Kuru Fırçalama Nedir? Nasıl Yapılır?

Kuru fırçalama hakkında merakını gidereceğin bilgileri veriyorum, hazır mısın? Önerileri kendine uyarlayarak yaptığında yorumlarını yeni mecralarda paylaşabilirsin. Kullanacağın aparatlar ve bunların ömrünü de dikkate almalısın.

Kuru Fırçalama Nedir? Vücut Fırçası Nasıl Uygulanır?

Kuru fırçalama yapacaksanız öncelikle temin edeceğiniz bir fırça olması gerekiyor. Yüze ve vücuda ayrı şekilde kullanmanda fayda var. Düzenli olarak kişisel olarak bu ürünü kullanmalısın. Yüze ve vücuda uygulamadan önce temizlemende de fayda olacaktır. Düzenli kullanırken aynı yönde ve bir süre geçince ters yönde kuru fırçalama yapabilirsin.

Kuru fırçalamada çok önemli bir tüyo vereceğim, aşağıdan başlayarak kalbe doğru kuru fırçalama yapmalısın. Özellikle vücuduna uygulama esnasında oval hareketlerle kalbe doğru şekiller çizmeye çalışman daha çok etki almanda etkili olacaktır.

Kuru Fırçalama Alışkanlığı

Kuru fırçalama alışkanlığını kazandığınızda çok sayıda avantajını kullanabilirin. Günde on dakikaya kadar PC başında alışkanlık kazanabilirsin. Kuru fırçalama nasıl yapılır sorusunu da az sonra yanıtlayacağım.

Kuru Fırçalama Neden Dikkat Çekiyor?

Kuru fırçalama isminden de anlaşılacağı gibi kuru bir şekilde yapılan fırçalamayı ifade ediyor. Kan akışını hızlandıran bu yöntemle selülit ve kıl dönmesi, kıl batması sorunları azalabiliyor.

Kuru fırçalama eski geleneklerden biri olarak lenf sistemini harekete geçiriyor. Bunun ne anlama geldiğini biliyor musun, bağışıklık sisteminin daha güçlü hale gelmesi demek. Masaj yapılan yeri sıkılaştırmak ve gençleştirmek epey avantajlı, bunu görebilirsin.

Toksin Atmak İçin Vücut Fırçası

Kuru fırçalamanın cilt bakımı için başka bir önemi toksin attırıcı etkisi olacaktır. Toksinlerin azaldığında cildin daha az sivilce barındırır ve kırışıklıkların da geç ilerler. Genel olarak gençleştiren bir uygulama elde edersin. Cildinize kuru fırçalama yaptıktan sonra sıkıalştırıcı bir ürün kullanarak bakımını tamamlamanda fayda var.

Beslenme Tarzınız Kuru Fırçalamanın Sonuçlarını Etkiler

Kuru fırçalama selülit gideren çözümler arasında görülüyor, ancak şunu bilmelisin: Beslenmenin önemi çok kritik ve hareketini de artırman gerekiyor. Sürekli yağlı şekerli beslenerek kuru fırçalamanın etkilerini göremeyebilirsin.  Kalan selülitlerin azalmasında ise etkili destek olabilir, aklından çıkarmamalısın.

Ayak Altlarında Kuru Fırçalama

Ayaklarının altını her gün kuru fırçalama tekniği ile taramalısın. Bütün günün stresini azaltan bu yöntemle depresyondan da uzak durabilirsin, unutma. Vücut fırçası sandığından çok daha etkili olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir