KÉRASTASE – Densifique

Saçlarınız Size Özeldir

Saç dökülmesi ve saçın yoğunluğunun kaybedilmesi, Kérastase’ın özel ayrı rutinler uyguladığı iki farklı saç sorunudur.

Hiyalüronik Asit ve Intra-Cyclane® içeren yoğunlaştırıcı teknolojiler, saçı güçlendirir ve strese karşı korur. Seyrekleşen saçları güçlendirip yoğunluk kazandırarak daha gür görünmesini sağlayan özelliğe sahip.

‘Güzelliğin tek bir yorumunun değil, sonsuz olduğuna inanıyoruz.’

ZAMANIN ÖTESİNDE YAŞA

Kronolojik olarak imkansız olduğunu bilsek de hepimiz sonsuza kadar genç kalmak istiyoruz. Bu nedenle günlük güzellik ritüelleri edinmekten keyif alıyoruz. Bundan bir jenerasyon önce kadınlar yaşlılık için endişe duymaya, ancak ilk belirtileri gördükten sonra başlıyorlardı. Ama şu an birçok kadın saç ve cilde iyi bakmanın sonsuz gençliğin kaynağı olduğunu biliyor ve yarınını düşünerek yaşıyor. Çünkü saçlarımızın gençliğini korumak, en iyi halimizde görünmek ve iyi hissetmek için çok önemli. Sağlıklı ve hacimli saçlara ise her gün çaba göstererek ve düzenli bakım yaparak ulaşabiliriz.
 

KENDİNE BAKMA YÖNTEMİ OLARAK SAÇ BAKIMI

Zamanın hızlı akmasından günümüzde yalnızca orta yaşlı kadınlar endişe duymuyor. Artık birçok kadın, ortalama 26 yaşından itibaren gençliklerini korumak için farklı ürün arayışlarına giriyorlar. Bu yeni talebe yönelik olarak, Kérastase yaş almanın saç ve saç derisinde gösterdiği 6 etkiyi belirliyor; saç ve saç derisi görünümünü yenileyici bakım serisi yeni Chronologiste ile ortaya çıkan her bir etkinin önüne geçmeyi amaçlıyor.
 
Chronologiste serisi her zaman, canlandırma ve yenilenme için rakipsiz çözümlerden biriydi. Şimdi ise Kérastase, saçı saç derisinden uca tamamen canlandıran, yeni bir bakım sistemi için harekete geçti ve ileri teknolojiyle, duyulara hitap eden formülünü birleştirdiği yeni Chronologiste serisini hayata geçirdi. Etkili içerikler ve canlandırıcı dokularla birleştirilmiş olan Chronologiste kadınlara, şimdi, yarın ve sonsuza kadar mümkün olan en güzel ve canlı saçlara sahip olabilmeleri için cezbedici bir deneyim sunuyor.
 
 

HASSASLIK

Deri inceldikçe ve cildin bariyeri zayıfladıkça, saç derisi daha hassas hale gelir. Uzun süre dış faktörlere – örneğin kirlilik gibi – maruz kalındığında, saç derisinde, kızarıklık, acı ve kaşıntı gibi sonuçlar doğabilir.

KURULUK

Hormonal değişikler sonucu sebum üretimi ve hücre yenilenmesi yavaşlar. Sonuç; pul pul olmuş ve sert bir saç derisidir.

CANSIZLIK

Doğal hyaluronik asit, kollajen üretiminin azalması ve UV ışınlarının etkisiyle saç derisinde esneklik kaybı yaşanabilir. Bunun sonucunda cilt daha kırışık ve yumuşak bir hal alır.

MATLIK

Vitamin eksikliği, stres ve UV ışınlarına maruz kalma sonucunda saç telleri zamanla matlaşır. Saç canlılığını ve doğal parlaklığını kaybetmeye başlar.

KOLAY KIRILMA

Üst deri zayıfladıkça, zamanla saç telleri daha kuru ve gözenekli bir hale gelir. Bunun sonucunda ise saç, kırılmaya daha yatkın, aynı zamanda yumuşaklık hissinden uzak bir yapıya bürünür.

