Kısa saç hızlı bir şekilde nasıl uzar?

Kısa saç hızlı bir şekilde nasıl uzar?

Alanya Kodal Kuaför için Fatih Kodal ‘Kısa saç hızlı bir şekilde nasıl uzar?’ sorumuzu yanıtladı.

Kısa saçları hızlı bir şekilde nasıl uzatabileceğiniz, uzarken iyi görünümü nasıl koruyabileceğiniz ve hızlı uzaması için hangi bakım ürünlerini kullanmanız gerektiğine ilişkin detayları Kodal Kuaför’den Fatih Kodal anlattı:

Kısa saçlarınızı uzatırken adım adım ilerlemeniz ve kuaförünüzden danışmanlık alarak hedeflediğiniz saç modelini ve uzunluğunu belirlemeniz gerekir.

Öncelikle saç tipinizi (kıvırcık ve dalgalı ya da düz) ve saçınızın sağlık seviyesini öğrenin.

Kıvırcık Saçlarınızı Uzatırken

Düzenli olarak şekil vermelisiniz. Hedeflediğiniz boyda modele gelinceye kadar düzenli olarak kuaförünüze uğrayarak maksimum her 2 ila 6 ayda bir uçlarını kestirmeniz fayda sağlar. Düzenli olarak kesilen saçlar, sanılanın aksine aslında daha çabuk uzar. İncelen ve kırılan saç uçları koparak kırılmalara neden olacağı için saçınızın uzamasını geciktirir. Dilediğiniz boya ulaşana kadar saçınızı şekillendirmek ve sağlıklı tutmak için kullanmanız gereken ürünler konusunda kuaförünüze danışabilirsiniz.

Düz Saçlarınızı Uzatırken


Maksimum 2 ila 4 ayda bir kesim ihtiyacınız olacaktır. Kırılan ve incelen saç uçlarını kestirmeniz saçların daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Düz saçlarda hacim sorunu yaşanabilir; şekil vermek, istediğiniz görünüme ulaşmak ve kolay kulanım için kuaförünüzden şekillendirici ürün desteği almanızda fayda var.

Saçınızın Uzatmak İstiyorsanız Platin Renge Boyatmaktan Kaçının!

Koyu bir tondan açık sarıya geçmek saçınızın uzamasını ciddi ölçüde geciktirebilir. Saçın kütikülü (dış tabakası) açıcıdan zarar gördüğünde, daha fazla yıpranmaya veya kırık uçlara yol açar, bu da uzamayı engeller. Kimyasal işlem sayısı ne kadar az olursa saçınız o kadar iyi uzar.

Doğru Besinleri Tercih Edin


Saç büyümesini desteklemek için, saçı içeriden beslemeniz gerekir. Protein açısından zengin gıdalar tüketin. Yeterince protein alamayan kadınlar genellikle saçlarında daha fazla dökülme yaşıyor. Ayrıca beslenme uzmanları A, C ve E vitaminleri, çinko ve demir gibi minerallerin yanı sıra omega-3 yağ asitlerinin daha sağlıklı saçlara katkıda bulunabileceğini belirtiyorlar.

Isı Yayan Şekillendirme Araçlarından Kaçının


Maşa ve düzleştiriciler gibi ısı yayan aletleri aşırı kullanmaktan vazgeçin. İlla kullanmanız gerekiyorsa, sıcaklık ayarını düşük seviyede tutun ve daima ısıya karşı koruyucu bir saç ürünü kullanın, aksi takdirde saçınıza zarar vererek kırılmasına neden olursunuz.

Fatih Kodal’ın Ürün Tavsiyesi:

Kerastase Chronologiste Pre-Cleanse Regenerant


Banyo öncesi saç derisini derinlemesine temizlik ve yenilenme sağlar.Yenileyici ve canlandırıcı arındırma öncesi ön bakımdır. Şampuanlama öncesinde kullanır, Pré-Cleanse Régénérant sıradan bir şampuana kıyasla daha fazla kir partikülünü temizler. Hyalüronik Asit saçı derinlemesine nemlendirir ve besler.

Kerastase Densifique Bain Densite Şampuan


Seyrekleşen saçları yoğunlaştıran, ağırlığının 1000 katına kadar nem tutabilen doğal tuz olan Hyalüronic Asit saçı nemlendirir, esneklik ve dolgunluk verir daha dolgun ve esnek görünmesini sağlayan hacim verici saç şampuanı

Kerastase Densifique Masque Densite Saç Maskesi

Gliko-Peptit​ epidermisin en derindeki katmanlarına nüfuz ederek yüzeydeki pürüzleri düzeltir ve homojenliği geri kazandırır.
Saç dokusunu yapılandırır.
Yüzeydeki pürüzleri giderir ve homojenlik sağlar.​
İçeriğinde yer alan seramidler saç tellerini güçlendirir, nemlendirir, esneklik ve dolgunluk verir.

Kerastase Densifique Serum Jeunesse Saç Serumu

Son kurutma öncesi bakım olan Kerastase Serum Jeunesse ilk uygulamadan itibaren etkisini gösteren, saçlara gençliğini ve yumuşaklığını geri kazandıran özel bakım ürünüdür.
Stemoxydine sayesinde kök hücrelerin birbirleriyle etkileşimine olanak sağlayan ve uyuyan saç köklerini uyandıran ideal ortamını taklit ederek yoğunluk ve hacim verir.seyrekleşen saçlara yönelik bir bakımdır.

Daha fazla ürün için KODAL SHOP‘u ziyaret edebilirsiniz.