Saç Dökülmesi Sorularına Uzmanların Cevapları

saç dökülmesi

Saç dökülmesi yaşayan yüzlerce kullanıcımızın sorularını sizler için derledik. Kişisel Verilen Korunması Kanun’u nedeniyle soru sahiplerini paylaşamıyoruz. Soruları yanıtlayanlar ise Türkiye’nin en iyi kuaförleri arasında olup kuaforumden.com’un ayrıcalığını sağlayan kişiler olduğunu siz de göreceksiniz. Her türlü saç sorununuzu Uzmana Sorun kısmından bize ulaştırarak yanıt alabilir ve ürün tavsiyelerini görebilirsiniz.

Kuaförünüzün indirim kodunu kullanarak saç dökülmesi ürünlerinde direkt olarak %10 indirim kazanmanız da mümkün.

32 yaşındayım, saç uçlarım sarı, dipleri kendi rengim. Dökülme problemim var ama dökülme karşıtı şampuanlar ise uçlarını yıpratıyor. Üstelik ince telli ve kuru saçlara sahibim, ne tavsiye edersiniz?

Yeni nesil Kerastase Genesis serisi tamda size göre diğer ürünlere nazaran saçı ve deriyi nazikçe arındırırken aynı zamanda koparak dökülmeleri engellemeye yardımcı olur ayrıca saç boy ve uçları için maske ve durulanmayan ürünleri de mevcut.
Sorunuzu ZB Kuaför’den Kuaför Zahittin Bozdal yanıtladı.

Saçlarım ince telli ve dalgalı. Ne yaparsam yapayım kökünden koparak dökülmesine engel olamıyorum. Kan değerlerimle de alakalı bir durum değilmiş. Bir doktor ile görüştüm. Sizce ne yapmalıyım?

Saç dökülmesinin nedeni hormon, troid vb fizyolojik değilse saç kökünü saran kolejen yapının geçirgenliğini kaybetmesidir. Aveda Invati saçı kalınlaştırarak sürekli olarak kolajen yapıyı uyararak sertleşmesini engelleyerek dökülmeyi azaltır. Sorunuzu London Kuaför Suadiye’den Yakup Koçyiğit yanıtladı.

Saçlarım yıpranmış, çok kuru, yumuşaklığı kaybetmiş, parlak durmayan mat bir saç ne önerirsiniz? İpek gibi yapabilir mi, dökülmede mevcut ve zor taranıyor çünkü?

Saç kuruysa Aveda Botanical Repair öneriyorum ve uçları için de yine Aveda Repair Serumu öneririm. 
Sorunuzu Dez Kuaför’den Devlet İzgi yanıtladı.

Saçımda hiç boya yok, doğal ama saç uç kısımları kırık. Bunun için ne önerirsiniz?

Öncelikle merhabalar bir kuaför olarak benim size şöyle bir tavsiyem olacak daha önceden kırılmasından dolayı ilk önceliğiniz bence biraz saçınızı azda olsa uçlarından kestirmenizi tavsiye ederim sonrası için daha sonra saçlarım kırılmasın diye saçınıza mutlaka profesyonel bir maske kullanmanızı öneririm yıkama sonrası saçların tekrar kırıkların oluşmamasın içinde saç uçlarına serum öneriyorum. Sorunuzu Ras Kuaför Selim Coşkun yanıtladı.

Saçlarım platin, diplerini igora özel açıcı seri ile boyuyorum. Açıcı kullandığım yerler önceden olan kısım koparak döküldü, kısacık kaldı ön tepe ve enseler ne yapmalıyım?

Öncelikle kendi saçını acıcı ile boyamamasını bu işi mutlaka profesyonellere yaptırmalı.  Sonrasında ise;
?Şuan ki mevcut saçı korumak ve onarmak için kerastase profesyonel teknik bakımlarını evde kullanılabilmesi içinde yoğun onarıma sahip Kerastase Therapiste serisini, öneririm.
?Medikal kaynak yada micro kaynakta koparak kısa kalan saçlara bir alternatif olabilir.

Saçlarım çok dökülüyor ve fazla kırık ne yapmalıyım?

Bizim müşterilerimize tavsiyemiz. Saç dökülmesi için kansızlık veya vitamin eksikliği tiroit veya hormon ilaçları kullanıyor ise birinci sebepleri bunlardır birde bunlara ek olarak kuaförünüzden saç dökülmesi için dökülmeyi önleyici ampül ve şampuanlar ile 2.3 haftalık bir kürden sonra yavaş yavaş eski haline gelecektir. Kırıkları için ise önce kuaförünüze saçınızın kırıklarını aldırıp ardından kırık saç uçları için şampuan ve kremler ve ardından saçta kalan serumlar ile günlük desteklendiği zaman kırıklardan kurtulabilirsiniz. Not: tabi ki bütün bu ürünler bizim mağazımızda (kuaförümden ) sitemizde satılan markalardan oluşması mecburidir.