Insight’ın Muhteşem Doğal 6 Saç Bakım Ürünü

Hamilelik sonrasında kimyasal içermeyen ürünlere talep artıyor. Daha önce incelemiş olduğumuz bir ankete göre Türk kadını makyajdan ziyade saçlarına önem veriyor. O yüzden de saç bakım ürünleri ilgili gelen sorular da çok fazla oluyor. Son zamanlarda doğal içerikli saç bakım ürünleri oldukça yükselen bir trend. Beslenmeden kıyafetlere ve hatta makyaja kadar her şeyin doğalını tercih etmeye başlıyoruz. Bu yazımızda Insight markasının hiçbir kimyasal içermeyen, doğal 6 adet ürününü tanıtacağız.

İtalyan menşeli Insight markasını “kimyasal düşmanı” olarak tanımlayabiliriz. Peki, kimyasal içermeden nasıl profesyonel ürünler çıkarabiliyorlar? Bu sorunun cevabını yazının ilerleyen kısımlarında alacaksınız. Artık, ürünler hakkında konuşmaya başlayabiliriz. Ürünlerin hiç birinde paraben, sls, mineral yağlar, renklendirici ve silikon mevcut değil. Kokuları gerçekten çok güzel, bu da kafalarda doğallığıyla ilgili soru işareti bırakıyor. Insight, kokular için alerjen olan hiçbir maddeyi içeriğinde barındırmıyor. Bu noktada doğala en yakın ürünler demek daha doğru olacaktır.

Insight Mor Şampuan

İlk başta sarı saçlar ya da platin saçlar için bir öneride bulunmak istiyorum. Bunu artık herkes biliyor, bahsettiğimiz tabii ki mor şampuan. Insight mor şampuanı bilmeyen kalmadı desek yeridir. Ancak ben Insight ile küçük bir tüyo daha öğrendim. Onu da size bu yazımızın içeriğinde anlatıyor olacağız. Sarı saçlarda zamanla rengi açılan, istemediğimiz çiğ bir sararma olur. Ve biz kadınlar olarak beyaza yakın bir platin sarısı, daha küllü bir renk isteriz. Insight sarı karşıtı şampuan yada sıkça kullandığımız ismiyle mor mavi şampuanlar bu amaçla kullanılıyor. Bu ürün ile saçlarımızı yumuşakça yıkıyoruz ve o çiğ sarılıktan kurtuluyoruz.

Bu şampuanlarla ilgili en çok merak edilen, kafada soru işareti bırakan durum, genellikle ambalajlarında ‘Sık Kullanmayınız’ uyarısının bulunması. Ya da son kullanıcılar birbirlerine bu şekilde tavsiyelerde bulunuyor. Bunun tek sebebi bu şampuanın saça zarar vermesi değil, mavi pigmentler içermesi. Dolayısıyla sık kullanımlarda düzgün küllü rengi ararken bir anda yeşil bir saça sahip olma riski oluşuyor. Çok minimal düzeydeki o mavi pigmentlerin her gün kullanımı böyle baş ağrıtan şeylerin yaşanmasına sebep olabiliyor. Bu yüzden her ürünü tavsiye edilen ölçülerde kullanmanızı öneriyoruz.

Insight Renk Koruyucu Şampuan

Çok beğendiğim diğer bir ürün, özellikle yaz günlerinde saç rengini korumakta zorlananların kullanmasını önerdiğim Insight Renk Koruyucu Şampuan. Sarı saçlar dahil her saç solar, rengini kaybeder. Özellikle yazın denizden, güneşten ve klordan sarı saç daha fazla matlaşır.

Saç rengini saça resmen sabitliyor, muhteşem bir ürün! Boyalı saç kullananların kesinlikle denemesi gerekiyor. “İçinde kimyasal olmadan saçımın rengini nasıl koruyor?” diye sorduğunuzu duyar gibiyim. İçerisinde organik Macadamia yağı var. Macadamia yağı, gerçekten saçları çok iyi besleyen harika bir yağdır. Bunun dışında Kına Özü, Mango Yağı, Üzüm Çekirdeği Yağı birleşimiyle de saçlarınızı çok güzel besliyor. Bu sayede mevcut renginizin kalıcı bir hale gelmesini sağlıyor. Ben normalde kendi saçımı bununla şampuanlıyorum. İhtiyaç duyduğumda mor şampuana geçiş yapıyorum. Eğer sarımdan memnun kalmamışsam yaklaşık 5 dakika kadar ıslak saçlarımda mor şampuanı kullanıp gözüme hoş gelen rengi yakaladığımda saçlarımı duruluyorum.

Insight Kuru Saçlar İçin Besleyici Saç Kremi

Gelelim bir başka püf noktaya! Farkındaysanız hep aynı seri yerine farklı serilerin ürünlerini tercih ediyorum. Çünkü herkesin saç yapısı farklı olabiliyor. Kiminde kepek problemi varken, kiminde hem kepek hem yağ problemi olabiliyor. Bazen hem kepek hem kuru saç problemi olabiliyor veya saçları boyalı oluyor ve rengini korumak istiyor. Bu şekilde olduğunda saçlarınıza aynı markanın farklı serilerinden ürün seçerek bakım yapabilirsiniz. Genelde fakrlı ürünler olmasına rağmen formülleri ortak bazda birleşiyor. Dolayısıyla hepsi birbirini destekleyen ürünlerdir.

