Mor Şampuan Nedir? Kimler İçin Uygundur?

Platin sarısı veya gri, beyaz saçlara sahip olanlar bilirler, saçların canlılığını ve renkliliğini korumak çok zordur. Sabır, özen ve bakım ister. Bir kez olsun bakımına dikkat edilmezse saç rengi solar. Boya kaybolmaya başlar. Saçlarına o kadar bakım yapıp bir o kadar da zaman harcadıktan sonra boyanın çabucak kaybolması gerçekten korkunç bir şey. Üstüne saçlarda saç rengine göre sarı, turuncu yansımalar oluşmaya başlar. Bir kadının yaşamak isteyeceği en son şeylerden biri olabilir mi? Evet olabilir, saç çok önemlidir. 🙂 Neyse ki bu zorlu bakım işinin üstesinden gelebilmeniz için mor şampuan var!

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor şampuan, mor renklendiriciler kullanarak sarı ve turuncu renkleri nötrleştirip istenmeyen sarı ve turuncu yansımaları önleyen yoğun bir şampuan türüdür. İçeriğindeki yansıma önleyici formülü sayesinde saçın boya dengesini korumaya yardımcı olmaktadır. Mor şampuan, saç boyasının etkisi geçmeye başladığı zaman kullanılmalı ve gereksiz kullanımdan kaçınılmalıdır. Gereksiz kullanım saçınızın kötü durmasına, daha da koyulaşmasına neden olabilir. Saçımı çok daha bakımlı hale getirmek istiyorum derken, zamanla çok farklı bir saç rengine sahip olabilirsiniz. Bu durumla karşılaşmak istemezsiniz değil mi?

Mor şampuan, platin sarısı veya sarı gölgeli, gri, beyaz renklerde saçlara sahip olanlar içindir. Saçınızın rengine bağlı olarak değişmekle birlikte, haftada en fazla 2 kez mor şampuan kullanmanız önerilmektedir. Mor şampuanın etkileri hemen görülmez, her bakım ürününde olduğu gibi düzenli kullanım gerekir.

Mor Şampuan 2 şekilde kullanılabilmektedir;

  • Haftada 2 kez olacak şekilde şampuan yerine
  • 15 günde 1 olarak maske yerine kullanılabilmektedir.

En iyi sonuçlar için; mor şampuanı nemlendirilmiş saçlarınızın renk değişimi olan bölgeye ya da tüm saça, saç diplerinden başlayıp 3-4 dakika boyunca masaj yaparak iyice yedirin. Önerilen süreden daha uzun süren masaj, rengi çok açılmış saçlarda hafif morlaşma görülebilir. Saçınıza masajı uyguladıktan sonra bol su ile durulayın.

Maske olarak kullananlar ise yine nemli saça mor şampuanı sürdükten sonra 15-20 dakika boyunca bekletilebilir. Ardından bol su ile duruladıktan sonra işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Tüm adımları uyguladıysanız, tebrik ederiz! Düzenli kullanım ile istediğiniz saç rengini sürekli olarak koruyabileceksiniz. Son olarak, mor şampuanı kullanırken işin uzmanından da ekstra bilgi almanızda fayda olacaktır. Sizlere vermiş olduğumuz süreler ortalama süre olmuş olup kişinin saç yapısına ve kullanacağınız boyanın kalitesine göre mor şampuanın da kullanımında değişiklik söz konusu olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir