Saç Neden Uzamaz?

Birçok insan, saçlarının belirli bir noktadan sonra uzamadığından şikayet eder. Saçlar, belki belirli bir bölgede incelmiş görünür ya da belirli bir boyu geçmez. 

Genetik faktörlerin yanı sıra yaş, her iki cinsiyette de saç dökülmesinde rol oynayabilir. Pek çok kadın, menopoz sonrası değişen hormon seviyelerinin bir sonucu olarak saç dökülmesi yaşar. Tiroid işlevinin bozulması durumunda tiroid hormonlarının üretimi sekteye uğrar. Bu da saç dökülmesine neden olabilir.

Sürekli yorgunluk veya kilo verme güçlüğü gibi düşük aktif tiroid belirtileri yaşıyorsanız doktorunuzla konuşun.

Saç boyaları, kimyasal içerikler dolayısıyla saça zarar vererek saçın yavaş uzamasına veya kırılmasına neden olabilir. Kimyasal işlem sonrası bakım sağlayan bir şampuan ve saç kreminden yararlanabilirsiniz. 

Sürekli olarak başın aynı tarafında uyumak da o taraftaki saçın daha yavaş uzamasına yol açabilir.

Stresli bir olaydan sonra da saç uzaması durabilir. Stres aslında saçlar geçici bir saç dökülmesi yaşayabilir. Ameliyat, doğum, sevilen birinin kaybı, travmatik olaylar sonucunda saçınızın uzaması durabilir. 

Saç Uzaması İçin Şampuan Tavsiyeleri 

Saç kırılmalarını önlemek için hidrolize keratin, protein içeren formüllere sahip şampuanları deneyebilirsiniz. 

Buğday proteini, gliserin ve hindistancevizi yağı gibi bakım bileşenleri ile birlikte salisilik asit, glikolik asit ve laktik asit gibi bileşenler, kimyasal eksfolyantlar oldukları için ölü deri hücrelerini temizlemek için idealdir.

Alterna Caviar Anti-Aging Clinical Yoğunlaştırıcı Şampuan

Saç derisinin yüzeyinde saç dökülmesine önemli bir katkıda bulunan DHT’nin azaltılmasını destekler ve folikül tıkanmasına neden olan kir, fazla sebum ve çevresel kalıntıları ortadan kaldırarak daha sağlıklı, daha kalın görünen saçların yüzeye çıkmasını sağlar.

Aveda Invati Advanced Dökülme Karşıtı Şampuan

İncelmiş ve seyrekleşmiş saçları dolgunlaştırmak için formüle edilmiştir.%95 doğal türevli hafif dokulu şampuan, saçı nazikçe temizler, arındırır ve yeniler. Saçı ağırlaştırmadan temiz ve ferah bir his verir. Daha kalın, daha dolgun saçlar için ideal bir temel oluşturur. Invati Advanced™ 3 adımlı sistemle beraber kullanıldığında saç dökülmesini % 53*’e kadar azaltmaya yardımcı olur. İncelmiş, seyrelmiş saçlar ile normal veya yağlı saç tipleri için formüle edilmiştir

Aveda Pure Abundance Hacim Veren Şampuan 

Saçlarınızın daha gür görünmesi için kaolin kili ve akasya içeren hacim verici şampuan, ayrıca organik sertifikalı nane, palmarosa, ylang ylang ve diğer saf çiçek ve bitkisel özler içeren Aveda’nın kendi pure-fume aromasına sahiptir. Akasya, ince telli saçları dolgunlaştırır. Saçlar daha dolgun ve kalın görünür .

Davines Nourishing Dökülme Önleyici Şampuan

İnce, kırılgan, dökülmeye yatkın saçlar için önerilen şampuan, saçı nazikçe temizler ve saç derisine enerji, canlılık ve sağlık hissi verir.Saç derisine dengeleyici, saça nemlendirici etki sağlar. 5.5 pH değeri sayesinde cilde zarar vermez, yumuşak bir dokunuş sağlar.

Insight Volumizing Hacim Veren Şampuan

İnce telli saçlara doku kazandırmak ve hacim vermek için geliştirilmiştir. Insight Volumizing Saçlar daha yumuşak ve dolgun görünür.

Kerastase Densifique Bain Densité Bodifying Shampoo

Seyrekleşen saçları yoğunlaştıran, daha dolgun ve esnek görünmesini sağlayan hacim verici bir şampuandır. Uyuyan saç köklerini uyandırır Saçları daha dokulu, dolgun ve esnek hale getirir.

Kerastase Resistance Bain Extentioniste Şampuan

Saçların kökten uca güçlü uzamasına yardımcı olan bir saç banyosudur. Kırılmaya meyilli saç tellerini yeniden yapılandırır ve saç tellerinin güçlü uzaması için koruma sağlar. Bu arındırıcı saç banyosu, saçların esnek yapısını geri kazandırmak için özel olarak yaratılan Kreatin R Kompleksi ve de sağlıklı saç derilerini destekleyen Taurine amino aside bakımından zengindir. Saçları, daha sağlıklı ve güçlü uzamaları için derinlemesine temizler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir