Maşa ve Düzleştirici Öncesinde Hangi Ürünler Kullanılmalı?

Maşa ve düzleştirici gibi aletleri kullanmadan önce başvuracağınız doğru ürünlerle, saçınızda oluşabilecek hasarı, kırıkları ve yıpranmayı en aza indirmeniz mümkün. Hem saçı ısıdan yalıtmak hem de nem kaybını önlemek için kopolimerler, proteinler ve uçucu yağlar içeren bir ürün seçin. Mutlaka ama mutlaka ısı koruyucuyu bir ürün kullanın!

Nemlendiricilerin ısı hasarı görünümünü maskelemeye yardımcı olabileceğini ve daha iyi hissettirdiğini söyleyebiliriz, ancak ısıdan zarar görmüş saçı onaramazlar. Durulanmayan bir saç bakım ürünü deneyin. Bu ayrıca elektriklenmeyi önlemenin de harika bir yoludur.

Silikonların yerine argan yağı veya Shea yağı gibi yağlar kullanıyorsanız, saçınıza durulanmayan BİR saç kremi veya nemlendirici ürün uygulayın. Bu destekleyiciler olmadan sadece saf yağları kullanmak, muhtemelen saçlarınızı kurutacak ve kırılgan hale getirecektir.

Şekillendirdiğiniz saçı yıkamalar arasında daha uzun süre korumak ve yağlılığı azaltıp saçın hacmin artırmak için kuru bir şampuan kullanın.

saç

Uzmanlardan Saç Şekillendirme İçin İpuçları   

  • Isı aletleriyle şekillendirme işini uzun zamana yaymak saçınızı ısıya aşırı maruz bırakmanız demektir. Bu süreyi mümkün olduğunca kısa tutun, hızlı çalışın: Örneğin, ilk gün saç maşası kullandıktan sonra bir sabitleyici losyon kullanın. 2. gün için önceki gün şekillendirdiğiniz saçlarınıza bu defa doku verici bir bir sprey uygulayın, böylece daha gevşek dalgalar elde edersiniz. 3. gün için bir saç pudrası ile daha dağınık bir doku oluşturabilirsiniz.
  • Isı ile şekillendirdiğiniz saçı taramadan veya parmakla şekillendirmeden önce daha uzun süre dayanması için mutlaka soğumasına izin verin, taramayı soğuduktan sonra yapın.. Fön makinelerindeki “cool-shot” (soğuk hava) özelliği bunun için tasarlanmıştır. Fön çektikten veya saçı maşayla kıvırdıktan sonra kıvrımların mümkün olduğunca uzun süre dayanmasını sağlar.
  • Saçınız daha fazla ısıya dayanamayacak kadar yanmış ve yıpranmışsa, eski moda sosis bigudilere başvurmayı deneyin. Saçınızı kavurmaktan çok daha iyi!
  • Son olarak, biraz profesyonel yardımın zararı olmayacağını hatırlatalım. Yıllarca kendiniz yapmış olsanız bile, saçınızı nasıl şekillendirmeniz gerektiğini mutlaka kuaförünüze danışın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir