Saç Yıpranması Sorularınıza Uzman Görüşleri

Müşterilerimizden sıklıkla gelen taleplerden biride saç yıpranmalarına karşı nasıl çözüm önerilerinde bulunabileceğimiz. Biz sitemizde filtrelemeler ile yıpranmalar için bazı ürünler sunuyoruz sizlere ancak bu sayfada profesyonel kuaförlerin görüşlerini ele alacağız. Sizden gelen saç yıpranması sorunuyla ilgili tüm soruların yanıtlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Saçlarım aylar önce yandı ve ne yaptıysam düzelmedi en sonunda kestim sağlıklı ve hızlı uzaması için ne kullanmalıyım?

Kestirmeniz son noktada olması gerekendi sanırım siz bunu yapmışsınız. Bu süreçte saçlarınızı belirlediğiniz boya gelinceye kadar. Belirli aylarda kesim şeklini kontrol edilip düzeltilebilir. 4 ile 6 ayda bir kesim modelinin toparlanması gerekir. Saç sağlığınız için hızlı uzaması adına bu ürünleri periyodik olarak destek amaçlı kullanabilirsiniz. Banyo öncesi saç derisini derinlemsine temizlik ve yenilenme sağlayan Kerastase Pré-Cleanse Régénérant, Chronologiste Yenileyici ve canlandırıcı arındırma öncesi ön bakımdır. Şampuanlama öncesinde kullanır, Pré-Cleanse Régénérant sıradan bir şampuana kıyasla daha fazla kir partikülünü temizler. Hyalüronik Asit saçı derinlemesine nemlendirir ve besler. Günlük saç banyosu yıkama şampuanı Kerastase Bain Densité Seyrekleşen saçları yoğunlaştıran, Ağırlığının 1000 katına kadar nem tutabilen doğal tuz olan Hyalüronic Asit saçı nemlendirir, esneklik ve dolgunluk verir daha dolgun ve esnek görünmesini sağlayan hacim verici saç banyosu. Yıkama sonrası besleyici ve yenilenme rütüel zamanı Kerastase Densifique Masque Densite Saç Maskesi Gliko-Peptit​ epidermisin en derindeki katmanlarına nüfuz ederek yüzeydeki pürüzleri düzeltir ve homojenliği geri kazandırır. Saç dokusunu yapılandırır. Yüzeydeki pürüzleri giderir ve homojenlik sağlar. İçeriğinde yer alan seramidler saç tellerini güçlendirir, nemlendirir, esneklik ve dolgunluk verir. Son kurutma öncesi bakım Kerastase Serum Jeunesse ilk uygulamadan itibaren etkisini gösteren, Saçlara gençliğini ve yumuşaklığını geri kazandır​an özel bakım ürünü. Stemoxydine sayesinde kök hücrelerin birbirleriyle etkileşimine olanak sağlayan ve uyuyan saç köklerini uyandıran ideal ortamını taklit ederek yoğunluk ve hacim verir.seyrekleşen saçlara yönelik bir bakımdır.

Saçlarıma her sene Aveda ürünleri ile ombre yaptırıyorum ama her sene aynı uzunlukta kalıyor. Çünkü senede bir gittiğimde her seferinde kuaförüm saçımın yıpranan kısmını kesmesini gerektiğini söylüyor. Saçımı hem uzun hem sarı istiyorum, ne yapabilirim? Uzunluk maksimum omuz başı kadar oluyor, daha uzun olan kısmı hep kırılıyor, hangi ürünleri kullanmalıyım?

Uçlarda sürekli incelme ve kırılma yaşıyorsanız genetikte olabilir sebebi. Lakin Aveda ile devam etmek isterseniz Damage Remedy serisiKerastase ile devam etmek isterseniz de Extentıonıste serisini öneririm. İki seride hem kırılmayı önler aynı zamanda uzamasını sağlar.

Sorunuzu Esse Kuaför Erkan Yıldırım yanıtladı.

Saçımın dipleri yağlı ama genel olarak boyu kuru ve aşırı hassas çok fazla kırık var iş yüzünden fön de çekmem gerekiyor çok fazla yıpranıyor ne önerirsiniz?

‘Bu saç problemlerinde iki ihtiyaç söz konusu: Saç diplerinin nem dengeleyici şampuan desteğine uç kısımlarının da maske veya krem ile bakıma ihtiyacı var. Dikkat edilmesi gereken nokta şampuanın saç derisine göre seçilmesi gerekir.’ Önerebileceğimiz ürün bilgileri aşağıda yer almaktadır. Şampuan için tıklayın. Saç Bakım Kremi için tıklayın. Yardımcı olabileceğimiz başka bir şey olursa yanıtlamaktan mutluluk duyarız. Sorununuz için uzman kuaförümüz Trio Kuaför Emrah Kemendi’den destek istedik.