Doğal Görünen Dalgalı Saçların Sırrı

dalgalı saç

Dalgalı saçlarda karşımıza çıkan, hacimli bukleler ve düz saçlar arasındaki o özel doku, kullanan herkesin görünümüne rahatlık ve kayıtsızlık katıyor. Saçlar parlak ve zarif görünür ama biraz hareket katan hafif kıvrımlar vardır.

Aşağıdaki adımları izleyerek uğraşılmamış gibi görünen dalgalı saçlara kavuşabilirsiniz.

Saç Maşasının Silindir Boyutu Dalgalı Saçlar İçin Önemlidir

Gevşek dalgalar elde etmek için mutlaka bir saç maşasına ihtiyacınız var. Tek bir geçişle, saçı kıvırır ve uçlarını aşağı doğru çekerek pürüzsüz ve güvenli hale getirebilirsiniz.

Ama burada en önemli şey doğru boyutta bir silindire sahip maşayı kullanmaktır. 2,5-3 cm’lik silindirler çok sıkı ve yapılı görünen dalgalar oluştururken 5-6 cm’lik silindirler çok büyük dalgalar oluşturabilir. Yaklaşık 2 cm’lik silindirlerle en doğal sahil dalgalarına sahip olabilirsiniz. Burada amaç, saçı maşada mümkün olduğunca az tutmaktır. Saçı maşada tutuş süreniz arttıkça daha belirgin, hareketli dalgalar elde edersiniz. Önemli not: Mutlaka maşa öncesinde saçınıza ısıya karşı koruyucu bir sprey uygulayın.

Kısa Saçta Doğal Dalgalar

dalgalı saçlar

Saçlarınız kısa ise tek gereken şey, 2,5 cm’lik silindire sahip bir saç maşası ve bir bilek hareketi. Saçınızın tamamını kıvırmayı bitirdikten sonra, buklelerin kalmasını sağlamak için fırçalamaya başlamadan önce esnek tutuşlu bir saç spreyini saçınıza bolca püskürtün.

Saçı maşanın sıcağına uzun süre maruz bırakmaktan kaçının

dalgalı saçlar

Gevşek dalgalar elde etmenin anahtarı, maşanın hareket etmesini sağlamaktır. Saçınızı maşanın üzerinde tutmayın. Saçları bir veya iki kez sarıp maşayı uçlara doğru çekin. Bu şekilde daha gevşek, seksi ve yapılı görünmeyen doğal bir doku elde edebilirsiniz. Saçı ne kadar çok sararsanız, o kadar kıvırcık bir görünüm sağlar. S şeklinde dalgalar elde etmek için düzleştirici maşa kullanarak, saçta maşayı kaydırırken ütüyü ileri geri döndürerek doğal kıvrımlar oluşturabilirsiniz.

Tuz spreyi veya kuru doku spreyi uygulayın

dalgalı saçlar

Saçlarınızın tıpkı denizden çıktıktan sonra kavuştuğu o doğal dalgalara sahip olması için tuz spreyi ya da doğal doku spreyi uygulayın. Daha da doğal görünmesi için hafif tutuşlu saç spreyi kullanabilirsiniz. Önemli bir ipucu: Spreyi mutlaka maşanın ardından saçınız iyice soğuduktan sonra uygulayın. Saçlarınız çok ince telli ise tuz spreyi ideal bir yaklaşım olabilir.

Dalgalı Saçlar için Önerdiğimiz Ürünler
Alterna Caviar Deniz Tuzu Spreyi 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir