Bronde saç rengi nedir?

bronde

Geleneksel olarak kahverengi ve sarı saçlar daima ayrı ayrı var olmuştur. Bir yanda saçlarında zengin, doğal esmer tonlarını tercih eden kadınlar, diğer yanda daha açık, daha parlak bir renk tercih eden sarışınlar… İkisi de çok güzel olabilir. Yaşamları boyunca birçok kadın kendilerini saçlarının rengini değiştirirken bulur. Ancak Bronde saç rengi trendi, artık ikisi arasında seçim yapmak zorunda olmadığınız anlamına geliyor. İngilizce kahverengi ve sarışın (brown and blonde) sözcüklerinin bileşiminden ortaya çıkan Bronde, güneşe maruz kalmış gibi görünen bir renk sonucu yaratmak için kahverengi ve sarışını birleştiren bir renk tekniğidir.

Daha önce saçlarınızı hiç boyamadıysanız ya da çok köklü bir değişiklikten korkuyorsanız, Bronde ilk etapta denemek için ideal teknik olabilir. İnce, parlak, inanılmaz derecede doğal bir sonuç verir, böylece görünümünüzü tamamen değiştirmek yerine geliştirir. Ayrıca, inanılmaz derecede az bakım gerektirir, bu nedenle düzenli olarak yeniden renklendirme konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

bronde
Instagram @capellibymegs

Bronde, doğal rengi geliştirmek için sıcak cilt tonları için idealdir ve yaşlandıkça cildi daha da tamamlayıcı olabilir. Bronde ile sarışınlar, eklenen derinlik ve boyut ile zarif bir renk sonucunun keyfini çıkarırken, esmerler görünümlerini aydınlatıyor. Esmerlerin Platine gitmeden de saçlarında sarılara yer vermelerini sağlayan mükemmel bir yol!

Bronde Yüzünüzde Belli Noktaları Vurgular

Bronde renk uygulaması, belirli yüz bölgelerini vurgulamak için kullanılabilir. Örneğin, elmacık kemiklerinin görünümünü kaldırabilir ve güzelleştirebilir veya bu bölgeye daha açık tonlar ekleyerek boynu uzatabilir.

Bronde Nasıl Yapılır?

bronde
Instagram @bristol_balayage_specialist

Kullanılan teknik, başlangıçtaki doğal tonunuza bağlı olacaktır, ancak genellikle üç adım vardır. Öncelikle kuaförünüz saçınızı kalıcı veya yarı kalıcı bir renkle boyayacaktır. Saçlarınız, diplerde yoğun bir kahverengi ile başlayacak, daha sonra aşağıya doğru indikçe daha açık bir renge kavuşacak. Bu, dipler ve uçlar arasında yumuşak, doğal bir geçiş yaratır.

İkincisi, kuaförünüz ince telleri bir renk açıcı ile dikkatlice vurgulayacaktır. Bunlar, saç boyunca akan ince sarı parçaları sağlamak için ustalıkla uygulanır. Endişelenmeyin: İstediğiniz kadar hafif veya ince yapabilirsiniz, öncesinde kuaförünüzle görüşüp nihai sonuç üzerinde mutabık kalmayı unutmayın.

Bronde için Mocha renk tonları kullanılır

Bronde, saçta esmer ve sarışın arasında mükemmel dengeyi sağlamak için en iyi salonlarda yapılan bir renklendirme tekniğidir. Genellikle bir salon, Mocha olarak bilinen bir ton ailesini kullanır. Mochalar, farklı tonlarla yoğun, parlak görünümlü renkler verdikleri için bronz görünüm için mükemmeldir. ‘Mocha’ molekülü, aşırı kızıl veya sıcak olmayan kahverengiler yaratır. 

Bronde
Instagram @hairstylist.breanna.l

Bronde Bakımı Nasıl Yapılır?

Bronde’nizi renk solmasına ve matlaşmaya karşı korumak için profesyonel saç bakımı ürünlerinden faydalanmalısınız. Örneğin, Loreal Professionnel Vitamino Color A: OX, saç renginizin parlaklığını ve rengin solmasına neden olabilecek doğal dış faktörlere karşı korumaya yardımcı olur. Saçınızı sık sık yıkamak ve saç kurutma makinesi kullanmak bile rengi olumsuz etkileyebilir. Vitamino serisi saçın korunmasına yardımcı olarak Bronde’unuzun parlak görünmesini sağlar. Ayrıca, sarıları canlandırmak ve saçınızı parlak, beslenmiş ve ışıltılı tutmak için tasarlanmış olan Aveda Blond Revival Mor Şampuan ve Saç Kremi, sarı saçlara özel Kerastase Blond Absolu Cicaextreme Saç Maskesi, kahverengi tonları korumak için Davines Alchemic Tobacco Kahverengi Saç Kremi ile beraber sarı tonları koruyan Davines Alchemic Golden Şampuan seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.