Çağla Şıkel’in Saç Sırları

Çağla Şıkel'in saç sırları

Kusursuz görünmek için harcanan bakım rutinleri, kamera ve objektif karşısında uzun saatler geçiren ünlülerin kariyerlerinin önemli bir parçasını oluşturuyor. 

İş yoğunluğunun getirdiği stresin yanı sıra, ünlü isimlerin saçları fön ve maşa uygulamaları ile sıklıkla ısıya, saç renklendirme işlemlerinden dolay da kimyasallara maruz kalıyor. Oysa, onların saçları bütün bu olumsuzluklardan etkilenmiyormuşcasına mükemmel görünmeye devam ediyor.

Peki bunun sırrı ne?

Çağla Şıkel de TV programı ile neredeyse her gün ekranlarda olan bir isim, Saç Stilisti Cemil İrez, Şıkel’in kameralar karşısında kusursuz görünen saçları ve saç bakım rutinine ilişkin detayları bizimle paylaştı:

Çağla Şıkel’in Saç Sırları

“Çağla, her zaman , sağlıktan iyi beslenmeye, alışverişten estetiğe, kadınlara yönelik tüm konuları ele alan ‘Çağla Şıkel ile Yeni Bir Gün’ programını sunuyor. Dolayısıyla, sağlık ve estetiğin önemli bir rol oynadığı programda Çağla’nın saçlarından cildine kusursuz görünmesi çok önemli. Bunu sağlamak için de saçlarına düzenli olarak ekstra özenli bir bakım uyguluyoruz. Her gün kamera karşısında olduğu ve ara sıra reklam çekimlerinde de boy gösterdiği için saçları sürekli olarak ısıya maruz kalıyor. Bundan kaynaklanan hasarı onarmak için de çok kontrollü bakım yapmamız gerekiyor.

Çağla Şıkel’in Saç Sırları

Elbette, saç boyadan dolayı kısmen bir zarar görüyor. Koyu bir baza sahip olduğu için saçını her ay düzenli olarak boyuyoruz. Boyadan kaynaklanan minimum zararı da keratin desteği ve diğer bakımlarla ortadan kaldırıyoruz. 

Haftada en az bir kez uyguladığımız bakım rutiniyle Çağla’nın saçları parlak, kusursuz ve sağlıklı görünümünü koruyabiliyor. Evde de saç bakım rutinini saç maskeleri ile destekliyor.

Çağla Şıkel’in Saç Sırları

Saçları düzenli olarak şekillendirildiği için kurumaya ve sertleşmeye meyilli. Bunu da düzenli nem yüklemeleriyle engelliyoruz. Maşa, düzleştirici ya da fön uygulamadan önce saçına mutlaka ısı koruyucu bir ürün uyguluyoruz.

Çağla Şıkel’in Saç Sırları

Çağla’nın favori ürünleri arasında şunlar yer alıyor: Davines Naturaltech Nourishing Vegetarian Miracle Conditioner, Kerastase – Serum Extentioniste, MoroccanOil Bakım Yağı, Ashley Joy Saç Bakım Spreyi ve Saç Bakım Yağı.”

Çağla Şikel: Türk oyuncu, sunucu ve manken. Annesi Adanalıdır, babası ise Karslı Azerbaycan Türküdür.

Eğitim hayatına İstanbul’da Ahmet Hamdi Tanpınar İlkokulu ile başlamış ve ilkokul 4. sınıftan itibaren İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda bale eğitimi almıştır. İlkokulu bitirdikten sonra Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Ortaokul eğitimini tamamlamıştır. 1993-1996 yılları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Lise öğrenimini bitirip, ardından 1997-1999 Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nda Lisans eğitimi almış ve 1999 senesinde mezun olmuştur.

Çağla Şikel 1996 yılında “Odessia” adlı Sinema filminde oynadı ve 1997 yılında Miss Turkey yarışmasında birinci oldu. Sonrasında katıldığı Seyşel Adaları’nda yapılan Miss World 97 güzellik yarışması ile Dünya dördüncüsü yani Avrupa Güzeli ( Europe’s Queen Of Beauty ) ödülünü aldı.

1997 – 2003 tarihleri arasında Fransa, ABD, Almanya, Çin, Rusya, Yunanistan, İsviçre ve Mısır’da defilelere çıkmıştır.2004 yılında Cennet Mahallesi’nde ve 2008’de Görgüsüzler dizisinde oynadı.