Gelin saçı için kuaför seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Gelin saçı için kuaför seçiminde nelere dikkat edilmeli?

Gelin saçı için kuaför seçiminde nelere dikkat edilmeli sorusunu Studio Kuaför için Adnan Serter cevapladı:

Bir gelin için düğün saçı gelinliğiyle birlikte en çok önem verdiği ve özen gösterdiği konudur. Bu nedenle en özel günümüzde saçımızı şekillendirecek kuaförü seçmek kolay değildir.

Peki, bu seçimi nasıl yapmalıyız ve hangi kriterleri göz önünde bulundurmalıyız?

Gelin hanımlara, saçlarını tarayacak olan kuaförün gelin saçında tecrübeli biri olmasına dikkat etmelerini öneririm. Tecrübeli bir uzman bir gelinin nasıl görünmesi gerektiğini, duvağı nasıl takacağını, saç aksesuarını nasıl uygulayacağını ve genel görünümün kusursuz olması için uyması gereken detayları iyi bilir. Bu konuda uzmanlaşmış kuaförleri tercih etmelerini tavsiye ederim. 

Gelin saçında uzman olan isimleri ararken sosyal medya en büyük yardımcınız olacak.

Gelin saçı tasarımcılarının en iyi işlerini Instagram’da yayınlamaları standart bir uygulamadır, bu yüzden ilk bakmanız gereken yer orasıdır. Instagram araştırmanızı ve ardından bire bir görüşmenizi yapıp teklif aldıktan sonra, bütçenize uygun kuaförler içinde sizi en çok anladığını düşündüğünüz ve en profesyonel yaklaşımı gösteren kuaförü seçmenizi öneririm.

Mümkünse daha önceki müşterilerinin yorumlarını okuyun. Bütün bunlara ek olarak provasız çalışan ve saçı son güne (düğün gününe) bırakan bir stilisti asla tercih etmeyin.