Saç Parlatma İşlemi Nedir? Boyaya Alternatif mi?

Saç boyama işlemi olmadan aynı etkiyi istiyorsanız, en iyi seçeneğiniz saç parlatma (glossing) işlemidir. Saç parlatma, hem saçınızın sağlığına hem de renk tonuna yardımcı olabilecek geçici bir bakımdır. Glossing ürünleri genellikle parlaklığa yardımcı olur ve tonları eşitler. Salonda bir saatten az bir süre alan bu işlem, sağlıklı görünen, parlak saçlara sahip olabilmenizi sağlar.

Doğrudan boyalar sadece saf pigmente sahiptir ve temelde saçı boyar.  Yarı kalıcı parlatıcı pigmentle karıştırılmış oksidan içeren profesyonel bir üründür. Saçınızın rengine bağlı olarak birçok saç parlatıcısı vardır. Renginizin daha açık veya daha koyu olması, parlatma işleminin ne sıklıkta gerekli olduğunu belirleyebilir.

Parlatıcılar saç boyasına alternatif olabilir mi?

Saçınızda fazla beyaz yoksa, renginizi karıştırmanın yolları var. Sarışınlar sadece saç uçları dahi olsa, saçlarını farklı tonlarda parlatabilir. Ayrıca, saçınız yeterince açık renkse, saçta renk tonunun yerleşmesini sağlar.

Parlatıcılar, saç renginde yeşillenme veya renk solması ile başa çıkmaya nasıl yardımcı olur?

saç parlatma
instgram@hiushuonehelsinki

Parlatıcı işlem, bir rengin daha düzgün olması, koyulaşması ya da mevcut rengin daha parlak hale gelmesi için “ince ayar yapılmasına” yardımcı olabilir.

Kızıl/çilek sarı için: Kızıl çok çabuk solan renklerden biridir. Rengin ne kadar doygun olduğuna bağlı olarak parlaklık daha sık görülür. Koyu kırmızı veya kumral saçlar daha az renge ihtiyaç duyarken çilekli sarılar daha fazla bakım gerektirir.

Koyu/açık sarı için: Saçın renk tonuna bağlı olarak (gümüş sarısı veya çok uçuk beyaz) parlatıcı işlem daha sık yapılır.

Daha koyu saçlar: Koyu tonlarda parlatma işlemi sizi saçlarınızı sık  boyamaktan kurtarabilir.

Saç Parlatma işlemi ne kadar sürer?      

Bu işlem 5 ila 30 dakika arasında sürer. Herkesin saç gözenekliliği farklı olduğu için işlem sırasında saçın düzenli olarak kontrol edilmesi gerekir. Bazı tonlarda parlatma işlemi kısa sürerken, daha kalın telli saçlarda daha uzun zaman alabilir.

Saç Parlatma işlemi ne sıklıkla yapılmalı?

saç parlatma
instgram@kamhairandbody

Bu, saç renginin ne kadar karmaşık olduğuna bağlı. Her dört ila altı haftada bir uygulanabilir.

Parlaklık ne kadar dayanır?      

Bu, rengin ne kadar doygun olduğuna bağlıdır. Yaklaşık bir ay dayanır. Renk koruyucu kullandığınızda ya da saçınızı soğuk ile yıkadığınızda rengin parlaklığı daha uzun süre kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir