Çarpıcı Kıvırcık Saçlar İçin İzlemeniz Gereken Adımlar

Kıvırcık

Kıvırcık saçlar cansız görünmeye, kurumaya ve elektriklenmeye çok müsaittir, bu yüzden düz saçlardan daha özenli bir bakım ister. Bununla birlikte, muhteşem görünen, parlak ve belirgin buklelere sahip olmak çok da zor değil. İşte, izlemeniz gereken adımlar:

Kıvırcık saçlar kesinlikle saç kurutma makinelerinden ya da ısı yayan herhangi bir şekillendirme aletinden uzak tutulmalıdır. Mutlaka kurutma/fön makinesi kullanmanız gerekiyorsa bir difüzör yardımıyla kurutun. Şekillendirici aletlere mecbursanız öncesinde muhakkak ısı koruyucu bir ürünü saçlarınıza iyice yedirdiğinizden emin olun. Aksi takdirde, sertleşmiş, elektrikli saçlara merhaba diyebilirsiniz.

Kıvırcık
Kıvırcık saçlar kesinlikle saç kurutma makinelerinden ya da ısı yayan herhangi bir şekillendirme aletinden uzak tutulmalıdır.

Bukleleri Belirginleştirmek İçin

Tercih ettiğiniz bir bukle belirginleştirici ürünü uygulayın ve saç kurutma makinenizi orta ısı veya soğukta çalıştırın. Buklelerinizi öne veya yana atın, difüzörü devamlı hareket ettirerek saç diplerine kadar hava üflemesi için difüzörü saçlarınızın arasından geçirin. Buklelerin yaklaşık %70-90 kuruyana kadar devam edin.

Kuru, kaşıntılı veya pul pul dökülen saç derisinden, yağlı saçlardan ya da aniden işe yaramayı bırakan ürünlerden veya cansız buklelerden mi şikayetçisiniz? Saçınızda kir, yağ, ürün birikmiş veya mineral (kalsiyum gibi) katmanları oluşmuş olabilir. Saçınıza arındırıcı bir nem bakımı uygulayarak bunları saçtan kolayca çıkarabilirsiniz. Ve mutlaka bukle belirginleştirici bir ürüne başvurmalısınız.

Daha Parlak Kıvırcık Saçlar

Kıvırcık saçlarınızın daha parlak görünmesini mi istiyorsunuz? Saçları parlatmak için saç ürünlerine sıklıkla eklenen bileşen silikondur. Silikonlar saçınızda ışıltı sağlayan bir tabaka bırakır. Bu, silikonun saçınızı besliyor gibi görünmesini sağlar. Ancak, silikonlu ürünlerin sık kullanımından dolayı saçta ince film tabakalar oluşur. Sonuç olarak bu birikim kuru ve kırılgan saçlara yol açabilir. Silikonlar işe yaramaz. Sitemizde yer verdiğimiz kıvırcık saç methodunu izleyerek zaman içinde buklelerinizin doğal parlaklığa kavuşmasını sağlayabilirsiniz.

Kıvırcık

Derinlemesine Bakım

Derinlemesine saç bakımı, iyi bir saç maskesi kullanarak saçınızı beslemeye odaklanan bir saç bakım yöntemidir. Bukleler doğal olarak daha kurudur, çünkü saç derinizdeki doğal yağların saç uçlarına gitmesi gereken yol düz saçlardan daha uzundur. Bu nedenle, derinlemesine bakım, kıvırcık saç rutininin önemli bir parçasıdır. Protein içeren ve derinlemesine bakım yapan saç maskelerini tercih edin.

Kıvırcık saçlara sahipseniz, ayrıca

  • Saçınızı daima aşağıdan yukarıya doğru tarayın.
  • Kırık uçları önlemek için saçınızı düzenli olarak kestirin
  • Bukleleri belirginleştirmek ve nemlendirmek için doğru ürünleri kullanın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir