Mor Şampuan Nedir? Ne İşe Yarar?

Mor Şampuan

Saçlarını sarıya çevirmek isteyen herkesin mutlaka mor şampuan ile yolu kesişmiştir.

Yeni tanışıyor ve mor şampuan nedir diye merak ediyorsanız; gri, platin ve beyaz saçların çok daha canlı görünmesine yarayan bir şampuan çeşidi olarak nitelendirebiliriz. Sarı saçlardaki istenmeyen turunculukları alarak daha küllü bir görünüm kazanmasını sağlar. Mor şampuan etkisi, içerisindeki mor pigmentlerden gelir. Mor pigmentler sayesinde saç renginin nötrleşmesine yardımcı olmaktadır.

Mor Şampuan Nasıl Kullanılır?

Mor şampuan kullanımı normal bir şampuan gibidir. Normal bir şekilde köpürtür ve durularsınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kullanma sıklığınızdır. Haftada en fazla iki defa kullanmanız gerekir. Aksi takdirde saçlarınız yıpranır ve istenmeyen bir renk ortaya çıkar.

Mor Şampuan Doğal Saça Uygulanır Mı?

Bu saç rengini düzenleyici şampuan ile ilgili en çok gelen sorulardan biri de mor şampuan doğal saça uygulanır mı sorusu oluyor. Mor şampuan kullanmak için saçlarınızın boyalı olmasına gerek yok. Doğal saç renginizdeki turuncu renklerden kurtulmak isterseniz de mor şampuan kullanabilirsiniz. Daha küllü bir renk istediğiniz her türlü saça uygulayabilirsiniz.

Doğal saç renginiz koyu bir renk ise mor şampuan etkisi pek fazla hissedilmez. Bu şampuanın kullanım amacı, sarı saçlarda çeşitli etkenlere bağlı olarak değişen renk pigmentlerini nötrlemektedir. Mor şampuan bir açıcı değildir. Bu nedenle koyu saçlarda açıcı niyetiyle kullanıldığında beklenen sonuç görülmez.

Mor Şampuan Kullanımı ile İlgili Tüyolar

Öncelikle belirtelim ki etkisi kesinlikle kalıcıdır. Mor şampuan ile elde ettiğiniz renk başka bir şampuan ile yıkandığında değişmez. Hava, sıcaklık, güneş gibi etkenler nedeniyle saçlarınızda yine turunculaşmalar olabilir ama bu durum mor şampuanın etkisinin geçici olduğunu düşündürtmemelidir.

Mor şampuan kullananlar en geç iki hafta içerisinde sonuçları görmeye başlarlar. Düzenli kullanımda etkisi daha net olmaktadır. Saçlarınızda yoğun miktarda kızıllık ve turuncular varsa haftada en fazla iki kez kullanmalısınız. Genel olarak saç renginizi nötrlemek için kullanımına başvurduysanız, ideal kullanım miktarı haftada bir kezdir. Bunu bir rutine oturtarak düzenli kullanmaya devam etmelisiniz.

ÜRÜN ÖNERİSİ

Mor şampuan nasıl kullanılır?

Kullanımı normal bir şampuan gibidir. Normal bir şekilde köpürtür ve durularsınız. Burada dikkat etmeniz gereken nokta kullanma sıklığınızdır. Haftada en fazla iki defa kullanmanız gerekir. Aksi takdirde saçlarınız yıpranır ve istenmeyen bir renk ortaya çıkar.

Mor şampuan ne işe yarar?

Etkisi, içerisindeki mor pigmentlerden gelir. Mor pigmentler sayesinde saç renginin nötrleşmesine yardımcı olmaktadır.

Mor şampuan önerileriniz var mı?

Evet bizim mevcut ürünlerimizden Loreal Serie Expert Silver Şampuan 300ml uygun fiyatı ve güncel formülüyle en iddialı şampuanlardan biri.