Saçınızı Soğuk Havalarda Koruyun

Saçınızı Soğuk Havalarda Koruyun

 

Soğuk kış havası saç tellerindeki nemi çekerek saçınızın kurumasına neden olur. Bu durumu önlemek için yapabileceğiniz birkaç şey var!

Kış aylarında saçınızı mümkün olduğunca az yıkayın

Soğuk aylarda saç yıkamayı minimumda tutun. Haftada sadece iki veya üç kez şampuanlamak saçınızın kurumasını önlemeye yardımcı olabilir. Soğuk hava ıslak saç tellerine zarar verebileceğinden, evden çıkmadan önce mutlaka saçınızı kurutun. Kışın asla ıslak saçla evden çıkmayın. Soğuk, nemli hava saça son derece zarar verir – hatta saç kırılabilir. Ayrıca kış aylarında ıslak saçla dışarı çıkmak sinüzit ve soğuk algınlığı gibi pek çok hastalığa davetiye çıkarır. 

Şampuanlamadan önce doğal yağlar uygulayın

Şampuanlamadan önce saç tellerinize bakım yağı sürmek, saçınızın soğuk hava şartlarında kurumasını önler. Yağlar, saçınızı duruladıktan uzun süre sonra nemi korumaya yardımcı olur.

Saçınızı soğuktan korumak için şapka ya da bere takın

Dışarıdayken şapka veya bere takmak, saçınızı dış etkenlerden korumanın harika bir yoludur. Saçınızın elektriklenmesini, hacmini kaybetmesini önlemek için saçı şapkanın altında bir eşarpla sarmayı deneyin. 

Haftada bir yoğun bakım uygulayın

Soğuk kış havası, evinizdeki ısı veya şekillendirme aletlerinden gelen ısı ile birlikte saç tellerinizin önemli ölçüde nem kaybetmesine neden olur. Yoğun bir bakım kremi kullanarak bu sorunun önüne geçebilirsiniz.

Saçınızın uçlarını düzenli olarak kestirin

Saçın soğuktan zarar görmesini önlemenin en iyi yollarından biri sağlıklı saçları korumaktır. Özellikle havaların soğumaya başlamasıyla birlikte saçlarınızı uçlarından düzenli olarak kestirmeye özen gösterin.

Saçlarınızı nemlendirin

Soğuk hava ve evlerimizdeki kuru merkezi ısıtma sadece cildimizi değil, saçlarımızı da etkiler. Soğuk aylarda mutlaka saça nemi geri kazandıran bir şampuan ve saç kremi kullanın. Muhtemelen kış kuruluğunu tamamen önleyemeyeceksiniz, bu nedenle bakım rutininize haftalık nemlendirici maske de ekleyin. Haftada bir yoğun bakım uygulamanız, saçınızın kışa dayanıklı olmasına yardımcı olur.

Saç nemlendirici ürün önerilerimiz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.