Saç Boyası Sorunlarına Kuaför Görüşleri

Saç boyası sonrası ve öncesinde yapmanız gereken şeylerin bir çoğuna buradaki sorular aracılığıyla ulaşabileceksiniz. Boya sonrası başınıza gelen korkunç olaylar, renk kaybı gibi bir çok soruyu burada yanıtlayacağız.

Saçlarımı uzatmak istiyorum ve kendime uygun saç modelini rengini bulamıyorum ne yapmayı önerirsiniz?

Müşteri en yakın kuaförden konsiltasyonla önerilerini tavsiyelerini dinlemeli ve en uygun saç rengini kuaför mutlaka önerecektir. Sorunuzu Paris Kuaför İbrahim Öztaş yanıtladı

Saçımı koyu viyole tonlarına boyamak istiyorum. Ama mosmor bir renk istemiyorum. Daha önce palette deluxe patlıcan moru rengini kullandım, o renge yakın daha profesyonel bir boya arıyorum. Saçlarım siyah, hangi boyayı ve yüzdelik oksidanı önerirsiniz?

Ne yazık ki renk silme işlemi yapılmadan istenilen rengi elde etmek mümkün olmaz. Sorunuzu Kuaför Levent Akan yanıtladı.

Markette satılan saç boyaları ile kuaför salonlarındaki saç boyaları arasındaki fark nedir?

Esse Kuaför salonundan Erkan Yıldırım cevapladı. Profesyonel salon boyalarında ise kuaförün oksidanın gücü üzerinde daha fazla kontrolü vardır. Renkleri karıştırıp nasıl sonuç vereceğini kontrol edebilir. Sağlıklı bir saça boya uygulamak, hasar görmüş ya da çok gözenekli saça boya uygulamaktan tamamen farklıdır. Profesyonel boya, kuaförün uygun gördüğü tekniklerle uygulanacağı için çok daha sağlıklı sonuçlar verir. Tamamı için tıklayın…

Boyadan Sonra Hasar Görmüş Saçların Bakımı Nasıl Olmalıdır?

MM Bahçecik Kuaför salonundan Kuaför Doğan Kopal cevapladı. Saçlarını sık boyatanlar, saçlarında kırık uçlar, kuruluk, ve sertliğe çok aşinadır. Boyadan sonra yıpranmış saçların mutlaka bakıma ihtiyacı vardır. Boyadan sonra hasar görmüş saçların bakımında nelere dikkat etmeli?… Tamamı için tıklayın…

Hamileyken saç boyanabilir mi? Nelere dikkat edilmeli?

MM Bahçecik Kuaför salonundan Kuaför Doğan Kopal cevapladı. Bu konudaki araştırmalar sınırlı da olsa uzmanlar ve doktorlar, anne adaylarına ilk üç ay saç boyasından uzak durmalarını öneriyorlar. İlk 12 hafta bebeğinizin en önemli gelişme dönemi: Organlar şekilleniyor, kaslar ve ses telleri oluşuyor, tırnak ve saç kökleri gelişmeye başlıyor. İkinci üç aylık dönemin başlangıcına kadar bekledikten sonra doktorunuzun da onayıyla artık kuaför salonunuzu ziyaret edebilirsiniz. Tamamı için tıklayın.

Saç boyasına alerjim olmasına rağmen platin renk sevgimden vazgeçemiyorum, ne yapmalıyım?

Kuaför Gülay Tiran cevapladı. Saç boyasına alerjisi olanlarda önce saç derisini inceleriz; kepekli, yağlı ya da kirliyse ona göre işlem yaparız, çünkü saç derisi sadece saç temiz olduğunda değil, kirli olduğunda da hassasiyet gösterebilir… Tamamı için tıklayın.

Mor şampuan nedir, efsane gerçek mi yalan mı?

Esse Kuaför Erkan Yıldırım cevapladı. Örneğin kızıllığı götürdüğü söyleniyor ama bu tamamen bir şehir efsanesinden ibaret. Tam aksine aradaki sarıları birleştirdiği için zemin renginde kızılları daha çok ortaya çıkarır. Yüzde yüz ya da yüzde 80 sarı olan saçlarda daha verimli sonuçlar ortaya koyar. Tamamı için tıklayın.

Saçlarımı mor şampuanla yıkadım ancak yarısı mor yarısı gri kaldı yer yer de sarılar var ne yapmalıyım?

Esse Kuaför Erkan Yıldırım cevapladı: Evet bu sıkça yaşanılan sorun mavi şampuanın yoğunluğundan kaynaklanmaktadır. Kullanmayı bırakıp 5 ile 10 yıkama arası kendi geçebilir. Anında çözüm istiyorsanız kuaförünüzü ziyaret etmenizi öneririm.