Kuaför Salonu’na Gitmeden Önce Bunları Dikkate Alın

kuaför

Kuaför ve renklendirme uzmanlarını sosyal medyada araştırın         

Eğer, güvendiğiniz bir kuaförünüz yoksa, Instagram doğru kişiyi bulmak için en iyi yer. Sosyal medya sayesinde, kişinin becerilerinin ne olduğuna ilişkin net bir fikre sahip olabilirsiniz.

Kuaförünüzün önerilerini ya da yanaşmadığı şeyleri dikkate alın 

Düzenli ziyaret ettiğiniz kuaför, istediğiniz kesim veya renk konusunda rahatça tartışabileceğiniz biri olmalı. Şayet sizin istediğiniz saç kesimine yanaşmıyor, size başka bir şey öneriyorsa arzu ettiğiniz kesimin yüzünüzle uyum sağlamayacağını, size uygun olmadığını anlatmaya çalışıyor olabilir. Bu da iyiye işarettir. Onu dinleyin.

Karşınıza kirli, düzensiz, havasız bir salon çıkarsa, asla şans vermeyin.

Randevunuzdan önce saçınızı yıkamayın

Kesim ve renk randevusundan önce saçınızı yıkar mısınız? Aslında buna gerek yoktur, saçınız her halükarda kuaförde yıkanır ama topuz ya da toplu başka bir saç modeli yapılacaksa, bu durumlarda bazen en iyi çalışan saçlar kirli saçlardır.

saç boyama

Ne istediğinizin fotoğrafını gösterin

Pek çoğumuz saçımızı kestirmek ya da boyatmak üzere salona gittiğimizde, elimizde “İşte bu!” diyebileceğimiz bir fotoğraf olur. Bu ister benzer saç tipine sahip olduğumuz bir ünlü ister saç kesimini beğendiğimiz bir tanıdığımızın fotoğrafı olsun, geçmişten bugüne kuaförlere ne istediğinizi anlatmanın en iyi yolu budur.

O kesim ya da renk sizin için uygunsa zaten kuaförünüz isteğinizi yerine getirmek için kolları sıvayacaktır, ancak aksini söylemesine ve ondan başka bir öneri duymaya da hazırlıklı olun.

Büyük değişikliklerden önce günlük bakım rutinine başlayın

Kuaför salonunu sık sık ziyaret edecek vaktiniz yoksa, size yeni bir görünüm kazandırmadan önce kuaförünüzün ve renklendirme uzmanının sizi düzenli bir bakım rutinine alması gerektiği bilgisine sahip olduğundan emin olun.  Bazen bir ünlüde gördüğünüz saçı taklit etmek, aynı saç stiline ya da rengine sahip olmak istediğimiz olur, ancak onların ışıltılı ve sürekli parlayan pürüzsüz saçlara boya işlemi öncesinde ve sonrasında uygulanan düzenli bakımlar sayesinde kavuştuğunu unutmayın.

Balyajdan Sonra Büyük Kesimlerden Kaçının

Son dönemde saçınıza balyaj yaptırdıysanız, yakın zamanda büyük bir saç kesimi planlamayın. Balyajdan sonra büyük çaplı bir kesim yaptırırsanız balyajın tüm etkisi mahvolur, çünkü en ışıltılı ve parlak bölümler kesip atılmış olur. Üstelik paranızı da boşa harcamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.