%37
114,00 
%12
256,50 
%41
189,90 
%58
99,90 
%69
%12
256,50 

Dalgalı ve Kıvırcık Saç Bakımı Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kıvırcık ve dalgalı saçlar, özellikle kalın telli olduklarında biçimlendirme ve bakım konusunda zorlu olabiliyorlar. Her saçın kendine has özellikleri olduğu gibi kıvırcık ve dalgalı saçların da özel bakım tüyoları bulunuyor. Güzel bakıldığında ve iyi şekillendirildiğinde eşsiz bir görünüme kavuşan dalgalı ve kıvırcık saçlar hakkında duymak isteyeceklerinizi bu yazımızda derledik.

Özellikle şekillendirme konusunda zorluk çekenler, yağlı saçlara bir çözüm bulmak isteyenler, zayıf saçlarını güçlendirmek isteyenler ve kıvırcık saç bakımı hakkında bilgi almak isteyenlere bu yazımızı okumalarını öneriyoruz. Özel bakım tavsiyeleri, ürün tanıtımları ve daha birçok özel incelemenin yer aldığı yazımızı okumaya hazır mısınız? İsterseniz gelin kıvırcık saçlar hakkında bilgi vererek bir giriş yapalım.

Kıvırcık Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Devamını oku

Kıvırcık saçların belki de en büyük problemi, sürekli birbirine yapışması, elektriklenmesi ve bu yüzden de yıpranmış gözükmesidir. Kıvırcık saçlara özel şampuanlarla bu elektriklenmeyi önleyen ve saçlarınızı güçlü gösteren bir duruşa erişebilirsiniz.

Kıvırcık saç bakımını düzgün bir şekilde yapabilirseniz eğer göz kamaştırıcı buklelere sahip olabilirsiniz. Düz saçlı kişilerin yapmak için saatlerce uğraştığı bukleleri saniyeler içerisinde ve doğal olarak yaratabilirsiniz.

Bunun dışında eğer saçlarınız sürekli kuruyorsa, nemlendirici etkili şampuanlar ve kremler kullanabilirsiniz. Evde yapabileceğiniz doğal içerikli saç maskeleri de hem saç derinizi hem de saç köklerinizi güçlendirecektir. Bunun gibi kıvırcık saç bakımı uygulamalarıyla göz kamaştırıcı bir görünüm elde edebilirsiniz.

Dalgalı Saç Bakımı

Dalgalı saçlar, hem doğal bukleler yapılabilmesi hem de görece daha kolay düzleştirilebilmesi bakımından oldukça avantajlı bir saç türüdür. Dalgalı saçlarınıza bakım yapmak ve daha dolgun ve doğal bir görünüm elde etmek istiyorsanız, bu bakıma duş sırasında başlamalısınız.

Saçınıza uygulayacağınız saç bakım kremleri ile şampuanları kombine ederek bakımınıza başlayabilirsiniz. Ardından duştan çıktıktan sonra saçlarınızı kuruturken taramalı ve fön makinesini soğuk ayarda çalıştırdığınızdan emin olmalısınız. Böylece saçınızın ısıdan zarar görmesini ve zayıflamasını engellemiş olursunuz.

Eğer şekil vermek istiyorsanız da uygulayacağınız kimyasalları saçınız ıslakken uygulamanız saçınızın sert ve yapay gözükmesini önleyecektir. Düzleştirici ve maşayla işlem yaparken ise çok dikkat etmeli ve saçlarınızın doğal yapısını bozmamaya özen göstermelisiniz.

Kalın Telli Saçların Bakımı Nasıl Yapılır?

Kalın telli saçlar genellikle kuru olmaya yatkın olurlar. Fazla kurumuş saçlar ise bakımsız ve zayıf gözüktüğünden dolayı istemediğimiz bir durum doğurur. Kıvırcık saç bakımında olduğu gibi bu saçlarda da bakımsız görünümü engellemek için birkaç bakım tavsiyesi bulunuyor.

Öncelikle kalın telli saçlar için yapacağınız ilk adım sürekli nemlendirici kremlerle saçınızı desteklemektir. Saçınızı kurutacak ürünlerden uzak durmalı ve saçlarınızı sıcakla fazla temas ettirmemelisiniz. Ayrıca bazı alkol içeren bakım ürünleri de saçlarınızı normalden daha kuru yapacağı için kötü bir görünüme sebep olacaktır.

Kıvırcık Saç için Bakım Ürünleri Tavsiyesi

Kıvırcık saç bakımı için önereceğimiz ürün listesi aslında genel olarak kremler, şampuanlar ve birtakım şekillendiricilerden oluşuyor. Öncelikle kıvırcık saçların elektriklenmesini önleyecek şampuan ve kremlere öncelik vermelisiniz. Bu sayede kıvırcık saç bakımının ilk aşamasını tamamlamış olursunuz.

Ardından, doğal bukle görünümünüzü korumak için çeşitli nemlendirici ürünleri de alışveriş sepetinize ekleyebilirsiniz. Syoss, Kerastase, L’Oreal gibi markaların ürünlerini kullanarak sizin saçınıza iyi gelen markayı tespit edebilir ve bu kaliteli markaların ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Şekillendirici olarak ise kıvırcık saçlarda jöle kullanımını doğru bulmuyoruz. Bunun yerine briyantin veya wax gibi kremsi formdaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Kıvırcık saçlarınızı daha doğal gösterecek bu ürünler parlak ve canlı buklelere sahip olmanızı sağlayacak.