Parlak Saçlar için İpuçları ve Ürün Önerileri

parlak saçlar

Saçlarımız ne kadar sağlıklı ve parlak görünürse kendimizi o kadar iyi hissederiz. Parlak saçlar, sağlıklı bir görünümün temel koşullarından biridir. Saçlarınıza ışıltılı bir parlaklık katmak istiyorsanız, anında parlak bir görünüm sağlayabilecek birkaç önemli ipucu ve ürünü var.

Parlak Saçlar için Birkaç İpucu

Soğuk suyla durulayın

Saçlarınıza şampuan, saç kremi ya da derinlemesine bir nemlendirici bakım maskesi uyguladıktan sonra durulamayı mutlaka soğuk ya da soğuğa yakın ılık suyla yapın. Soğuk su saçınızın kütiküllerini kapatır, bu da parlaklığı artırmaya ve nemi korumaya yardımcı olur.

Haftada bir arındırıcı şampuan uygulayın
Saçınızın mat ve cansız görünüyor ve düzgün şekillenmeyeceğini düşünüyorsanız, haftada bir arındırıcı bir şampuan kullanın. Bu, fazla ürün birikimini, sert su kalıntılarını ve kirleri saçtan temizleyerek saç derisini sıfırlar.

parlak saçlar

Saç Yağları Kullanın

İyi nemlendirilmiş saçlar doğal olarak daha parlaktır; saç yağları da nem seviyelerini artırmanın en hızlı yoludur. Yağlar ışığı yansıtmaya yardımcı olmak için kütikülü kapatır. Sadece küçük bir miktar uygulayın; özellikle ince saçlarda çok sık kullanıldığında saçlar hızla yağlı görünmeye ve hatta daha da kurumaya başlayabilir. Haftada birkaç kez saç yağını saçınızın uçlarından geçirin ve parlaklığı sabitlemek için ılık bir fön tutun.


Saç renginizi koyulaştırın
Koyu saçlar ışığı yarı saydam açık tonlardan daha fazla yansıtır. Bu, saçınızı tamamen siyaha boyamanız gerektiği anlamına gelmiyor. Düz tek bir tonun aksine, balyaj ve röflelerle yaratılan bir miktar kontrast, saçınızın daha parlak görünmesini sağlayabilir.

İpek ya da saten bir yastık kılıfı kullanın
İpek ve saten yastık kılıfları, saçınızın parlaklığının korunmasına yardımcı olur. İpek ya da saten, saçınızda daha az sürtünmeye neden olur, bu nedenle k sabahları daha pürüzsüz ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Saça Ekstra Parlaklık Veren Bakım Ürünleri

Bu şampuan ince ve orta telli saç türlerini ağırlaştırmadan nazikçe temizler ve güzelleştirir. Farklı saç türleri için özel olarak geliştirilen, %100 doğal, saflaştırılmış yağlardan gücünü alan bu ürün, lüks formülüyle saçınızın her zaman yumuşak, parlak ve yönetilebilir olmasını sağlar.

Davines Sarışınlar için Parlaklaştırıcı Termal Sıvı Şampuan

Optimum parlaklık sağlar ve sarı saçları korur. Isı koruması sağlar ve fön süresini uzatır Parlak ve canlı sarışınların elde edilmesine yardımcı olur.

Uygulama

 • Havluyla kurutulmuş saçta eşit olarak 7- 15 pompa uygulayın .
 • Tarayın ve istediğiniz şekli verin
 • Göz ile teması halinde iyice durulayın.
parlak saçlar

Davines The Spotlight Circle Parlaklık Veren Saç Maskesi 

Davines Spotlight Circle, saçın rengini içine hapsederek yoğun ve daha parlak bir saça sahip olmanızı sağlar. Saça Ekstra parlaklık verir. Saçı yumuşatır ve ağırlık vermeden nemlendirir.

Uygulama

 • Şampuanlama işlemi bittikten sonra havluyla nemi alınmış saç derisine ve uçlarına uygulayın.
 • 10 dakika masaj yaparak bekletin.
 • İyice durulayın.

Saça Ekstra Parlaklık Veren Şekillendirici Ürünler

Davines Shine Parlaklık Veren Wax

Parlak ve şık, yapılandırılmış stiller oluşturmak için kullanıma uygundur. Saçları ağırlık vermeden parlak bir görünüm veren parabensiz wax, güçlü tbir utucudur. Saçı ağırlaştırmadan yapılandırır.

Uygulama

 • Normalden kalın saça hafif dalgalı bir etki için saç nemliyken uygulayın
 • Saçınıza dilediğiniz gibi şekil verin.
 • Durulamayın

Insight Şekillendirici Parlak Wax 

Her saç tipi için orta tutuşlu ve parlaklık veren şekillendirici, paraben, SLS, mineral yağlar, renklendirici ve silikon içermez. Alerjen olmayan koku maddeleri içerir. Parlak bir görünümverir ve orta tutuşludur. Şekilleri, dalgaları ve bukleleri belirginleştirir. Dinamik ve göz alıcı görünümler için uygundur.

Uygulama

 • Kuru saça uygulayın.
 • Dilediğiniz gibi şekillendirin.

System Professional Color Save Parlatıcı Sprey

Antifriz etkisiyle yüksek derecede parlaklık veren, Aerosol olmayan spreydir. Yapışkanlık hissi olmadan, elektriklenen saçlar kontrol altına alınır. Işıltılı parçacıklar saç yüzeyindeki ışık yansımasını arttırır ve maksimum parlaklıkla her saç rengini aydınlatır.

Osis Sparkler Parlaklık Spreyi 

Saça mükemmel parlaklık katar ve pürüzsüz olmasını sağlar. Saçtaki düğümleri çözmeye yardımcı olur. Saçı ağırlaştırmaz, saç yüzeyinde kalıntı bırakmaz.

Uygulama

 • Kuru saça yaklaşık olarak 30 cm mesafeden kısa püskürtmelerle uygulayın.
 • Şekillendirmeyi her zamanki gibi sonlandırın.
 • Kalın ve sert saçlarda düğümleri çözmek için nemli saça uygulayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.