En İdeal Saç Bakım Rutini Hangisidir?

Güzellik tartışmasız en çok emek isteyen konular arasında yer almaktadır. Doğduğumuz andan itibaren bizlere verilen doğallık, güzellik ve sağlık gerek beslenme gerek çevre koşulları gerekse de hava şartları nedeniyle ilk günkü gibi kalmaz. Büyüdükçe azalan güzelliklerden birisi da saçlarımızdır. Saçlarımızın o bebeksi güzelliği ve parlaklığı belli başlı pek çok nedenden dolayı günden güne azalabilir. Peki en ideal saç bakım rutini hangisidir?

Çevre koşulları, beslenme ve hava şartları nedeniyle günden güne soluklaşan, canlılığını ve parlaklığını yitiren saçlarımız ekstra bakıma ihtiyaç duyar. Bu noktada kişilerin kafasında en çok beliren soru ise doğru bir bakım rutinin nasıl olması gerektiğidir. Peki en ideal saç bakım rutini hangisidir? İşte saç sağlığına ve güzelliğine dair aradığınız her şey…

İdeal Saç Bakım Rutini

İdeal bir saç bakım rutini için ilk başta yapmanız gereken şey kendiniz için doğru ürünü bulmaktır. Saç tipinizin nasıl olduğuna ve saçınızın neye ihtiyacı olduğunu belirlediğinizde ise yapmanız gereken uygulamalar sırasıyla şöyledir;

İdeal bir saç bakım rutini için ilk başta yapmanız gereken şey kendiniz için doğru ürünü bulmaktır. Saç tipinizin nasıl olduğuna ve saçınızın neye ihtiyacı olduğunu belirlediğinizde ise yapmanız gereken uygulamalar sırasıyla şöyledir;

  • Şampuan Öncesi Peeling

Saç bakım rutini ikiye ayrılır. Duş öncesi ve duş sonrası. Duş öncesi yapmanız gereken şey ise şampuan öncesi peeling uygulaması olacaktır. Sağlıklı saçın korunması, saçın beslenmesi ve derinin temizlenmesi, rahatlatılması adına şampuan öncesi peeling uygulaması oldukça önemlidir.

  • Şampuan Seçimi ile Derinlemesine Temizlik

Saç bakım rutinin ikinci kısmında ise şampuan seçimi yer alır. Saçınızda güçlü bir etki bırakacak ve sağlıklı saçlara ulaştırabilecek Kerastase Resistance Bain Extentioniste Şampuan ile saç derinizi arındırabilir, canlandırabilir ve şampuan seçiminizde vereceğiniz doğru karar ile saçlarınıza kökten uca iyi gelebilirsiniz. 

  • Saç Kremi

Kerastase saç kremi de bir saç bakım rutinin en vazgeçilmez parçasıdır. Hem güzel kokan hem de saçlarınızda büyük etkiler bırakabilecek bir saç kremi arıyorsanız sizlere vereceğimiz tavsiye ile saçlarınızın kahramanı olabiliriz. Kerastase Resistance Fondant Extentioniste Saç Kremi ile saçlarınızda istediğiniz yumuşaklığa ve ipeksi dokuya kavuşabilirsiniz. 

  • Saç Toniği

Sizlerin günlük koşuşturması ve temposu ile saçlarınızın ki birebirdir. Oradan oraya savrulan saçlarınızın da sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere terapiye ihtiyacı vardır. Saç toniği ile saçlarınızın ihtiyacı olan terapiye erişmesini sağlayabilirsiniz. Aveda Texture Doku Veren Saç Toniği kullanarak saçlarınızın terapi ihtiyacını da kolaylıkla karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.