Saçları Sıkı Bağlamak Saç Sağlığına Zararlı mı?

Saçlarımız gün içinde hiç fark etmesek de yaptığımız pek çok şeyden dolayı zarar görebilir. Saç sağlığı denildiğinde tek önemli olan şey sıkı bir bakım değildir. Sağlam bir bakım dışında saçlarınızı günde kaç kere taradığınız, kaç gün süreyle saç bakımı yaptığınız, nasıl bir bakım uyguladığınız da oldukça önemlidir. Ayrıca saçlarımıza verdiğimiz şekiller ve bağlama tarzları da saçlarımıza hiç düşünmediğimiz zararlar verebilir. Topuz, at kuyruğu gibi saçların sıkı toplandığı modeller sağ sağlığına zarar verir mi? İşte saç sağlığı hakkında tüm merak ettikleriniz…

Saçlarımıza zarar veren tek şey fazla ısı uygulaması ya da yanlış ürün kullanımı değildir. Gün içinde hiç de farkında olmadan saçlarımıza zarar verebilir, koparabilir, kırılmasına ve dökülmesine neden olabiliriz. Bu noktada devreye evde, dışarda ya da iş yerinde yaptığımız saç modelleri girmektedir. Güzel görünmek adına uyguladığımız saç modellerinden bazıları saçımıza büyük ölçüde zararlar verebilir. 

Saç Modeli Seçiminde Dikkatli Olun!

Saçımızın sağlığına zarar veren pek çok model bulunmaktadır. Bu modellerden bazıları mısır örgü, üstten toplama, örgü yapma ve sıkı bağlanan modeller saçlarınızın oldukça zarar görmesine neden olmaktadır. Saçların sıkı bir şekilde, zorlayarak tepeden toplanması ya da topuz yapılması saçlarınızın kopmasına, yıpranmasına ve dökülmesine neden olabilir. 

Sizler de saç modelinde genel olarak bağlama, topuz ya da örgüyü tercih ediyorsanız yapmanız gereken güçlendirici kullanmaktadır. Hem saç köklerinizi hem de saç tellerinizi güçlendirecek olan bir güçlendirici kullanımı gönül rahatlığı ile istediğiniz saç modelini yapmanızı sağlayacaktır. Saç güçlendirici olarak en çok tercih edilen Kerastase Yeni Yıl Özel Seti-Güçlü ve Parlak Saçlar ürünü ile dilediğiniz saç modelini rahat bir şekilde yapabilirsiniz. Blondme All Blondes Detox Saç Maskesi ile bu bakımı destekleyebilir ve gün içinde dilediğiniz saç modeliyle özgürce gezebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.