Markaların Kalbinden: Bonacure

Markaların Kalbinden: Bonacure

kuaforumden.com olarak %100 orijinal ürünler gerçeğimizi destekleyen en önemli unsurlardan bir tanesi de işbirliği yaptığımız markalarla gerçekleştirdiğimiz özel çalışmalar.

Bu özel çalışmalardan bir tanesi Bonacure ve Osis markalarını bünyesinde barındıran Schwarzkopf Professional’ın İstanbul Taksim’deki eğitim merkezinde Schwarzkopf Professional Eğitim Müdürü Murat Noyan ile gerçekleştirdik.

Tatlı bir sohbetle instagram sayfamız üzerinden gerçekleştirdiğimiz canlı yayının özetini aşağıda bulabilecek; canlı yayının tamamını ise youtube hesabımızdan izleyebileceksiniz…

Şefika Zorlu: Kadınların en çok şikayet ettiği ve yardım almak istediği konuların başında saç kırıkları , yıpranmış saçlar ve uzun saçları şekillendirme geliyor. Sizin çözümleriniz hakkında bilgi alabilir miyim?

Saçlar neden kırılır?

Murat Noyan: Bonacure bakım ürünleri son derece güçlü ve etkili. Ama kadınların, saçlarının kırılmasını önlemek için bu ürünleri kullanımının yanı sıra belli püf noktalarına dikkat etmeleri gerekir. Kırıklara karşı alınacak önlemler saçı yakıma sürecinden duş sonrasında havluyu saçına sarma aşamasına kadar devam ediyor. Saç bir keratin dokusudur aslında. Kök kısmı canlı ama dipten uca doğru uzadıkça canlılığını yitirir. Dolayısıyla bütün dış etkenlerden ciddi şekilde etkilenir.

Güneş, tarama, fırçalama, fön, maşa, ısı, su ve nemin saç için çok önemli faktörler. Saçın ıslak kalmasının genelde saç için iyi olduğu sanılır ama tam tersine saç ıslak olduğunda keratin yapısı yumuşuyor ve serbest radikallere daha çok maruz kalıyor. Ancak, elbette saça nem gerekiyor, bunun için de nemlendirici bakım ürünlerine başvurmakta fayda var.

Saçı çok sıcak suda yıkadığınız zaman saçı daha fazla yumuşatıyor ve diplerin çabuk yağlanmasına sebep oluyor. Saçın ph dengesini bozan şampuan ve saç kremlerinden uzak durmak gerektir.

BC Bonacure Acil Kurtarma Serisi

Hasar görmüş saçlar için geliştirilen BC Bonacure Acil Kurtarma Serisi’nin içerdiği Peptid Micellar Teknolojisi saçın son üç yılda gördüğü zararı onarak saçı üç yıl önceki haline getirmeyi sağlıyor. İçerdiği peptidlerle saça kaybettiği canlılığı, nemi ve gücü geri kazandıran bu seride iki çeşit BC Peptid nem yükleme bakımı bulunuyor; bunlardan biri daha derinlemesine ve yoğun, diğeri daha hafif bir bakım sağlıyor. Çünkü her saç aşırı yıpranmış ya da neme çok ihtiyaç duyan bir yapıda olmayabiliyor. İhtiyaca göre değişen iki tip bakım sunuyoruz.

Serinin Öne Çıkan Ürünleri:

Bonacure Peptide Acil Kurtarma Durulanmayan Kırık Uç Önleyici Krem

Kuru, mat ve kırılgan saç uçları için ideal olan ürün, saç uçlarını kaplayarak ve gözenekli saç uçlarını besleyerek kırılmasını önlüyor. Elektriklenmeyi yatıştırarak zor şekillendirilen saçları kontrol etmeyi kolaylaştırıyor. Saç uçlarını pürüzsüz ve yumuşak hale getiren ürün, ayrıca saça parlaklık kazandırıyor.

Bonacure Peptide Acil Kurtarma Saç Kremi

Kimyasal veya mekanik işlemlerden dolayı yıpranmış, gözenekli hale gelmiş ve kırılmaya elverişli saçlar için ideal bir çözüm olan yıpranmış saçları onarıcı bu saç kremi, yüksek etkili formülüyle saçın esnekliğini anında geliştirmek için her saç telini sarmalıyor ve saça sağlıklı bir pürüzsüzlük hissi kazandırıyor. Saçın iç ve dış yapısındaki boşlukları dolduruyor. Karışıklıkları anında açarak yönetilebilirliği arttırıyor. Saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırıyor.

Bonacure Peptide Acil Kurtarma Maskesi

Saçın dış yapısındaki zarar görmüş ve zayıf alanları hedef alırken uzun süreli bir etki için saçın iç yapısını onararak destekliyor. Saça esneklik kazandırıyor ve kolay taranmasını sağlıyor.

Bonacure Peptide Acil Kurtarma Sprey Krem 

Hasar görmüş saçı  anında nemlendirerek saça esneklik kazandırıyor. Saçın kolay kontrol edilmesine yardımcı oluyor. 

Bonacure Peptide Acil Kurtarma Derin Besleyici Maske

Peptide Acil Kurtarma Bakım Kürü iki kat daha fazla bakım içeriğine sahip olduğundan çok hasarlı ya da daha gür saçlar için ideal. 

Ek olarak yüksek performanslı bakım içeriği, yalnızca bir yıkamadan sonra bile yoğun ve uzun süreli besleyici etkiyi sağlarken, yıpranmış saç tellerini pürüzsüz hale getiriyor.

Bonacure Peptide Acil Kurtarma Derin Besleyici Şampuanı

Kimyasal işlemler yüzünden hayli yıpranmış haldeki kırılmaya elverişli saçları derinlemesine besleyen Micellar formülü ile zarar görmüş saçı nazikçe temizleyip saça pürüzsüz ve esnek bir his kazandırıyor.