Kısa Saç İçin En İyi Şekillendirme Tüyoları

Kısa saç modellerini şekillendirmek en az uzun saça şekil vermek kadar eğlencelidir. Saçlarınız omuzlarınızı geçmese bile uygulayabileceğiniz pek çok model var. İşte önerilerimiz:

Kısa ve Kıvırcık Saç için İpuçları

kısa saç
Instagram @curlfrann

Kısa bukleler için en büyük tuzak, üstte düz ve yanlarda kabarık görünen, istenmeyen üçgen bir şekle sahip olmaktır. İlk önce akıllı bir kesim seçerek bundan kaçının: Dereceli bir bob, kısa kıvırcık saçlarda gerçekten iyi çalışır çünkü hacim ve buklelere hareket kazandırıp üçgen ya da yuvarlak görünmeden güzel bir şekil oluşturur.

Ürün kullanımı ve şekillendirme tekniği, uzun, kıvırcık saçlardan daha önemlidir. Ürünleri kullanmaktan çekinmeyin ve fön çekerken difüzör eklentisini kullandığınızdan, kabarmayı önlemek için hava akışını düşük ve ısıyı orta seviyede tuttuğunuzdan emin olun. Saçınıza fön çekmeye en yoğun olduğu yer olan arka kısımdan başlayın. Bunu yaparken, öndeki bukleleri saç çizginizin etrafına tutturmak için küçük tokaları kullanın – bu şekilde hem kıvrılmamalarını sağlar hem de düz düşmemeleri ve sonunda o üçgen şeklini almamak için biraz kaldırma sağlar.

Kısa Kaküller için İpuçları

kısa saç
Instagram @fomenkojuli

Kaküller şu anda son derece moda: ince kaküllerden kalın perde kaküllere kadar farklı seçenekler arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca size tamamen farklı bir görünüm verebilirler, bu da zaten kısa bir saç stiliniz varsa ancak biraz değişim istiyorsanız ideal bir seçenek. Kuaförünüzle yüz şeklinize ve kesiminize en uygun kakül türü hakkında konuşun, ancak akılda tutulması gereken evrensel bir şekillendirme tüyosu var. Herhangi bir kaküle çok fazla hacim eklemek, modası geçmiş ve 80’li yıllardan kalma bir görünüm verir. Kakül ne kadar kısa olursa, o kadar az hacim istersiniz. Saçınızı yuvarlak bir fırça yerine kalın bir fırça kullanarak kurutun ve alnınızda kabarmalardan kaçınmak için kakülü daima saçınızın geri kalanından önce kurutun.

Kısa Katlı Saç Modeli için İpuçları

Instagram @shorthaircutcom

Katları vurgulayan katlı bir bob veya pixie kesimi tercih edin. Şekillendirme yaparken uzun saçta amaç, katlarda ekstra hacim yaratmakken kısa saçta amacınız daha ziyade katlar içinde hareket yaratmak olmalı. Bunu başarmak için, bir yandan saça fön tutarken saçınızı bir yenden diğer yana tarayan dikdörtgen kalın bir fırça kullanın. Bu, saçı yumuşak tutar ve kısa katlı saçlar üzerinde muhteşem bir akış yaratır.

Kısa İnce Telli Saçlar için İpuçları

Kesiminizi ne kadar kısa yaparsanız, saçınız o kadar dolgun görünür, bu da özellikle süper ince telli  saçlarınız olduğunda işe yarar. Hacim ve yoğunluk oluşturmak için ensenizdeki saç çizgisinde veya çenenizde saçı bir uzunlukta tutun. Ürün kullanmaktan çekinmeyin. İnce telli saçlara sahip olanlar, saçı ağırlaştıracağından korktukları için ürünlerden uzak durma eğilimindedir, ancak aslında  durum tam tersidir.  Saçınız proteinden yoksundur, bu yüzden hacim kazandırmak ve şekillendirmek için daha güçlü bir şeye ihtiyacı vardır. Ürünü hem fönlemeden önce ıslak saçta hem de kuru saçta kullanabilirsiniz.

kısa saç
Instagram @allthingsneena

Kısa Saç İçin Şekillendirici Ürün Önerileri:

Aveda Texture Doku Veren Saç Toniği 

Yüzde 94 doğal içeriklerden oluşan Aveda Texture Doku Veren Saç Toniği ile saçlara uğraşılmamış gibi doğal görünüm vererek belirginleştirir.

Davines Dry Texturizer Doku Veren Kuru Saç Spreyi

Saça ağırlık vermeden anında dolgun ve hacimli bir görünüm veren parabensiz bir üründür. Saçı yormaz ve yapışkanlık hissi vermez. Nemlendirici özelliğe sahiptir. Ürünü iyice sallayınız. 25 cm uzaklıktan uygulayınız. Dilediğiniz gibi şekil verebilirsiniz

Alterna Caviar Fön Öncesi Balsam

Çift etkili, ısıyla etkinleşen teknoloji nemi hapseder. Kıvrımla savaşmak ve düz veya kıvırcık saç stillerinin daha uzun süre dayanmasına yardımcı olmak için her saç telinin etrafında koruyucu bir bariyer oluşturur. Isıyla şekillendirme aletleri öncesi nemli saçlara uygulayın. Yalnızca harici kullanım içindir. Göz temasından kaçının.

Alterna Caviar Hacim Veren Şekillendirici Saç Köpüğü

Saçınızı kalınlaştıran ve güçlendiren hafif şekillendirici köpük. Düz, dalgalı, kıvırcık, kıvrımlı ve sıkıca sarılmış saçlar için mükemmeldir. iyice çalkalayın. Avuç içine yumurta büyüküğünde bir miktar alın. Nemli saçta kökten uca uygulayın ve dilediğiniz gibi şekillendirin. Yalnızca harici kullanım içindir. Göz temasından kaçının.

Osis Bouncy Curls Yağ Bazlı Bukle Jeli 

Güçlü bukle belirginleştirici etkiye sahiptir. Her bir kıvrımı tek tek sararak belirginleştirir. Nemli saçın boy ve uçlarına uygulayın. Doğal olarak kurumaya bırakabilir veya vigo ile kurutabilirsiniz.

Aveda Be Curly Bukleli Saçlar için Saç Şekillendirici Krem

Dalgalı/Kıvırcık Saçlar için elektriklenme karşıtı parlaklık veren durulanmayan bakım kremi. Elektriklenmeyi azaltır. Saçlara Parlaklık verir. Saç uçlarından köklere doğru bol miktarda uygulayın. Saçı birkaç bölüme ayırarak, kıvırın ve klips toka ile tutturun. Elektriklenmeyi önlemek içi saçı sarın. Kurutma makinesi ile yüksek sıcaklıkta kurutun.

Kerastase Curl Manifesto Geleé Curl Contour Bukle Belirginleştirici Jel Krem 

Manuka Balı, Seramid ve Gliserin ile formülize edilmiş bukle belirginleştirici jel yapıdaki saç kremidir. Kremsi dokusu sayesinde saçı derinlemesine besler, saçı 24 saate kadar elektriklenmeye karşı korur. Bu jel kremi buklelerinize şekil vermek ve canlılık etkisi kazandırmak için kullanın. Kuru veya nemli saçınıza uygulayın. Saçınızın uzunluğuna ve saç tellerinizin kalınlığına göre 2-4 pompa olacak şekilde kullanın. Parmak uçlarınız ile buklelerinize şekil verin.

Insight Şekillendirici Parlak Wax                              

Parlak görünüm ve orta tutuşludur. Şekilleri, dalgaları ve bukleleri tanımlar. Dinamik ve göz alıcı görünümler için uygundur. Kuru saça uygulayın Dilediğiniz gibi şekillendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir