Davines Essential Shampoo Bar

Profesyonel kozmetik ürünlere özel, uluslararası alanda da varlığı olan İtalyan aile şirketi Davines, her zaman Güzellik ve Sürdürülebilirlik arasındaki dengeye inanmıştır. Davines, 2015 yılında Slow Food Presidia’dan elde edilen aktif bileşenlerin piyasaya sürülmesiyle – biyoçeşitliliği ve yok olma riski altındaki İtalyan yerel üretimlerini – tamamen yeniledi ve şimdi 2006’da oluşturulan tarihi Essential Haircare serisi, yeni sağlam çözümlerle giderek daha sürdürülebilir şekilde zenginleştirildi.

Devamını Oku

Farklı saç tiplerinin günlük güzellik rutini için tasarlanan Essential Haircare, daha iyi ve daha gerekli olmak için kendini yeniliyor: Momo, Dede, Love ve Volu şampuanlarının formülleri  % 100 kağıt ambalajda ve yeni bir katı versiyonda mevcut.

%100 Geri Dönüştürülebilir Kağıt Ambalajları

  • Ambalaj % 100 FSC kağıdından yapılmıştır, tamamen geri dönüştürülebilir ve açıklayıcı broşür olarak da kullanılabilir.
  • Yeni şampuan sabunlar, lojistik ve nakliye etkilerini azaltmak için küçük bir alanda kolayca taşınabilir.
  • Bu ürünün nakliyesi ve imhası da dahil olmak üzere üretilmesiyle ortaya çıkan CO2, kuzey Etiyopya’daki yerel toplulukları desteklemek için toprak ve ormanları yenilemeyi amaçlayan EthioTrees ağaçlandırma projesiyle dengelenir.

Kremsi Köpük ve Biyoçözünebilir Formüller

Silikon, sülfat ve koruyucu içermez. Su ortamı üzerinde düşük etki ile % 97,4 biyo-çözünürlük. Slow Food Presidia’nın aktif bileşenleri, geleneksel kimyasal çözücülere sürdürülebilir bir alternatif olan ayçiçek yağında doğal bir biyolojik maserasyon tekniği ile elde edilir.

Bu formüllerin arkasındaki teknoloji, geleneksel sabunlara kıyasla farklıdır: dermo uyumlu pH değerine sahip hafif yüzey aktif maddeler karışımı, nazik bir temizleme etkisi sağlar, ancak saça bütünlük ve parlaklık kazandırmak için etkilidir.

Bu teknoloji, zengin ve kremsi bir köpük oluşturmak ve saça yumuşaklık ve işlenebilirlik kazandırmak için formüle bakım ajanı karışımının dahil edilmesini sağlar.

Momo Şampuan Sabun

Kuru veya nemini kaybetmiş saçlar için nemlendirici katı şampuan sabun, nemlendirme, yumuşaklık ve hafiflik sağlar.
Üretici: Francesca Simonte’nin  Dattilo, Trapani’deki çiftliği.

Love Şampuan Sabun

Kıvırcık veya asi saçlar için katı şampuan sabun. Yağ asitleri ve vitaminler açısından zengin olup, elastikiyet ve yumuşatıcı etkiye sahiptir. Saçı nazikçe temizleyerek kontrol ve yumuşaklık verir, Minuta Zeytin özleri ile zenginleştirilmiştir.
Üretici: Bay Carmelo Messina’nın Messina, Ficarra’daki çiftliği, Slow Food Presidyum.

Dede Şampuan Sabun

Tüm saç tipleri için günlük kullanıma uygun nazik katı şampuan sabun. Orbassano Kereviz özleri ile zenginleştirilmiştir.
Üretici: Bay Giancarlo ve Bay Doriano Pozzatello’nun Turin, Orbassano’daki çiftliği, Slow Food Presidyum.

Volu Şampuan Sabun

İnce telli saçlar için hacim kazandıran katı şampuan sabun. Saçınızı nazikçe temizleyerek yumuşak ve ağırlık yapmadan hacim kazandırır. A, B ve C vitaminleri, fosfor, demir ve kalsiyum bakımından zengin içeriği sayesinde saça hacim ve doku kazandırır. Caprauna Turpu özleri ile zenginleştirilmiştir.
Üretici: Bayan Donatella Ferraris’in  Caprauna, Cuneo’daki çiftliği, Slow Food Presidyum.

Davines Shampoo Bar ile Nasıl Bakım Yapılır?

Şampuan sabunları kuru tutmak ve taşımak için alüminyum bir kap mevcuttur.
Suyu israf etmeyin: Katı şampuanınızı uygularken musluğu kapatmayı unutmayın. Katı şampuanınızı kullandıktan sonra durulayın. Katı şampuanınızı suya ve neme maruz bırakmayın. Katı şampuanınızı kullandıktan sonra havayla kurutun. Katı şampuanınızı tamamen kuruduktan sonra kapalı bir kapta saklayın.