Mor Şampuan Efsanesi

Mor Şampuan Efsanesi

Esse Kuaför Erkan Yıldırım cevapladı:

Mor şampuan, pirinç rengi, sarı tonları nötralize etmek için mor pigmenti dağıtan mor renkli şampuandır.

Renk çarkında sarının tam tersi renktir. Bu, mor ve sarının birbirini iptal ettiği anlamına gelir. Bu nedenle, pirinç rengi, sarı tonlarda mor pigment kullanıldığında, saçın rengini düzelterek saçı eski parlak ve soğuk rengine geri döndürür.

Mor şampuanla ilgili bir bilgi kirliliği var.

Örneğin kızıllığı götürdüğü söyleniyor ama bu tamamen bir şehir efsanesinden ibaret. Tam aksine aradaki sarıları birleştirdiği için zemin renginde kızılları daha çok ortaya çıkarır. Yüzde yüz ya da yüzde 80 sarı olan saçlarda daha verimli sonuçlar ortaya koyar. Doğru mor şampuan kullanıldığında grileri de ortadan kaldırabilmeye imkan tanıyor.

Kimler kullanmalı?

Mor şampuan, platin, gümüş / gri, beyaz veya pastel gibi açık renk saçlar (boyanmış ya da doğal) içindir. Koyu renk saçlarda hiçbir sonuç vermez. Ancak, sarı röflelere sahip koyu saçlarda röfle rengini koruyacaktır. Saçlarında renk açma işlemi yapılmış olanlar için mor şampuan olmazsa olmazdır.

Ne sıklıkla kullanılmalı?

Renk korumalı şampuanlarla alternatif olarak kullanın veya daha az mor tortu elde etmek için bunları birlikte karıştırın. Haftada bir kullanmaya başlayın ve gerekirse arttırın.

Saçınızda mor bir ton fark etmeye başlarsanız, mor şampuanı bırakın. Rengini gidermek ve mor şampuan rutininizi haftada bire ya da daha aza indirmek için arındırıcı bir şampuan seçin.

Benim Önerilerim

En uygun gördüğüm şampuanlardan bir tanesi Kerastase Blond Absolu serisinin mor şampuanı. Oldukça etkili ve saçlarda iz yapmıyor. Şiddetle tavsiye ederim.

Yanıtlayan: Erkan Yıldırım / Esse Kuaför İstanbul