141 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Aveda 

A-vey-da şeklinde telaffuz edilen Aveda, Sanskritçe’de “her şeyi bilen” anlamına gelir. Kurucusu Horst Rechelbacher, dengeyi geliştirmeye odaklanan, hayata ve zindeliğe bütünsel bir yaklaşım getiren Hindistan’ın kadim şifa sanatı Ayurveda’dan ilham aldı.

Aveda’nın İlk Ürünü

Yaratılan ilk Aveda ürünü karanfil şampuanıydı. Efsaneye göre bir lavaboda veya küvette yaratılan ürün yeni düzenlemelerle zamanla biraz değişmiş olsa da, ikonik bir favori olmaya devam ediyor.

Gezegene Saygı

Her gün gezegen için daha iyisini sunmak üzere çalışan Aveda’nın örneğin air control ™ saç spreyi, dünyanın iklimi üzerinde sıfır etkiye sahiptir. 

Daha gür görünen saçların sırrı Aveda’da!

Aveda İnvati Advanced™ serisi ürünleri için saç derisi canlandırıcı ve kalınlaştırıcı tonik olarak kullanılan, Hint bektaşi üzümü olarak da bilinen C vitamini açısından zengin amla bitkisi, saçların anında daha kalın görünmesini sağlamak için kullanılıyor.

Aveda’nın Belkemiği Arılar

Minnesota’daki Genel Merkezinde beş koloni bal arısına (100.000’den fazla arı) ev sahipliği yapan ve doğal yaşam alanlarını koruma konusunda tutkulu bir marka olan Aveda, arıları yetiştirmek için kullandığı Ulusal Yaban Hayatı Federasyonu sertifikalı yaban hayatı habitatını sürdürülebilir peyzaj ve bahçe uygulamaları kullanan 58 dönümlük bir vaha ile de destekliyor. Aveda, bu habitatta böcek ilacı, herbisit, mantar ilacı veya böcek ilacına geçit vermiyor.

%100 Çevre Dostu ve Vegan

Çevre dostu yaklaşımını ambalajlarında da ortaya koyan Aveda, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemelerin kullanımını en üst düzeye çıkararıyor, süt sürahileri ve soda şişeleri gibi materyalleri güzel bir şeye dönüştürüyor.

Aveda, tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemeleri ambalajlarında kullanan ilk güzellik şirketi oldu.

Cilt bakımı ve saç şekillendirici PET şişe ve kavanozlarının %85’inden fazlası %100 tüketici sonrası geri dönüştürülmüş malzemeler içeriyor.

Sorumlu Üretim

Aveda ürünlerinin tamamı %100 rüzgar enerjisi ile üretiliyor. Atıklarının %83’ünden fazlası birincil üretim tesisinde yeniden kullanılıyor veya geri dönüştürülüyor.

Sorumlu Kaynak Kullanımı

Toprağı ve temiz suyu, insan sağlığını ve haklarını koruyan bir dünya şampiyonu olma vizyonuyla hareket eden Aveda’nın aktif bitkisel içeriklerinin %90’ı, topraktan şişeye kadar menşe ülkelerine kadar takip edilebilir durumdadır.

Kar amacı gütmeyen iş ortaklarının yanı sıra kaynak sağladığı topluluklarda iş ve gelir yaratmaya yardımcı olmayı misyon edinen Aveda, bu toplulukların insanlarına sürdürülebilir tarım teknikleri öğreterek ailelerine daha iyi bir yaşam sağlamalarına yardımcı oluyor.

Ürün İçerikleri

Hayvana ve doğaya zulüme karşı duran ve ürünlerini asla hayvanlar üzerinde test etmeyen Aveda, “İnsanlar tarafından test edildiğini” ifade ediyor. Marka, formüllerinden silikonları çıkarıyor.

Aveda’nın asla kullanmadığı ve kullanmayacağı içerikler: parabenler, mineral yağ, petrolatum, parafin, formaldehit ve donörleri, SLS ve SLES, oksibenzon, benzen, retinil palmitat, mikrokristal mum, polietilen boncuklar, triklosan, triklokarban, lanolin, karmin, talk veya sentetik koku.