İNCELME

Hormonal değişikliklerle birlikte saç tellerindeki protein seviyeleri azalırken, saç köklerinin de boyutu küçülür. Saç, hacimsiz ve sönük görünür.

YENİLEYİCİ BAKIM

Kérastase, saç ve saç derisi görünümünü yenileyerek, gençliğini saça geri kazandıran Chronologiste serisinde, ileri teknoloji ile duyuları harekete geçiren formülünü bir araya getiriyor. Her bir ürün, Hyalüronik Asit, E vitamini ve Abyysine gibi gençleştirici etkili formüller içeriyor. Bu içerikler bir araya gelerek, hem salon hem de evde yapılan temizlik, bakım ve tedaviye yönelik farklı uygulamalar ile birlikte saç derisini canlandırıyor.
 
Serinin çay gülü, şakayık, manolya gibi taze çiçek notalarıyla geliştirilmiş formülü ise tüm bu deneyimi daha güçlü ve cezbedici bir hale getiriyor. Yeni Chronologiste serisi içerisinde, bir arındırıcı ve gençleştirici Pre-Cleanse Régénérant arındırma öncesi ön bakım, bir temizleyici ve yenileyici etkili Bain Régénérant şampuan, bir tedavi etkili Masque Intense Régénérant maske, bir harekete geçirici Serum Universel saç serumu, bir ısı için koruyucu Thermique Régénérant krem, bir de ritüeli tamamlamak için hazırlanmış Huile De Parfum koku olmak üzere toplam 6 ürün yer alıyor. Chronologiste ritüelleri uygulandıktan sonra, anında ve zaman geçtikçe saçı koruyup, yeniliyor ve bunun sonucunda saç en sağlıklı ve genç haline ulaşıyor.

ÜÇLÜ GÜÇ

HİDRATÖR

Bilimsel olarak bilinen en güçlü nemlendirici içerik olan Hyalüronik Asit, ağırlığının bin katı kadar su tutabilme özelliğine sahip. Güzellik meraklıları tarafından çok sevilen bu yıldız cilt bakımı içeriği, dokunduğu her şeye dolgunlaştırıcı etki ve yenilenmiş bir görünüm sağlıyor. Tüm Chronologiste serisinde yer alan Hyalüronik Asit, saça derinlemesine nüfuz eder, yaşlanan saç tellerini nem beslemesi ile canlandırır, kuru ve zayıf saç derisini gençleştirir.

E VİTAMİNİ

Güçlü koruma etkisi ile bilinen E vitamini, saçı ve saç derisini güçsüzleştiren dış etkenlerden koruyan doğal bir antioksidandır. Kan dolaşımını hızlandırır, saç derisine esneklik kazandırır ve UV ışınlarının, çevre kirliliğinin ve serbest köklerin oluşturduğu hasarı önler.

ABYSSINE

Denizin derinliklerinden gelen Abyssine saç tellerini güçlendiren mucize bir moleküldür. Abyssine zaman içerisinde zarar gören saçları onarır ve kusursuz bir bitiş için her bir saç telini yeniden canlandırır.

CHRONOLOGIST’İN SİYAH İNCİSİ SERUM UNIVERSEL, SAF İÇERİĞİ İLE SAÇ VE SAÇ DERİSİNİ BESLER

SAÇ SERUMLARINDA BULUNAN HAVYAR

Havyardan ilham alarak geliştirilen siyah inciler içeren, güçlü formüllü Serum Universel saç serumu ise, bileşenleri saça nüfuz etmeye hazır olana kadar saçta koruma ve sarma özelliğine sahip olması nedeniyle, seriyi taçlandırıyor. Son derece dönüştürücü etkilere sahip gizemli siyah havyar incileri, ipeksi, beyaz bir serum halinde, şeffaf pompalı şişesinde yer alıyor.

İLK YENİLEYİCİ ETKİ

Serinin gençleştirici aktifleri olan Hyalüronik Asit, Abyssine ve E vitamini içeren serum, saça canlılığını yeniden kazandırmak için saç ve saç derisini onarır ve canlandırır. Serum Universel, pompasından 4 eşsiz adımda çıkıyor: güçlü etkilere sahip ipeksi dokudaki beyaz serum.