Hamileyken saç boyanabilir mi? Nelere dikkat edilmeli?

MM Bahçecik Kuaför salonundan Kuaför Doğan Kopal cevapladı:

Hamileyken saç boyanır mı sorusuna ilişkin araştırmalar sınırlı da olsa uzmanlar ve doktorlar, anne adaylarına ilk üç ay saç boyasından uzak durmalarını öneriyorlar.

İlk 12 hafta bebeğinizin en önemli gelişme dönemi: organlar şekilleniyor, kaslar ve ses telleri oluşuyor, tırnak ve saç kökleri gelişmeye başlıyor. ikinci üç aylık dönemin başlangıcına kadar bekledikten sonra doktorunuzun da onayıyla artık kuaför salonunu ziyaret edebilirsiniz. Bu konuda salon olarak doktorun görüşünü dikkate almayı tercih ediyoruz.

Renklendirmede de en güvenli hizmetleri tercih edin.

Hamilelik boyunca amonyaksız saç boyası  kullanmak dışında bir alternatifiniz olmadığını unutmayın. Evde kendiniz boyuyorsanız yarı kalıcı bir boya seçin. Yarı kalıcı boyalar amonyak ve genellikle peroksit içermez. 

Dip boya ve dipten uca renk değişikliği, saç ve saç derisine boya uygulandığı, dolayısıyla da cildinizdeki gözeneklerin kan dolaşımınıza girebilecek kimyasalları emdiği anlamına gelir.

Daha güvenli bir alternatif için, rengin saç derisine dokunmadan uygulanan gölgeler, şeritler teknikleri daha az riskli olduğu için tercih ediyoruz.

Yanıtlayan: Kuaför Doğan Kopal / MM Bahçecik Ulus, İstanbul

Yorumlar kapalıdır.