Saçınızı Sonbahar ve Kışa Hazırlamak İçin Ne Yapmalısınız?

Saçınızı Sonbahar ve Kışa Hazırlamak İçin Ne Yapmalısınız?

Her ne kadar yüzleşmek istemesek de soğuk havalarla yüzleşmeye başladık. Yaz bitiminde sıcaklığın düşmesi dolayısıyla, sonbahar saçınızın yıl içinde en çok sıkıntı çektiği mevsimdir. Ancak telaşa gerek yok.

Aşağıdaki maddeleri yerine getirerek saçınızın bu ani değişime adapte olup sağlıklı ve canlı kalmasını sağlayabilirsiniz. 

1. Saçınızı Derinlemesine Nemlendirin

Nemlendirme, saç bakımının olmazsa olmaz parçasıdır. Kalın telli, kıvırcık saçlar, düz dokulara kıyasla kurumaya daha yatkındır, çünkü saç tellerinin kıvrılması dolayısıyla, baş derisi tarafından üretilen doğal yağ olan sebumun saç şaftından aşağı inmesi güçleşir. Bu nedenle kıvırcık saçlıların saçlarını nemlendirirken uçlara özellikle dikkat etmeleri önemlidir.

Sonbahar ve kış aylarında, hem derinlemesine nemlendirmek hem de soğuğa karşı ekstra koruma sağlamak için yazın tercih ettiğiniz hafif nemlendiri ürünlerden biraz daha yoğun olanlara geçme vaktidir. 

Önerilerimiz:

Kıvırcık saçlar için

Kerastase Curl Manifesto Masque Beurre Haute Nutrition Saç Maskesi,

Sarı saçlar için

Kerastase Blond Absolu Masque Cicaextreme Sarı Saç Maskesi,

Yoğun nemlendirme için

Alterna Caviar Yenileyen Nemlendirici Saç Maskesi  Davines Nourishing Vegetarian Miracle Yıpranmış Kuru Saçlar için Nemlendirici Maske, Kerastase Nutritive Masquintense-Thick Saç Maskesi, Alterna Caviar Yenileyen Nemlendirici Saç Bakım Sütü ,

Elektriklenmeyi önlemek için

Insight Anti Frizz Nemlendirici Saç Maskesi

2. Derinlemesine Bakım Yapan Bir Saç Kremi Kullanın

Sonbaharın serin kafası saçlarımızın aleyhine çalışır. Bu nedenle ne kadar çok nemlendirme yöntemi kullanırsak o kadar iyi! Saçlarınıza ne sıklıkta derinlemesine nemlendirme  yapıyorsunuz, bilmiyoruz, ancak sonbaharla haftalık derinlemesine yoğun bakım uygulamalarına geçmek saçınızın yararına olacaktır.   

Önerilerimiz:

Aveda Nutriplenish Yoğun Nemlendirici Saç Kremi, Bonacure Hyaluronic Nem Yükleme Saç Kremi, Brazilian Blowout Yoğun Bakım Maskesi, Kerastase Nutritive Fondant Magistral Saç Bakım Kremi, Aveda Dry Remedy Kuru Saçlar için Nemlendirici Saç Kremi

3. Daha Yoğun Yağlar Kullanın

Soğuk havadan daha güçlü bir koruma katmanı oluşturmak için nemi saç tellerinize hapsetmek için daha ağır bir şey kullanmanızı öneririz. Tabii ki, ister ince ve ince, ister kalın ve kaba olsun, saç yapınıza en uygun olanı kullanın. Saçınızı bir yağla kapatmak, sonbahar ve kış aylarında çok yaygın olan kırılmayı önlemek için saçınızın daha uzun süre nemli kalmasına yardımcı olur. 

Önerilerimiz:

Davines Oi Oil Tüm Saç Tipleri için Bakım Yağı, Schwarzkopf Oil Ultime Barbary Yağ, Davines Oi Katı Saç Bakım Yağı

4. Daha fazla su için

Hiçbir şey saçınızı bol su içerek içeriden nemlendirmek kadar etkili değildir. Günde en az 2 litre su içmelisiniz, ancak ne kadar suya ihtiyacınız olduğu vücudunuza ve yaşam tarzınıza bağlıdır. Örneğin düzenli olarak sigara vya da alkol kullanıyorsanız, içmeniz gereken günlük miktarı çok daha fazladır.  Yeterince su içip içmediğinizi anlamanın en kolay yolu idrarınızın rengine bakmaktır. Soluk veya berraksa, doğru yoldasınız demektir. Daha koyu sarı, daha fazla su tüketmeniz gerektiği anlamına gelir.

5. Saçınızı örtün

Hava soğudukça, saçınızı sert hava koşullarından korumanın en kolay yolu, bir şapka ya da bere takmaktır. Pamuklu ve yünlü olanlar  saçın nemini sıyırabilir, bu yüzden şapka ve berenin altına saten bir eşarp örtebilirsiniz. 

Başka bir sorunuz olursa bana whatsapp hattımızdan görüntülü destek için ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.