Gelin saçında son trendler nedir?

Gelin saçında son trendler nedir?

Gelin saçında son trendler nedir? sorusunu Studio Kuaför’den Adnan Serter cevapladı.

Bu yılın gelin trendlerinde genellikle doğal ve sade saçlar ön planda. Genellikle örgülerle buklelerin harmanlandığı yarı açık saçlar ön plana çıkıyor. Gergin taranmış, temiz ense ve tepe topuzları da bu yılın modasında kendine yer buluyor.

Yumuşak ve naturel bile toplanmış olsa, temiz ve sağlıklı bir görünüm tercih ediliyor. Ense topuzları da gelin saçlarında daha çok öne çıkmaya başladı. Bunlar da hem dağınık, doğal hem de gergin olmak üzere iki stilde de şekillendiriliyor. 

Kabarık saçlar yok ama kilolu hanımlarda kafanın çok küçük görünmesini önlemek için saça hacim vermeye dikkat edilmesi gerekiyor. İnce ve narin bir vücut tipine sahip olanlarda ise başın çok büyük görünmesini önlemek genel görünümü için önemli. 

2021 kış ve ilkbahar gelin saç trendlerinde ise açık, minimal aksesuar kullanımıyla mermaid (denizkızı) örgülerinin, yüksek ve doğal topuzların, kusursuz ve istikrarlı hafif dalgalarla ifade bulan açık uzun saçların, yarı açık yarı toplu stillerin, başın gerisinde hacimlendirilmiş atkuyruğu modellerinin hakimiyetini görüyoruz.