Saçlarınızın Parlak Görünmesi İçin Ne Yapmalısınız?

parlak saç

Sağlıklı saçlar, vücudunuza ve saçınıza aldığınız şeylerin bir yansımasıdır. Sağlıklı saç, kelimenin tam anlamıyla yansıma ile ilgilidir. Saçınızı kolayca en parlak, en sağlıklı haline geri döndürebilirsiniz. Saçınızın parlaklığını nasıl artırabilirsiniz?

1. Isı Şekillendirme Aletlerinden Uzak Durun

Saçınızı fönle kurutmak ve düzleştirmek, parlak bir bitişi garanti eder, ancak saçın doğal parlaklığını azaltabilir. Saçın aşırı ısınmasının neden olduğu kırıklar, boya, renk açma gibi kimyasal işlemler saçın zayıf uzamasına neden olabilir. Bu zayıflama saçın genel parlaklığı azaltır.

Nasıl önlersiniz?

Saçınızı haftada birkaç gün doğal havada kurutun. Saçınızı ısıyla şekillendirirken, önce Alterna Haircare Caviar Anti-Frizz Blowout Butter gibi bir ısı koruyucu uygulayarak hasarı en aza indirin. Yapılandırıcı bakımlar gibi bir protein bakımı kullanın. Bu bakımlardan sonra saçı iİyice durulayın. Protein kalıntısı saçları kırılgan hale getirebilir.

maşa

2. Saçınızı Güneş Işığına Fazla Maruz Bırakmayın

UV ışınlarına maruz kalmak saç rengini soldurabilir. Bu, saçını boyayan herkesin çok iyi bildiği bir gerçektir. Saçınızı hiç boyamamış olsanız bile güneş ışınları saçınızın cansız görünmesine, donukluğa neden olabilir. UV ve ısı, kütikülü (saçın dış tabakası) açar ve pigmenti parçalar. Ayrıca UV ve ısıya maruz kalmak saçınızdaki nemin buharlaşmasına ve saçınızın kurumasına neden olur. Bu kombinasyon mat bir görünüme yol açar.

Nasıl önlersiniz?

UV’den korunmak için nemli veya kuru saça koruyucu bir ürün uygulayın. Saç kremi kullanmayı ihmal etmeyin.

parlak saç

3. Kuru Şampuanı Dikkatli Kullanın

Kuru şampuan, saça doku ekler, ancak içerdiği ince tozlar saçınızın yansıtma gücünü azaltır. Bu da saçınızın daha cansız görünmesine yol açabilir. Düzenli olarak kuru şampuan kullanırsanız, saç nemden yoksun kalır, bu yüzden çok kuru ve donuk hale gelebilir.

Nasıl önlersiniz?

Kuru şampuan kullanımınızı yıkamalar arasında yalnızca iki veya üç günle sınırlayın ve yıkamalar arasında durulanmayın bir bakım kremi kullanın. Saçınızı arındırıcı bir şampuanla yıkayın. Donukluğa neden olan kalıntıların saç tellerini soymadan saçtan çözülmesine yardımcı olur.

4. Saç Boyası

Kuaförünüze yaptığınız düzenli ziyaretler saçınızın parlaklığına bir miktar etki edebilir, zamanla, kütikülün katmanları ayrılmaya başlayıp nemin dışarı sızmasına izin verebilir. Saç her acıldığında daha gözenekli hale gelir ve ışığı yansıtmaz ve bu nedenle parlak görünmez.

Nasıl Önlersiniz?

Saç boyasının ya da açma işleminin yarattığı yoğun saç hasarı haftalık olarak kullanacağınız yoğun bir maskeyi gerektirir. Davines The Spotlight Circle saç maskesi gibi, proteini nemlendirici bileşenlerle eşleştiren bir ürün kullanın. Ayrıca, saça zarar verdiği ve matlığı daha da arttırdığı için alkol içeren ürünlerden kaçının.

parlak saç

5. Kepek

Kepek ve kuru saç derisi gibi pullanmayı içeren her türlü saç derisi problemi, matlığa yol açar. Ölü deri hücreleri saç derinizdeki doğal yağlarla karışır ve saçı kaplayarak ışığın saçtan yansıma şeklini etkiler.

Nasıl önlersiniz?

Kepek önleyici profesyonel şampuanları deneyin. Kepeğe karşı mücadele eden market ürünleri saçınızı daha da kurutabilir. Orijinal ve profesyonel saç bakım ürünlerinin adresi Kuaforumden.com’dan seçiminizi yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir