Saçlar İçin En İyi Bakım Hangisi: Argan mı, keratin mi?

Vücut ve cilt bakımı kadar saç bakımı da oldukça mühimdir. Saçlarımız ihmal etmeye gelmeyecek kadar narin bir dokuya sahiptir. Kırık, bakımsız ve cansız saçların en büyük sorunu bakım sırasında yapılan yanlışlar olabilir. Saç bakımında en çok tercih edilen argan ve keratin arasında gidip gelen kişiler hangisinin saç bakımında daha etkili olduğunu merak etmektedir. Peki saçlar için en iyi bakım hangisidir. İşte keratin mi? Argan mı? Sorusunun cevabı…

Saçlarımız için yaptığımız bakım bir nevi geleceğe yatırımdır diyebiliriz. Gelecekte yaşanacak olan kellik, dökülme gibi sorunların karşısına saçlarımıza doğru bakımı doğru zamanda uygulayarak geçebiliriz. Saç bakımı sırasında kadınların yaşadığı en büyük sorunlardan birini hangi ürünün daha yararlı olduğunu bilememektir. Ürün içerikleri her saça farklı bir etki bırakırken bunlar arasında en çok kullanılan argan ve keratin başa baş gitmektedir. Saç bakımında argan mı? Keratin mi? Sorusunun cevabı ve saç bakımına dair tüm detaylar yazımızın devamında yer alıyor. 

Argan da keratin da saç bakımında büyük rol oynayan iki üründür. Saça gereken bakımı veren argan ve keratin saç bakımı konusunda büyük soru işaretlerini de beraberinde getirir. Argan mı? Keratin mi? Sorusunu yanıtlamadan önce yapmamız gereken bu her iki mucizenin de saçlara nasıl etki ettiği olacaktır. İşte argan ve keratin bakımının faydaları…

Argan Yağı ile saç bakımı

Argan yağı saça gerekli C vitaminin vererek kökten uca büyük oranda bir besleme sağlayacaktır. Saçların daha yumuşak bir dokuya sahip olmasını sağlayan argan yağı aynı zamanda kolay taranmasına da etki edecektir. Saç dökülmelerinin de önlenmesini sağlayan argan yağı hızlı uzama konusunda da saça yardımcı faktördedir. 

Keratin ile saç bakımı

Keratin bakımı saça oldukça faydalı bir uygulama haline gelirken özellikle de boya işlemi görmüş, yıpranmış saçlar için bir mucizedir. Elektriklenme ve kabarmanın da büyük ölçüde önüne geçen keratin bakımı saçların daha dolgun ve parlak görünmesini de sağlar. 

Saça Ne Gerekli? Keratin mi? Argan mı?

Bu soruya bakıldığında her iki ürünün de özelliklerini göz önüne getirmemiz gerekmektedir. Saç bakımı adına hem keratin hem de argan yağı oldukça faydalı olacaktır. Bu iki ürünü de saçınızda kullanmanız ve gerektiği bakımı yapmanız saçlarınızın oldukça sağlıklı olmasını sağlar. Keratin anlamında saçlarınıza en iyi gelebilecek olan ürünlerden biri Kerastase Discipline Maskeratine Saç Maskesidir. Argan yağında ise her marka ürün saçlarınıza gereken vitamini sağlamaz. Ürün seçimi konusunda titiz davranmanız ve argan bakımı adına Schwarzkopf Oil Ultime Argan&Barbary Mucize Argan Yağı Şampuanını kullanmanız saçlarınızın gözle görülür değişimine şahit olmanızı sağlar. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.