Mesela saç kremi olarak ben Insight’ın kuru saçlar için özel geliştirdiği Dry Hair Saç Kremini kullanıyorum. Benim saç uçlarım boyalı, ince telli ve sarı olduğu için kuru ve cansız. Ve onları yoğun nemlendirmek için her banyodan sonra mutlaka ve mutlaka saç kremi kullanıyorum. Bu hem saçlarımın kolay taranmasını hem de nemini geri kazanmasını sağlıyor. İçerisinde Hindistan Cevizi Yağı, Illipe Yağı ve Tatlı Badem Yağı var. Bunlar saçları besliyor, aynı zamanda organik yulaf özü de saçın yeniden yapılanmasını sağlıyor.

Insight Kuru Saçlar İçin Besleyici Saç Kremi

Normal yüz maskesi kullandığım gibi mutlaka saç maskesi de kullanıyorum. Bunun içinde Damaged Hair maskesini önereceğim. Özellikle benim gibi saçlarınız yıpranıyorsa yada ısı işlemlerinden, renklendirmeden hasar görüyorsa, önerebileceğim en favori ürünüm bu. Güneşten, denizden kolay yıpranan saçlarınız varsa onarıcı maskeyi kesinlikle öneriyorum. İçeriğinde yine kesinlikle bir kimyasal mevcut değil. Aksine yakından bildiğimiz Zeytin Yağı, Argan Yağı, Pirinç Kepeği Yağı gibi malzemeler kullanılmış.

Bunu haftada yalnız en fazla iki kere kullanıyorum. Çünkü saç maskesini çok sık kullanmak saçı yoran bir şey. O yüzden bazen çok kaygan olduğu, saça fazla nem verdiği için sık kullananlar olduğunu biliyorum. Ama bunun yanlış olduğunu belirtmeliyim çünkü saç maskeleri saçı çok fazla yoran bir ürün grubu. Haftada en fazla iki kere saç maskesini kullanmanızı tavsiye edebilirim.

Insight Onarıcı Saç Serumu

Biri Insight Styling Hacim Veren Şekillendirici Köpük ürünü, diğeri ise kırık saç uçları için onarıcı serum. Bu serumu asla yanımdan ayırmıyorum, o kadar güzel ki! Zaten amacı saç kırıklarını onarmak, saça cilalanmış gibi inanılmaz bir parlaklık veriyor. Onun dışında maşa, fön gibi ısı işlemleri öncesinde bu serumu kullandığınızda koruma da sağlıyor olması müthiş. Yada saçlarınız elektrikleniyor ise yatıştırmayı sağlıyor. Gerçekten çok amaçlı kullanabildiğimiz harika bir serum. Saçlarınızı hem onarıyor hem de sağlıklı ve canlı gösteriyor. Kesinlikle yağlı değil, diğer ürünlerde hissettiğim yağlılık bu Insight serumda yok. Serumlardan korkanlar varsa severek kullanacağınızı garanti edebilirim.

Insight Şekillendirici Saç Köpüğü

Sıra geldi Insight hacimlendirici köpüğümüzden bahsetmeye. Böyle gazlı ürünlerden hamilelik dolayısıyla kaçıyorum. Bir de saçlarıma hacim vermek istiyorum ama yazın bu sıcaklarda sıcak fön katlanılabilir gibi değil. O yüzden de bu köpüğü çok sevdim. Gazsız bir ürün olması da harika. Kokusu gerçekten çok güzel ve dediğim gibi, bu kokular alerjen olmayan maddelerden üretilmiş.

İnce, cılız veya sönük saçlarınız varsa veya hacim vermek istiyorsanız tam size göre. Saç diplerinize değil başınızın üstünden saç uçlarınıza kadar sürüp başınızı eğiyorsunuz. Fön makinenizin orta veya ılık derecesini ayarlayıp sadece kurutma işlemi yapıyorsunuz. İsterseniz tarayarak şekil verebilirsiniz. Bu durum tamamen sizin tercihinize kalmış, evde profesyonel saç bakımı yapmak isteyen ama kimyasal içermeyen ürünler arayanlar için bu altı ürünü tavsiye ediyoruz.

Diğer markaların ürünlerine ilişkin yazılarımız da çok yakında geliyor.

Insight Hakkındaki Sorular

Insight şampuan fiyatları ne kadar?

Insight şampuanlar koleksiyona ve ebatlarına göre değişiklik göstermektedir. 81 TL ile 189 TL arasında değişken fiyat politikası mevcut. Bunun sebebi içeriği ve sahip olduğu hacim diyebiliriz.

Insight’ın diğer markalardan farkı nedir?

Insight’ın diğer markalardan ayıran en büyük özelliği içeriğinin doğal olmasıdır. Doğallığı temel alan bu İtalyan markası Türkiye’de kuaförler tarafından sıkça tavsiye edilmektedir.

Insight ürünleri orijinallik nereden öğrenebilirim?

Sitemiz içerisinde daha önce yayınladığımız ÜTS yani ürün takip sistemi yazımızı okuyup daha fazla detaya erişebilirsiniz.

Insight mor şampuan mevcut mu?

Evet yazımızın içeriğinde bahsettiğimiz ürünlerden biri de Insight mor şampuan idi. Sarı saçlıların vazgeçilmez ürünlerinden olan mor şampuan oldukça tavsiye ettiğimiz bir ürün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.