Saç Maskesi Nedir?

Saç Maskesi Nedir? Ne İşe Yarar?

Saç maskesi saça bakım ve nem takviyesi yapmak ve saçın sağlıklı yapısını korumak amacıyla tasarlanmıştır.

Saçlarınız da tıpkı vücudunuz gibi neme ihtiyaç duyar. Gün boyu maruz kaldığınız toz, kir, duman gibi çevresel faktörler saçların yıpranmasına ve sağlığını kaybetmesine neden olabilir. Buna ek olarak; ısı ile şekil verdiğiniz saçlar zamanla nem dengesini kaybeder ve yıpranır. Eğer saçlarınıza boya ya da perma gibi işlemler uyguladıysanız düzenli bakım yapmanız oldukça önemlidir. Saç maskesi tüm bu sebeplerle ışıltısını kaybeden saçlarınızı eski güzelliğine kavuşturmak için uygulanır.

Saç Maskesi Seçimi

Saç maskesi seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken öncelikli konu elbette saçınızın durumu. Çünkü; saç maskeleri, kuru, yağlı, yıpranmış, boyalı ve doğal saçlar için farklı çeşitlere sahiptir. Saç tipiniz ve ihtiyaç duyduğunuz işleme göre saç maskenizi seçmeli ve bakımınızı buna göre yapmalısınız.

Saç Maskesi Nasıl Kullanılır?

Saç maskelerinin uygulanış biçimi kullanım amacına göre farklılık gösterir. Duştan önce ve duş sırasında uygulanabilen iki tip maske bulunur. Duş sırasında uygulanan maskeler çoğunlukla haftalık nemlendirici saç bakımı için önerilirken; duştan önce uygulananlar derinlemesine ve yoğun bir saç bakımı ve onarım amacıyla uygulanır.

Saç Maskesi Çeşitleri

Saç maskeleri, onarıcı maske, besleyici maske, renk koruyucu maske gibi farklı çeşitlere sahiptir.

Onarıcı maske; genellikle,  yıpranmış saçlara ışıltısını geri kazandırmak için kullanılır. Saçları derinlemesine besler ve onarır. Saça kaybettiği nem dengesini geri verir ve keratin takviyesi ile saçlarınızın eski gücüne kavuşmasına yardımcı olur.

Besleyici maske; saç kökleri ve saç derisine de bakım yapar. Saçlarınızı kökten uca besler ve parlak ve ipeksi bir görünüm kazandırır. Eğer saçlarınız sık sık işlem görüyorsa besleyici maske saçınızın tam da ihtiyaç duyduğu üründür. Çünkü; ısı ve kimyasallarla zayıflayan saçlar, kurur, kırılır ve yıpranır. Besleyici maskeler hem saçınızın zarar görmesinin önüne geçer hem de saçınızı onarır.

Renk koruyucu maskeler ise; adından da anlaşılacağı gibi boyalı saçlar içindir. Saç boyaları, nem kaybını hızlandırır. Her yıkama sonra saçlarınız nem takviyesine ihtiyaç duyar. Renk koruyucu maskeler, hem saç boyanızın daha uzun süre rengini korumasına hem de saçlarınızın sağlığını muhafaza etmenize yardımcı olur.

Saç Maskesini Kimler Kullanabilir?

Saç maskeleri, saçı yıpranan, kuruyan ve neme ihtiyaç duyan ya da saçlarına düzenli bakım yapmak isteyen herkes tarafından kullanılabilir. Önemli olan saç maskesi seçimi yaparken saç tipinize uygun, doğal içeriğe sahip, doğru maskeyi seçmenizdir. Saç maskesi düzenli kullanıldığında etkili bir bakım yapar ve kalıcı sonuç verir. Dikkat etmeniz gereken bir başka önemli nokta ise alerjik reaksiyon gibi beklenmedik bir sorunla karşılaşmamak için maskeyi kullanmadan önce vücudunuzun küçük bir bölgesinde test etmenizdir.

Saç Maskesi Ürün Önerileri