Saç boyasına alerjim olmasına rağmen platin renk sevgimden vazgeçemiyorum.

Saç boyasına alerjim olmasına rağmen platin renk sevgimden vazgeçemiyorum.

Kuaför Gülay Tiran cevapladı.

Saç boyasına alerjim olmasına rağmen platin renk sevgimden vazgeçemiyorum. Saç diplerimde boya sonrası yaralar oluşuyor ve kaşınıyor. Bu durumdan kurtulmak için ne tür bir ürün önerirsiniz?

Saç boyasına alerjisi olanlarda önce saç derisini inceleriz; kepekli, yağlı ya da kirliyse ona göre işlem yaparız, çünkü saç derisi sadece saç temiz olduğunda değil, kirli olduğunda da hassasiyet gösterebilir.

Boya işlemi gerçekleştirdikten sonra genellikle müşterilerimize Davines’in Calming serisini öneriyoruz. Saç derisindeki kızarıklığı ve hassasiyeti alıp nemlendiriyor. Davines’in Calming Şampuan ve Calming Superactive Serum’unu tavsiye ediyoruz. Bunun ardından anti-aging (yaşlanmaya karşı) etkisi olan Davines Naturaltech Renewing Şampuan ve serumu‘nu öneriyoruz.

Boya işlemi yaparken de Davines’in pre-color ürününü kullandığımız boyanın ve açıcının içine katıyoruz. Deri çok hassas ise boyayı uygularken saç derisine değmiyoruz; gerekirse en son aşamada saç derisine hızlıca sürüp duruluyoruz.

Uzun yıllardır saç boyasında kullanılan yaygın bir alerjen olan PPD (p-Fenilendiamin) içermeyen bir boya serisini de tercih edebilirsiniz. Önde gelen markalar, gelişmiş teknoloji ile PPD içermeyen saç boyaları geliştirmeyi başardı.

Eğer saç deriniz amonyağa reaksiyon gösteriyorsa kuaförünüzden amonyak içermeyen seçenekler hakkında bilgi isteyin.