KÉRASTASE – Genesis

Saç bakımını güçlendiren yeni çift etkili sisteme sahip Genesis ile tanışın.

Kadınların yaklaşık % 88’i sık fırçalama, fön ile kurutma ve aşırı şekillendirme nedeniyle saç dökülme sorunu yaşıyor.
Kerastase, saç dökülmesi gibi çok yaygın bir sorunu yeni nesil bir çözümle el alıyor. Fırçalama nedeniyle oluşan saç dökülmesini gideren güçlü bir saç bakımı serisi olan Genesis ile fırçanızdaki tüyleri görme günleriniz nihayet sona erdi.

Kérastase Genesis serisinin saçlara sağladığı etkiler:

  • Saçları dış etkenlere karşı korur ve güçlendirir.
  • Kırılmaları engellemek için saç uçlarını güçlendirir.
  • Saç folikülünün etrafındaki kolajen yapı sertleşmesini engeller.
  • Saç dökülmesine neden olan stres ve hormonal etkilerle savaşır.
  • Saç dökülmesini azaltmak için saçın, saç köklerine daha iyi tutunmasını sağlar.

Kérastase Genesis serisinin içeriğinde neler var?

Saç dökülmesi karşıtı şampuanlarda, bakım ürünlerinde, kullandığımız ürünlerin içerikleri oldukça önemlidir. Saçlarımızın güçlenmesini, beslenmesini sağlayacak saç bakım ürünleri kullanmamız gerekiyor. Kérastase Genesis serisinin de içeriğinde Zencefil Kökü, Edelweiss Kök Hücresi ve Aminexil bulunuyor.

Zencefil, vücudumuzu güçlendirmemizi, bağışıklık sistemimizi geliştirmemizi sağladığı gibi saçlarımıza da benzer bir etki verir ve bu özel içerik, Kérastase Genesis serisinde de bulunuyor. Bu bakım, günlük dış etkenlere karşı saçı koruyan Zencefil kökü içerir.

Aynı zamanda en zorlu koşullara bile dayanıklı, antioksidan özelliği, kolajeni muhafaza etme özelliğiyle bilinen Edelweiss kök hücresi ve saçın, saç köküne daha sıkı tutunmasına yardımcı olan, saç folikülünün etrafındaki kolajenin sertleşmesini önleyen Aminexil de içermektedir.

Kérastase Genesis serisi kimler için uygundur?

Genesis serisi, kuru, güçsüz, koparak dökülen, dökülmeye eğilimli saçların kullanımına uygundur. Özellikle dış etkenlerden dolayı saçlarımın güçsüzleştiğini, dökülmeye başladığını fark edenler, saçlarını şekillendirirken, tararken artık daha fazla saçının döküldüğünü görenler için önerilir.