Saç Bakımı Nasıl Yapılmalıdır?

Saç Bakımı

Saçlarımız bizim en güzel giysimizdir. Ancak rüzgar, aşırı ısı, boya ve daha birçok etkenden dolayı saçlarımızı yıpratıyor ve bakıma muhtaç bırakıyoruz.

Saç bakımı evde veya kuaför salonlarında yapılabilecek çok geniş bir alandır. Basit yollarla saç bakımı nasıl yapılmalıdır diyenlerdenseniz yazımız tam size göre!

Saçlarımız Çok Sıcak Suyu Sevmez.

Saç bakımı yapmak duştan başlar. Aşırı sıcak sular saç tellerini yıpratır ve canlılığını kaybetmesine neden olur. Sıcak su, saç derimizde bulunan yağı ortadan kaldırır. Saç tellerinin ihtiyacı olan bu yağ ortadan kalkınca, saç uçları beslenemez. Saç bakımı ile canlandırma için ılık ve soğuk su tercih etmelisiniz.

Bitkisel Yağlara Yönelin.

Piyasada binlerce kozmetik saç bakım ürünleri vardır. Buna karşılık, doğa bizlere çok daha fazlasını veriyor. Doğal yağlarla saç köklerini ve uçlarını beslediğinizde uzun vadede birçok faydasını görürsünüz. Örneğin, saç bakımı badem yağı ile desteklendiğinde saçlarınız yumuşacık olacaktır. Çam terebentin, fındık yağı, zeytinyağı ve daha birçok saç bakımı için bitkisel yağlar kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra doğal içerikli organik, parabensiz, sülfatsız saç bakım yağları da hayatınızı kolaylaştıracaktır.

Beslenmenize Dikkat Edin.

Bakımın en güzeli içten dışa olanıdır. Saç bakımı bitkisel içerikli yağlar ile desteklenip başka dış ürünler kullanılsa da öncelikle içten bir bakım yapmalısınız. Sağlıklı gıdalar tüketerek hem cildinize hem de saçlarınıza güzellik katabilirsiniz. Dıştan yapacağınız saç bakımı beslenmenize dikkat etmediğiniz takdirde uzun vadede iyi sonuçlar elde etmenizi sağlamayacaktır.

Taramaya Dikkat!

Saç bakımı tüyoları arasında en önemlilerinden birisi taramaya dikkat etmektir. Saçlarınızı genellikle ıslakken ve karışıklık açıcı ürünler kullandıktan sonra taramaya özen göstermelisiniz. Böylelikle kopmaları en aza indirirsiniz. Kullandığınız tarak da sık dişli değil geniş aralıklı olmalıdır.

Maske Uygulayın.

Maske uygulamak, saç bakımı nasıl yapılmalıdır sorusunun akla gelen ilk cevaplarından biridir. Maskeler, belirli aralıklarla uygulandığında saçlarınıza güç ve canlılık katar. Uzun ve güçlü saçlara sahip olmanız da kolaylaşır. Saç bakımı maskesi ürünlerini kendiniz hazırlayabileceğiniz gibi dışarıdan da alabilirsiniz. Bizim size tavsiyemiz ise saç bakımı bitkisel ürünlerini tercih etmeniz olacaktır. Örneğin, zeytinyağı en iyi saç bakım maskelerinin başında gelmektedir. Diğer taraftan zeytinyağı, argan yağı gibi içeriklere sülfatsız, parabensiz, silikonsuz, organik veya vegan içeriğe sahip hazır kozmetik ürünleri arasından dikkatli bir seçimle istediğiniz sonuçlara ulaşabilirsiniz.

Bu Ürünlere Göz Atabilirsiniz