2019 yılı itibari ile üretilen tüm ürünleri %100 vegan olan Aveda’nın formülleri %90 doğal olarak (Bitkiler, petrol dışı mineraller ya da su) türetilmiştir. 

Sosyal Sorumluluk

Aveda, 1999’dan bu yana çevresel girişimler için 60 milyon dolar topladı. Malzemeleri tedarik ettiği Hindistan, Nepal, Madagaskar ve Etiyopya’daki tüm topluluklara temiz su sağlamak için su yardım derneğiyle ortaklık kurdu.

Aveda’nın Hedefi

İş ortaklarına dünya çapında temiz su erişimi, sanitasyon ve hijyen sağlama konusunda destek olmak için 2021 yılına kadar 25 milyon dolar toplamayı uman Aveda, kurucusu Horst Rechelbacher’in mirasını özenle devam ettiriyor. Bütünsel güzelliğin öncüsü ve çevresel sorumluluğun bir savunucusu olan Horst’un misyonu, denge ve uyuma yönelik daha büyük bir küresel hareketin parçası olarak kendi başına bir ivme kazandı.

İş Ortaklıkları

Baştan itibaren kendini organik maddeler kullanmaya adayan Aveda, Hintli firma Nisarga ile Ayurvedik bir ortaklık kurdu. Sanskritçe “doğa” anlamına gelen Nisarga, organik tarımla Ayurvedik otlar yetiştiriyor.

Bu ortaklık sonucunda, dökülen ve seyrelen saçlara özel Invati™ Solutions serisi dahil olmak üzere bazı ürünlerinde kullanılmak üzere organik zerdeçal ve amla elde ediliyor.

Nisarga, CO2 kullanan, toksik kalıntı bırakmayan ve daha düşük sıcaklıkta çalışan çevre dostu bir özütleme yöntemi kullanıyor.

Şirketin kimyasal gübre ve pestisitlerin tehlikeleri konusundaki endişeleri nedeniyle Nisarga, çiftçileri organik tarıma geçmeye teşvik etmek için çalışıyor. Yıllar boyunca yaklaşık 35.000 çiftçi için düzenli eğitim seminerleri düzenledive birçoğunu organik olmaya ikna etti. Nisarga, ortak oldukları çiftçilerin organik sertifikasyon masraflarını karşılıyor ve aynı zamanda dönüşümün başarılı olmasına yardımcı olmak için eğitim desteği sağlıyor.

Aveda Ürünleri

Aveda Şampuanlar:Kuru, hasarlı, ince ya da yağlı saçlar için üretilen doğal Aveda şampuanları çevre dostudur ve her saç tipi için mükemmel olan en iyi bitki özlerinin karışımına sahiptir. Paraben içermeyen şampuanlar, bitki bazlı alternatifler içerir. Saçı nazikçe temizleyen şampuanları, besin açısından zengin doğal Aveda saç kremlerinden herhangi biriyle eşleştirin.

Aveda Saç Kremleri: Aveda’nın doğal saç kremleri, saçınızın daha güçlü hissetmesine yardımcı olmak, hem kuru hem de hasarlı uçlara nem kazandırmak için bitki aşılı formüllerden yapılmıştır. Nutriplenish™ saçta durulanmayan saç kremi, tüm saç tiplerini hem yumuşaklık hem de parlaklık kazandırmak için saçta ağırlık yaratmadan nemlendirir. Boyalı saçlarınız varsa, rengi sabitlemek ve solmaya karşı direnmek için renk koruyucu saç kremini deneyin. En sevdiğiniz Aveda şampuanı ile eşleştirin.

Aveda Saç bakımları ve maskeler: Bazen saçınızın fazladan TLC’ye ihtiyacı vardır. Aveda’nın doğal saç bakımları, maskeleri ve yağları, saçınızı onarmak ya da mümkün olan en iyi haline getirmek için bitki bazlı bileşenlerin bir karışımı kullanılarak üretilir. Kuru saç bakımı arıyorsanız, nihai yenileme ve besin bazlı nemlendirme için nutriplenish ™ durulanmayan saç kremini deneyin.

Aveda Saç Şekillendirme Ürünleri: Doğal saç şekillendirme ürünleri, saça ağırlık vermeden hacim yaratmanıza veya saçınız üzerinde esnek bir tutuş elde etmenize imkan verir. pure performans™  pomad gibi bitki bazlı  erkek saç şekillendirme ürünlerinden bazıları, zengin ve ferahlatıcı bir aroma ile güçlü, ancak esnek bir tutuş sağlar. İster doku oluşturmak ister saçı ısıdan korumak istiyor olun, ısı giderici termal koruyucu bakım spreyi gibi ürünler, size aradığınız görünümü vermek için doğanın en iyi bileşenlerinden yararlanırken aynı zamanda saçınızı şekillendirmeye yardımcı olur.

Aveda Kuru Şampuan: Aceleniz olduğunda ya da çevresel nedenlerle daha fazla su tasarrufu yapmak isterseniz Aveda’nın doğal kuru şampuanını ve yıkama gerektirmeyen saç temizleyicilerini deneyebilirsiniz. Organik doğal içeriklerden oluşur ve durulama gerektirmez. Saçları kolayca tazelemek için shampowder ™ kuru şampuanla saçınızı  yıkamalar arasında nazikçe temizleyebilirsiniz.

Aveda Saç ve Saç Derisi Yağları: Doğal saç yağları, anında parlaklık için saç derinizi ve saçınızı beslemenin kolay bir yoludur. Aveda saç yağı formülleri, besin destekli nemlendirme sağlamak için benzersiz bitki karışımları iye yaratılmıştır. İster erkekler ister kadınlar için saç yağı olsun, nutriplenish ™ çok kullanımlı yağ bakımımız, %100 doğal olarak elde edilen formülü ile tüm saç tipleri için mükemmel parlaklık sağlar.

Aveda Ahşap Saç Fırçaları: Aveda ahşap saç fırçaları saçların açılmasına yardımcı olurken aynı zamanda saç derisini nazikçe uyarır ve masaj yapar. Hem mini hem normal boyda mevcut olan her iki saç fırçası da hafiftir ve hem saçınıza hem de saç derinize fayda sağlamak için tasarlanmıştır. Kürek fırçalar, daha geniş saç bölümlerini şekillendirmek ve fönleme sırasında pürüzsüz düz stiller oluşturmak üzere saçı yumuşatmaya yardımcı olmak için idealdir.

Aveda Saç Ürün Serlleri 

Botanical Repair ™ : Ödüllü, bağ artırıcı bitkisel onarım serisi, saçı içten dışa anında güçendirir. 

Nutreplenish ™ : Omega-5 açısından zengin nar yağı ile besleyici yoğun bir nemlendirme sunar, saçı besleyerek kalıcı nem yaratır. Yenilenmiş, gözle görülür sağlıklı saçlar yaratır.

ShampureTüm saç tipleri için yatıştırıcı bakım sunan serinin ayrıca vücut için yatıştırıcı ürünleri de mevcuttur.

Rosemary Mint : Misel teknolojisi ile saçı ve vücudu nazikçe temizleyip arındıran ürün serisidir. %97 doğal kaynaklı ürünlerdir.

Blond Revival™ Şampuan ve Saç kremi: 8 kat daha fazla tonlama pigmenti içeren, daha parlak, daha aydınlık bir sonuç için istenmeyen turuncu veya pirinç tonlarını nötralize etmeye yardımcı olur. %96 doğal olarak türetilmiştir ** Sülfat temizleyici içermez. Silikon içermez. Vegan.

Cherry almond ™ : Yumuşatıcı saç ve vücut bakım ürünleri  %98 doğal olarak türetilmiştir. Saçı ve vücudu hissedilir şekilde yumuşatan ürünleri doğal ve tatlı aromasıyla da dikkat çekicidir.

Sap Moss™ Şampuan ve Saç Kremi : Saçı ağırlık vermeden nemlendiren serinin ürünleri, %94 doğal olarak türetilmiş, yosun ve hindistancevizi ile geliştirilmiştir

Advanced invati : % 94 doğal türevli vegan ürün serisi, saç dökülmesini azaltır. invati 3-step sistemi ile saçı anında gürleştirerek güçlendirir.

Damage Remedy ™ : Hasar görmüş saçlar için günlük saç onarım serisidir. Saçınızın görünümünü anında onarır. %98 doğal olarak türetilmiştir, kinoa, soya ve macadamia içerir. Vegan.

