Ombre, Avantajları ve Balyajdan Farkı

ombre

Ombre, saç renginin kademeli olarak diplerde daha koyu iken uçlara doğru daha açık ve  parlak hale geldiği bir boyama tekniğidir. Tüm saç renkleri için mümkündür. Ombre saçlarda önemli olan renkte daima eşit bir açılma sağlanmasıdır.

Ombre ve Balyaj arasındaki fark nedir?

Genellikle balyaj serbest tekniği ile ombre saç birbirine karıştırılır. Ombre tekniği için saç tüm eni boyunca boyanmalı, uçlara ulaştıkça hafiflemelidir. Buna karşılık balyaj, saç bölümleri arasında rastgele uygulanır ve ışığı yansıtan bir görünüm için kişiye özel  aydınlatma sağlar.

Ombre Saçlara Zarar Verir Mi?

Tüm saç boyama tekniklerinde olduğu gibi ombre uygulanmadan önce saçların iyi durumda olması gerekir. Öncesinde saça bakım uygulanması gerekebilir.

Ombré Saç Renginin Avantajları Nedir?

ombre
Instagram@wo.menkuafor

Zaman: Sürekli bitmeyen bir yapılacaklar listesi olanlar için vakit nakittir. Balyajlı saçlarda tüm saça bakım yapmak gerekirken ombre saçlar daha az bakım gerektirir ve size zamandan kazandırır.

Bakım: Koyudan açığa doğru bir renklendirme olduğu için, dipler uzadığında sert bir çizgi ve ayrım oluşmaz. Ombre, aynı zamanda ilk kez açık renk saçları deneyenler için de harika bir seçenektir..

Çeşitlilik: Bu saç boyası tekniği hem doğal hem de benzersiz görünümler için idealdir. Temel saç renginizden yalnızca birkaç ton daha açık renk kullanabilir ya da mavi veya pembe gibi renkli bir tonla kontrast oluşturabilirsiniz. Tüm saçı boyamaktan ziyade saçınıza cesur bir renk katmak için harika bir yoldur.

Kalıcılık: Ombré, tercih ettiğiniz aydınlatmanın türüne ve ne kadar dip renklendirmesi  tercih ettiğinize bağlı olarak uzun süre dayanabilir.

ombre
Instagram@.ozanilhanofficial

Ombre Saç Nasıl Yapılır?

1. Dipleri Renklendirin

Dip renginden memnun olan müşteriler için bu dip renklendirme adımını atlayabilirsiniz. Aksi takdirde yarı-kalıcı  ya da kalıcı bir formül ile kendi görünümlerine uygun bir renk seçip fırça yardımıyla diplere uygulayın.

2. Ön Açıcı Uygulayın

Daha koyu saçlarda uçlara kadar orta uzunlukta bir ön açıcı kullanmanız gerekebilir.

3. Tonlayın

Ombre tonlarınızı uygulamadan önce saçı durulayın ve kurulayın. Ardından, iki renk formülünü karıştırın; uçlar için bir orta ton ve bir açık ton. Orta gölgeyi dip renginin bittiği yerden başlayan bir şerit halinde uygulayın, ardından orta gölgenin bittiği yerden uçlara kadar daha açık ton uygulayın. Bekletip yıkayın .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.