Hyaluronic Asidin Saça Faydası Nedir?

Hyaluronic Asidin Saça Faydası Nedir?

Hyaluronic asit ve saça faydası nedir sorusunu Kuaför Ertan Gülpınar cevapladı.

Hyaluronik asit şu anda güzellik endüstrisinin en büyük çıkış yapan içeriklerinin başında geliyor. Farklı markaların dikkatini çektikten sonra hyaluronik asidin nemlendirici özellikleri, çeşitli cilt ve saç bakım ürünlerinde yıldız bileşen haline geldi.

Hyaluronic Asidin Saça Faydası Nedir?

Nemli saç derisine uygulandığında, hyaluronik asit tıpkı bir sünger görevi görerek dışarıdaki nemi emer ve saçın içinde tutar. Saç tellerini daha nemli, esnek ve sağlıklı hale getirir. Aşırı kuru ve hasar görmüş saçlar için özellikle iyi bir bileşendir. Bu tür saçlar daha gözenekli olma eğilimindedir ve nemi tutmakta zorlanır. Hyaluronik asit bu gözenekleri doldurur, böylece saçlar suyu içeri çekerek nemi tutabilir.
Nemlendirilmiş saç daha sağlıklı görünür, ancak aynı zamanda daha dayanıklıdır. Tarama, fırçalama ve ısıyla şekillendirmenin getirdiği günlük strese daha iyi dayanabilir.

Araştırmacılar, hyaluronik asidin vücudumuzda da bulunan ve sağlıklı cilt ve saç için gerekli olan bir protein olan kolajenden de yardım aldığında daha da iyi çalıştığını keşfettiler. Bu ikili birlikte saçın dış katmanını beslerken saçın özünü onarmak için çalışır.

Nem Yükleme Şampuanı (Hyaluronic) Nedir?

Hyaluronic şampuan normal, kuru ve kıvırcık saçları temizler. Hücre Mükemmelleştirme Teknolojisi ve hyaluronic asit türevi içeren formülüyle saç yapısını düzenlemek için çalışırken saçın optimum nem seviyesine ulaşması için saçı derinlemesine nemlendirir ve dengeler.

Hyaluronic Nem Yükleme Kürü Ne İşe Yarar?

Hücre Mükemmelleştirme Teknolojisi ve hyaluronic asit türevi içeriği sayesinde saçı yoğun şekilde nemlendirir. Kuru ve kıvırcık saçı düzenler. Kullanımın ardından durulanır.

Hyaluronic Nem Yükleme İnci Taneli Kremin Faydaları Nedir?

İçerdiği Hücre Mükemmelleştirme Teknolojisi ve hyaluronic asit türevi tekniği sayesinde yoğun nemlendirme sağlar ve saç kurutma makinelerinin sebep olduğu ısı hasarını onarmaya yardımcı olur. Kullanım sonrası durulanmaz.

Ertan Gülpınar Kuaför hizmetleri için tıklayın.

En İyi Hyaluronic Nem Yükleme Ürünleri İçin Tıklayın.