Kepek Saç Dökülmesine Neden Olabilir Mi?

kepek ve saç dökülmesi

Saç dökülmesine neden olan birçok faktör vardır, peki kepek bunlardan biri mi?

Saçlarınıza ne kadar para ve zaman harcarsanız harcayın, saç deriniz sağlıksızsa asla hayalinizdeki saçlara kavuşamazsınız. Omuzlarınıza dökülen ve hoş olmayan pullar sadece utanç verici olmakla kalmaz, aynı zamanda birçok başka dezavantajı da vardır. Kepek doğrudan saç dökülmesiyle ilgili olmasa da kepeğe neden olan bazı durumlar da geçici saç dökülmesine yol açabilir.

Saç Dökülmesi Bakımları

Saç dökülmesini önlemek bazen kuru ve kaşıntılı saç derisine neden olabilir. Evet, doğru okudunuz, çünkü bazı saç dökülmesi bakımlarının bileşenlerinden biri alkoldür. Alkolün doğal yağları ve sebumu baş derisinden uzaklaştırdığı bilindiğinden, kepekle sonuçlanan dökülme ve rahatsızlığa neden olabilir.

Saç dökülmesi bakım ürünlerinizde ‘minoksidil’ adı verilen bir bileşen arayın. Saç derinizdeki kepeğin ardındaki suçlu o olabilir.

Daha önce de belirtildiği gibi, kepek saç dökülmesinden sorumlu değildir. Bununla birlikte, altta yatan birçok sağlık durumu saç köklerine zarar verebilir ve dökülmeye neden olabilir. Seboreik dermatit, saç dökülmesine neden olabilen kepekle ilgili sağlık sorunlarından biridir. Genellikle saçlı deride ve yüzde oluşan ve geçici saç dökülmesine neden olan pul pul bir döküntüdür. Genellikle seboreik dermatit, kepek önleyici bir şampuan kullanılarak giderilebilir, bu da pul pul dökülen kaşıntılı saç derisini rahatlatır.

kepek ve saç dökelmesi
Görsel: instagram @salonnext

Kepekten nasıl kurtulabilirsiniz?

İyi bir kepek önleyici şampuan kullanmanın yanı sıra, saç derinize besleyici saç yağı ile masaj yapın. Bu, nemi sağlam tutacak ve kan dolaşımını artırarak saç uzamasını teşvik edecektir.

Kepek Önleyici Güvenli Bakım Ürünleri

Davines Purifying Kepek Karşıtı Şampuan: Saç büyümesi için sağlıklı bir ortam oluşturmak üzere mikrobiyal ataklar ve kepekle savaşmak için arındırıcı ve detoks etkili şampuan. Saç derisinde tahrişe neden olmadan derinlemesine temizler. Davines Kepeğe Karşı Bakım Losyonu ile birlikte kullanıldığında kepeği önlemede hızlı ve etkili sonuç verir.

Insight Anti Dandruff Kepek Arındırıcı Bakım Losyonu: Saç derisinde tahrişi yatıştırmak için aktif bir bakım sağlar. Kepek oluşumunu önler.

Kerastase Specifique Bain Anti-Pelliculaire Şampuan:Kepek Karşıtı Saç Banyosu kepeği giderir ve saç derisine bakım yapar. Kuru veya yağlı kepeğin yeniden oluşumunu 8 hafta boyunca engeller.

System Professional Purify Losyon:  24 saate kadar kepek oluşumuyla oldukça etkili bir şekilde şavaşan, durulanmayan bir bakımdır. Formülü, karışımın baş derisinde, Malessizia Globosa denilen mikroorganizmanın varlığını azaltmak ve iyileştirmek için en iyi şekilde çalışmasına olanak verir. 

Saç Dökülmesine Karşı Güvenli Bakım Ürünleri

Aveda Invati Advanced Dökülme Karşıtı Şampuan: Orta kalın telli veya kalın telli, incelmiş ve seyrelmiş Saçları dolgunlaştırmak için formüle edilen ürün, Invati Advanced™ 3 adımlı sistemle beraber kullanıldığında saç dökülmesini% 53*’e kadar azaltmaya yardımcı olur.

Aveda Invati Men Erkekler için Dökülme Karşıtı Serum: Invati Men Erkekler için Dökülme Önleyici Şampuan ile birlikte kullanıldığında saç dökülmesini azaltır. 12 haftalık Invati Men sisteminin klinik dökülme test sonuçlarına göre 5 erkekten 4’ü saçlarının daha güçlü olduğunu ve daha kalın göründüğünü söylemiştir. 

Bonacure Scalp Genesis Dökülme Önleyici Şampuan: Carnitin Tartrat, Taurin ve Ekinezya ile geliştirilen, gücünü ve yoğunluğunu kaybeden seyrelmiş saçlar için BC Scalp Genesis Dökülme Önleyici Rejimin ilk adımıdır ve yalnızca 6 hafta sonra saç köklerini harekete geçirir.

Davines Energizing Mevsimsel Dökülme Önleyici Superactive Serum: ince, kırılgan, dökülmeye yatkın saçlar için önerilir. Çok yönlü ve yoğun dökülmelere karşı savaşan etkili bir bakım sunar.

Insight Anti Hair Loss Dökülme Önleyici Güçlendirici Bakım: Dökülen saçlar için güçlendirici bir losyondur. Mikro dolaşımı uyarır ve saç telini güçlendirir.

Kerastase Specifique Bain Prevention Şampuan: Saç derisini saçların dökülme riskine karşı dengeler, sık kullanım için uygundur.  saç tellerinin üretimini desteklemek, saç tellerini kalınlaştırmak ve anında hacim kazandırmak için uyarıcı özelliklere sahip saç dökülmesini önleyici bir saç banyosudur

Kerastase Genesis Serum Anti-Chute Fortifiant Saç Serumu: Saç dökülmesini en aza indirmek ve saçların güzelliğini öne çıkarmak için saçı güçlendirir. Aminexil, Edelweiss Kök Hücresi ve Zencefil Kökü içeriklerine sahiptir. Günden güne saç derisinin doğal bariyerini güçlendirir, saç köklerinin saç derisine güçlü bir şekilde tutunmasını sağlar ve saçın uzaması için ideal ortamı yaratır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir