni bir saç rengi denemenin bukle modelinizi bozacağından endişe ediyor olabilirsiniz. Buklelerinizin güzel görünmesini sağlayacak ve iyi sonuçlar verecek profesyonel çözümler var.

Dokulu ve kıvırcık saçlar için nem çok önemlidir. Farklı saç dokuları farklı nem seviyeleri üretir, örneğin; daha ince saç dokuları daha doğal yağlar üretirken daha kalın dokular daha az doğal yağ üretir. Bu nedenle saça nemi geri kazandıran profesyonel saç boyalarını tercih etmek önemli.

Kıvırcık Saçlar için Saç Boyasının Önemi

Başarılı bir kuaförünüz ve doğru profesyonel ürünleriniz olduğu sürece, herkes için gerçekten bir sarı saç rengi vardır! Dokulu ve kıvırcık saçlar, istenilen sonuca bağlı olarak farklı sarı ve aydınlatma uygulamalarından yararlanabilir. Bukleler üzerinde daha ince ya da diplerden uçlara daha parlak bir sonuç için geleneksel röfleleri tercih edin.

Kuaförünüz ilk etapta saçınızı rengi kabul edecek doğru seviyeye getirmek için saçınızı açacaktır. Ne kadar açılacağı, elde etmek istediğiniz renge veya tona bağlıdır.

Boyalı Kıvırcık Saçların Bakımı

kıvırcık

Kıvırcık saçlarınız için saçınızı boyatmak üzere kuaföre gittiğinizde, saçınızı nemlendirmenize ve bakımını yapmanıza yardımcı olacak güçlü bir saç bakım rejimine ihtiyacınız olacak. Evde saç renginizi korumak hem saç renginiz hem de buklelerinize ve dokularınıza bakım yapmak çok önemlidir.

Sarı rengin yeşillenmesini önlemeye yardımcı olmak için menekşe pigmentleri içeren mor bir şampuan tercih edin. Bu tip tonlayıcı şampuanlar sarı saç renginizin parlak kalmasına yardımcı olur, aynı zamanda buklelerinizi nemlendirir. Kıvırcık saçlarda, renk açma işlemi sırasında kaybedebilecek nemi saça geri vermek gerekir. Bunun için de sarı saçlar için geliştirilmiş nemlendirici bakım kremleri ve maskelerinden yararlanabilirsiniz.

Boyalı Kıvırcık Saçlar için En İyi Bakım Ürünleri 

kıvırcık

Kerastase Curl Manifesto Masque Beurre Haute Nutrition Saç Maskesi 

Dalgalı ve Kıvırcık Saçlar için yoğun besleyici ve nemlendirici maske, 2 kat parlaklık ve %52 daha güçlü saçlar sağlar.

Kıvırcık saç tellerini onarır. Saçın elastikiyetini arttırır ve saç tellerini kırılmalara karşı korur.

Uygulama

 • Saçınızın uzunluğuna ve saç tellerinizin kalınlığına göre belli miktar ürünü avucunuza alın.
 • Nemli saçınızın ortasından uçlarına kadar nazikçe uygulayın. Saçınıza eşit miktarda dağıtın, tarak veya parmaklarınız yardımıyla saçtaki dolaşıkları açın.
 • Hafif nemlendirme için 5 dakika, güçlü onarım için 30 dakika saçınızda bırakın. Su ile arındırın.

Kerastase Curl Manifesto Bain Hydration Douceur Saç Banyosu

Manuka Balı, Seramid, Gliserin ile formüle edilmiş kremsi ve hafif bir dokulu şampuandır. Saçtaki doğal yağ dengesini korumaya yardımcı olur. Saçta ağırlık hissi bırakmadan saçı nemlendirir ve arındırır.

Alterna Caviar Renk Koruyucu Saç Serumu 

Caviar Anti-Aging Renk Koruyucu Saç Serumu, renk gençleştirme, ısı koruması ve yoğun parlaklık sağlayan çok yönlü bir serumdur. Bu çift amaçlı uygulama, parlaklığı artıran ve durulanmayan bakım olarak  kullanılabileceği gibi, herhangi bir Alterna saç kremi ile karıştırılarak renk tazeleyici bir maskeye dönüştürülebilir. 

Alterna Caviar Renk Koruyucu Saç Serumu

Uygulama

 • Temiz saçı nemlendirmek için 2-4 pompa uygulayın
 • Durulamayın her zamanki gibi şekillendirin.

veya

 • Saç kreminizi renkli şarj maskesine dönüştürmek için herhangi bir Alterna Saç Kremine 6-8 pompa serumu karıştırın.
 • 3 dakika bekleyin ve iyice durulayın.
 • Yalnızca harici kullanım içindir. Göz temasından kaçının.