Be Curly : Saç derinizi nazikçe temizler, buklelerinizi nemlendirir, elektriklenme ve kabarmayı azaltır, bukleleri yumuşak ve belirgin hale getirir.

Color Conserve : Boyalı saçlara özel seri. Saçınızın canlı rengini korumak için şampuan ve saç kremini düzenli olarak kullanın. Bitki bazlı özler kullanılarak geliştirilen şampuan, saç kremi ve boyalı saç bakımlarının tümü rengin kilitlenmesine ve solmaya karşı direnç kazanmasına yardımcı olur.

Smooth infusion ™ : Saçı yumuşatıp nemlendirir.

Scalp Benefits ™ : Aveda’nın 2003 yılından beri favori ürünleri arasında yer alan scalp benefits ™ şampuan ve saç kremi, saç derisi problemlerine çözüm üreten etkili formülüyle daima revaçta.

Pramāsana ™ : Saç derisi bakım serisi, saçları razikçe temizleyerek arındırır.

Brilliant ™ : Saçlara yumuşaklık kazandıran ve güzel bir aromaya sahip olan seri saçları besleyerek ışıldamasını sağlar. Deneyin ve saçınızın nasıl parladığına kendiniz şahit olun.

Pure abundance ™ : İnce saçlara özel seri, hacime ihtiyacı olan saçlar için mükemmeldir. 

Sun Cream : Güneşe çıkmadan önce, güneşlenirken ve sonrasında bakım yapabileceğiniz harika bir seridir. 

invati men™ thinning hair solutions : Seyrelen ve incelen saçları gürleştiren erkeklere özel seriyi kullanan 5 erkekten 4’ü görünümleri konusunda çok daha iyi  hissettiklerini söylüyor. Saçlar daha güçlü ve daha gür görünüyor.

Aveda erkeklere özel pure-formance ™ : Sadelik + yüksek performans = bakım sanatı. Erkeklerin saç derisi kadınlara göre farklıdır, bu yüzden farklı bir bakım gerekir. Erkek saç yapısı kaşıntıya, iritasyona, kızarıklıklara ve istenmeyen diğer saç derisi sorunlarına daha yatkındır.

Aveda Vücut Serileri

Shampure : Aynı serinin vücut için yatıştırıcı ürünlerinin yanı sıra tüm saç tipleri için yatıştırıcı bakım sunan ürünleri de mevcuttur.

Cherry almond ™: Yumuşatıcı vücut bakım ürünleri %98 doğal olarak türetilmiştir. Saç ve vücut için ayrı ayrı geliştirilen ve saçı hissedilir şekilde yumuşatan ürünleri doğal ve tatlı aromasıyla da dikkat çekicidir.

stress fix ™: Gevşemeye ihtiyacınız olduğunda stresi azalttığı kanıtlanmış doğal ve tatlı aromasıyla imdadınıza koşan stress fix ™

yumuşatıcı saç ve vücut bakım ürünleri, %98 doğal olarak türetilmiştir. 

Hand and Foot Relief ™: Elleri ve ayakları besleyen bakım serisidir.

beautifying ™: Güzel görünmenizi sağlayan serinin bir diğer iddiası da iyi hissetmenizi sağlamaktır.  Sertifikalı organik biberiye, lavanta, bergamot ve diğer saf çiçek ve bitki özleri ile oluşturulan canlandırıcı aromasının arkasındaki ilham budur.

Chakra™: Dengeli bir hayatın güzelliğinin tadını çıkarın. Ayurveda’da sağlığı ve güzelliği etkilediği bilinen kişisel enerji merkezlerinizi değiştirmek için aromanın gücünü keşfedin. 

Aveda Cilt Bakım Ürünleri

Tulasāra : Her sabah yenilenmenizi ve cildinizin parlamasını sağlar. 

Botanical Kinetics ™ : Temizleyen ve eksfoliye eden bitki içerikli cilt bakımı.Parlak, sağlıklı görünen bir cilt için derinlemesine nemlendirme sağlar. %97 doğal olarak elde edilmiştir. Vegan.

Outer Peace ™: Akneli ciltler için geliştirilen bakım serisidir.

All-Sensitive ™: Sakinleştirici ve yatıştırıcı bakım serisi, cildi besleyip düzenler.