Daha Gür, Kalın Telli ve Güçlü Saçlara Nasıl Sahip Olabilirim?

İnce telli ve yağlı saç önerisi

Herkes daha sağlıklı, daha kalın telli ve güçlü saçlar ister. Özellikle de güçsüz ve ince telli saçlara sahip olanlar için bu durum çok can sıkıcıdır. Bu sorunu aşmak için birkaç etkili önerimiz var:

Sağlıklı Saçlar İçin Daha Akıllı Beslenin

Kalın telli ve sağlıklı saçlar için sağlıklı yağlarla dolu bir diyet şarttır. Bol miktarda kaliteli protein, zeytinyağı ve Omega 3 gibi iyi yağlar aldığınızdan emin olun. Uzmanlar, daha güçlü saçlara sahip olmak isteyenlere somon, avokado, fındık, sebze ve meyve gibi yiyecekleri öneriyor.

Doğru Şampuan ve Saç Kremi Seçimi

Farklı saç tipleri, saçın ihtiyaçlarını tam olarak karşılayan özel ürünler gerektirir. İnce telli saçlara sahip olanlar, gür görünüm ve parlaklık için şampuan olarak Aveda Pure Abundance, Davines Volu, Insight Volumizing ve Kerastase Volumifique Bain Volume’yi, saç kremi olarak ise bu ürünlerin destekleyici kremlerini öneriyoruz.

Saçlarınızı Fazla Yıkamayın

Çok fazla yıkamak saçınıza zarar verebilir. Saçın doğal yağlarından daha parlak bir şey olamaz. Saçınızı düzenli olarak nazikçe fırçalayarak doğal yağların dağılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Saç Bakım Ürünlerinden Takviye Alın

Saça hacim veren bakım ürünlerinin yanı sıra bir multivitamin almak büyük bir fark yaratabilir. Sağlıklı saç folikülü için belirli vitaminlerin, minerallerin ve yağ asitleri gereklidir.

Isı Yayan Araçlardan Uzak Durun

Saç kurutma makinenizden ya da saç düzleştiricinizden vazgeçmenin zor olabileceğini biliyoruz. Ancak, daha sağlıklı saçlar istiyorsanız, sıcak alet kullanımını minimumda tutmanızda fayda var. Saç kurutma makinenizden ve düzleştirici maşanızdan uzak duramıyorsanız, o halde geniş ve dar 2 adet yüksek ısıya dayanıklı fön gagasına sahip olan Ventoso V3 MegaTurbo5500 VERDE Profesyonel Kuaför Fön Makinesi’ni ve premium kalitede Seramik kaplı Ventoso Düzleştirici’yi tavsiye ederiz.

Doğru Ürünle Destekleyin

Saçı ağırlaştırmadan kökünden dolgunlaştıracak hafif bir şey kullanmanızı öneririz. Bunun için Alterna Caviar Hacim Veren Şekillendirici Saç Spreyi, Davines Dry Texturizer Doku Veren Kuru Saç Spreyi, Aveda Pure Abundance Hacim Veren Saç Spreyi ve Osis Upload Hacim Kremi’ni  tavsiye ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.