Alterna Caviar Yenileyen Nemlendirici Saç Maskesi 

Caviar Yaşlanma Karşıtı Yenileyici Nemlendirici Maske, nemsiz telleri yenileyen, saçları pürüzsüz, ipeksi ve genç bir şekilde geri kazandıran yoğun bir nemlendirici bakımdır. Bu haftada bir uygulama, kuru, kaba ve hasar görmüş saçları tamamen gençleştirmek için olağanüstü bir nem dozu sağlar. İmzalı Havyar Özü ve Sea Silk® ile formüle edilmiş formül, saçın temel nem dengesini korurken aşırı işlem görmüş saçları etkili bir şekilde canlandırmak ve yeniden yapılandırmak için idealdir.

Uygulama

 • Saçları Yıkadıktan sonra fazla suyu alın ve temiz,  nemli saça uygulayın.
 • 3 Dakika Bekletin.
 • İyice durulayın.
 • En iyi sonuç için haftada 1-2 kez kullanın.

Davines Sarışınlık Geliştirici Yoğun Bakım Maskesi

Ekstra bakıma ihtiyaç duyan sarı saçlar için uygundur. Sarışınlar için güçlendirici , canlandırıcı yoğun saç bakım maskesidir. Parlak ve canlı sarışınların elde edilmesine yardımcı olur. Saçı telini onarır , güçlendirir. Derin besleyici etki sağlar

Uygulama

 • Havluyla kurutulmuş saçta ; saç uçlarına ve boyalarına uygulayın.
 • 5 – 10 dakika bekletin , ardından tarayın ve iyice durulayın .
 • Gerekirse krem ile devam edin . Hafta bir veya çok yıpranmışsa daha sık kullanın.
 • Göz ile teması halinde iyice durulayın.
Davines Sarışınlık Geliştirici Yoğun Bakım Maskesi

Davines Alchemic Golden Saç Kremi 250ml

Renk koruyucu özelliktedir. Altın sarısı ve bal rengi saçlar için önerilir. Renk yoğunlaştırıcı sistemi sayesinde saçın renginin korunmasını sağlar. Saçı nemlendirir ve güçlendirir, saça parlaklık verir.

Aveda Be Curly Bukleli Saçlar için Saç Kremi

Aveda Be Curly Bukleli Saçlar için Saç Kremi

Bukleleri güçlendirir, elektriklenmeyi azaltır ve parlaklık verir. Buğday proteini ve organik aloe bileşimi ile ıslak saça daha iyi etki eder ve buklelere tutunur.

Uygulama

Kerastase Blond Absolu Masque Cicaextreme Saç Maskesi

 • Açma işlemi sonrası yoğun nemlendirme sağlayan bir saç maskesidir. %94 daha güçlü ve dayanıklı saçlar, %85 daha nemli ve beslenmiş saç telleri; 24 saate kadar elektriklenme kontrolü sağlar.
 • 5 kez Bain + Masque Cicaextreme uygulamasından sonra saçlar %34 daha dayanıklıdır. Kırılmaları ve kırıkları önlemek için saç tellerinin dayanıklılığını artırır. Tek kullanımda saç açma işlemi sonrası oluşan yüzey hasarını %14 oranında düşürür.

Uygulama

 • En iyi sonuçlar için Kerastase Blond Absolu Bain Cicaextreme ile birlikte kullanılmalıdır.
 • Islaklığı alınmış nemli saça uygulayın. 5 dakika bekleyin. Durulayın.

Davines Alchemic Red Kırmızı Saç Kremi

Renk koruyucu özelliktedir. Kızıl veya kızılkahve saçlar için önerilir.

Uygulama

 • Alchemic Red Kızıl Şampuan ile saçınızı yıkayıp durulayın. 
 • Saçın boy ve uçlarına nazikçe uygulayın.
 • Etki etmesi için 5-8 dakika bekleyin. Tarayın ve durulayın.

Brazilian Blowout Yoğun Bakım Maskesi 

Her bir saç telini özel bir Brezilya Süper Besin Kompleksi ile kaplayarak saçı yeniden yapılandıran, güçlendiren ve pürüzsüzleştiren kremsi ve zengin, yoğun bir bakım formülüdür. Bu kompleks, elektriklenmeyi ortadan kaldırırken saçı onarır ve güçlendirir, parlaklığı artırır.

Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Saç Kremi

Kuru saçları tek adımda nazikçe temizler ve bakım yapar. Saçın doğal nemini dengeler. Parlaklık verir.

Uygulama

 • Şampuan sonrasında nemli saça uygulayın.
 • Etki etmesi için birkaç dakika bekletip durulayın.

Boyalı kıvırcık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir