Kuru Saçlarınız İçin Profesyonellerden Tavsiyeler

Günlük yaşamın stresi, kendimize vakit ayıramama gibi stresten hepimiz müzdaribiz. Dolayısıyla kendimize ayırdığımız vakitte oldukça kısıtlı oluyor. Hangi işi ne zaman yapacağını şaşırıyor insan, saç bakımlarını ihmal ettiğiniz vakitte de sıklıkla başınıza gelen kuru saçlar sorunuyla karşı karşıya kalıyorsunuz.

Müşterilimizin bizlere en sık sorduğu sorulardan biri de kuru saçlar için hangi şampuanı kullanmalıyım, hangi saç kremi kullanmayalım gibi benzeri sorular. Biz bunlara ticari bir kaygıyla yanıtlamak istemediğimiz için bu işin en profesyonelleri, Türkiye’nin en iyi kuaförlerine yanıtlatıyoruz sizden gelen soruları.

Kuaforumden.com ailesinin nadide kuaförleri sizlerin sorularına yanıt vermeye devam ediyor.

Ben 24 yaşındayım saçımda kabuklanma var ve cildimde çok kuru. Psikolojim bozuldu, nolur bana yardım edin. Ayrıca 4 çocuk annesiyim eğer organik olursa çok memnun olurum.

Kerastase Dermo Calm Şampuan öneririm. Diplerde 3 dakika boyunca köpüğü bekletip durulanırsa olumlu sonuç alacaktır. Ürün için tıklayın… Sorunuzu Uzman Kuaför Necdet Yazıcı cevapladı.

Saçlarım kuru, çok dökülüyor, bukleler gitti, ne yapmalıyım?

Saç dökülmesini önlemek için dökülme önleyici kullanması gerekir. Kerastase Amineksil serisini öneririm. Bukleleri için ise Professional Sebastian Potıon 9 kullanabilir. Sorunuzu Paris Kuaför Okan Aspir yanıtladı.

Saçlarım çok kuru ve uçları kırık. Ne önerirsiniz?

Merhaba Ayşe Hanım, Sorunuzu uzman kuaför Dez Kuaför‘den Devlet İzgi yanıtladı. Saç kuruysa Aveda Botanical Repair öneriyorum ve uçları içinde yine Aveda repair serumu öneririm. Saygılarımızla, iyi günler.

Saçlarım boyadan dolayı kuru ve cansız gibi duştan sonra kullanabileceğim bir öneriniz nedir?

Bu sene saçlar gizli fakat kat ve fresh saçlar günümüzde artık daha rahat saçlar olarak tercih ediliyor. Renkler nut ve bej tonlar yani daha doğal renkler tercih ediliyor. Tabi ki soğuk kahveler ve sarılar da pastel bir pembe dokunuşla güzel oluyor.
 
Ayrıcı yüz tipinizi bizlere açıklayıcı bir şekilde anlatırsanız kesim hakkında da bilgi verebiliriz, iyi günler 🙂
 
Sorunuzu uzman kuaför Muharrem Gür yanıtladı.

Saçlarım kuru ve herhangi bir işlem olmadığı halde saç tellerimde incelme var. Saçlarım kökten koparak dökülüyor hangi ürünü kullanmam daha doğru ve etkili sonuç verir?

Muhtemelen dalgalıdır kuru olduğu için Nutritive maske ve dökülme önleyici şampuan öneririm. Bir de Amınexil kullanın. Sorunuzu Mos Kuaför Ali Tacir yanıtladı